Umorzenie długu [alimenty, komornik]. - Forum Prawne

 

Umorzenie długu [alimenty, komornik].

Proszę o pomoc w umorzeniu długu alimentacyjnego u komornika [alimenty płaciłem do ręki i nie posiadam żadnego poświadczenia - czyli jakbym nie płacił]. Ex na początku roku zażądała 1300 pln, które spłaciłem [za głupotę trzeba ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne > Alimenty - egzekucja

Alimenty - egzekucja - aktualne tematy:

  • § alimenty po ukończeniu studiów...
    Witam, chciałabym dowiedzieć się, czy ojciec ma obowiązek płacić mi alimenty, jeśli ukończyłam studia, nie mam...
  • § Alimenty od ojca
    Witam! Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi pasującej do mojej sytuacji, dlatego też opiszę ją i zadam...
  • § Alimenty od matki
    Witam serdecznie Na początku chciałbym zaznaczyć ze jestem tutaj nowy a to oznacza także desperacje/ostateczność w...

Odpowiedz
 
11-06-2011, 10:40  
nazirbaud
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie Umorzenie długu [alimenty, komornik].

Proszę o pomoc w umorzeniu długu alimentacyjnego u komornika [alimenty płaciłem do ręki i nie posiadam żadnego poświadczenia - czyli jakbym nie płacił].
Ex na początku roku zażądała 1300 pln, które spłaciłem [za głupotę trzeba płacić] na początku tygodnia dostałem informację od komornika, że zajmuje mi wynagrodzenie za pracę i dług wynosi 3327 pln.
W miesiącu maju odbyła się rozprawa o obniżenie alimentów z 500 pln do kwoty 300 pln. Sąd zaproponował ugodę, jako podstawę uznano fakt że dziecko przebywa pod moją opieką przez ponad 16 dni w miesiącu.
Czy na tej podstawie mogę złożyć pismo w celu umorzenia długu? Sytuacja kiedy dziecko przebywa pod moją opieką trwa już od momentu orzeczenia rozwodu tj. od sierpnia 2009.
Czy istnieje możliwość zwrotu nadpłaconych nienależnych świadczeń [alimenty zostały zasądzone na miesiąc, a dziecko przebywało ze mną przez 2 tygodnie, czasami nawet cały miesiąc].
Nie mam zamiaru kolejny raz płacić już zapłaconych alimentów, poza tym będę miał teraz problemy finansowe w związku z zajęciem wynagrodzenia. Spłacam kredyt w wysokości 1000 pln miesięcznie, a zarabiam 1700 pln, czyli nie będę mógł spłacać kredytu w wymaganej wysokości.
Proszę o pomoc, podstawę prawną, informację co i jak napisać.
Dziękuję za okazaną pomoc.

PS
Informowałem komornika, że alimenty zostały obniżone. Uzyskałem informację, że mam z orzeczeniem złożyć wniosek o obniżenie alimentów do zasądzonej kwoty. Z tego co pamiętam Sąd odwołał poprzednie orzeczenie tym samym ustanawiając nowe, czy na tej podstawie mam alimenty dalej płacić przez komornika? Coś mi się wydaje, że komornik nie chce się pozbyć "dobrego klienta".
nazirbaud jest off-line  
18-06-2011, 19:37  
ikusia
Użytkownik
 
Posty: 62
Domyślnie RE: Umorzenie długu [alimenty, komornik].

Fakt, że dziecko przebywa u ciebie nie ma znaczenia, jeśli jest wyrok z klauzulą u komornika. Możesz wystąpić do sądu o uchylenie obowiązku alimentacyjnego za okres, gdy dziecko było pod twoją opieką ale jeśli w tym czasie regularnie płaciłeś alimenty i powstanie nadpłata to musisz założyć sprawę cywilną do sądu o ich zwrot od matki dziecka ( tylko wtedy, gdy sąd uchyli ten obowiązek). Złóż do komornika wyrok obniżający alimenty , bo to jest w Twoim interesie. Jeżeli wierzycielka nie umorzy postępowania to nadal jesteś skazany na komornika, chyba że złożysz do sądu depozyt w kwocie rat alimentacyjnych za 6 m-cy z góry. Pamiętaj , aby o tym fakcie powiadomić komornika i wnioskować o umorzenie postępowania.
ikusia jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ Alimenty - umorzenie egzekucji ziutek99 Alimenty - egzekucja 0 13-12-2010 11:44
§ komornik-umorzenie na wniosek wierzyciela, a dalsze działania komornika Muzzy_33 Komornik i postępowanie egzekucyjne 19 22-09-2010 20:53
§ komornik i umorzenie grzywny Anilek Prawo rodzinne i opiekuńcze 2 09-10-2009 18:30
§ umorzenie egzekucji na alimenty danaga Prawo rodzinne i opiekuńcze 1 17-02-2009 15:39
§ Komornik a umorzenie postępowania!!!! julitka28 Prawo rodzinne i opiekuńcze 11 18-03-2007 17:34


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:36.