gdzie można skutecznie złożyć skarge na sędziego ??? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
29-12-2010, 17:58  
krzysiekjx1
Stały bywalec
 
Posty: 2.204
Domyślnie gdzie można skutecznie złożyć skarge na sędziego ???

jak w tytule dość skrupulatnie podchodzący do sprawy sędzia jakoś finalnie zbył cały proces a wydane postanowienie oparte jest na kilku rażących błędach obliczeniowych (pomijam fakt że zajął takie a nie inne stanowisko w całej sprawie) ale nie do pomyślenia jest dla mnie żeby na podstawie tego samego dokumentu (sąd go pozyskał z US)określającego wysokość dochodów z roku X zostało policzone dwukrotnie w celu ustalenia wysokości majątku (kwota pięciocyfrowa!!!) i na takich podstawach wydał postanowienie???? przewód zamknięty,postanowienie końcowe wydane,gdzie skutecznie złożyć skarge na takie prowadzenie procesu???
krzysiekjx1 jest off-line  
29-12-2010, 18:36  
Tomu
Ekspert
 
Tomu na Forum Prawnym
 
Posty: 13.307
Domyślnie RE: gdzie można skutecznie złożyć skarge na sędziego ???

Składa się apelację, o ile nie upłynął termin do zaskarżenia orzeczenia końcowego.
Tomu jest off-line  
29-12-2010, 19:14  
krzysiekjx1
Stały bywalec
 
Posty: 2.204
Domyślnie RE: gdzie można skutecznie złożyć skarge na sędziego ???

apelacja apelacją i nie oczekuje że takowa skarga cokolwiek zmieni w wydanym postanowieniu ale może tak co by na przyszłość bardziej sie pilnował zanim popełni kolejną pomyłkę??? jakiś mały wstrząs od instytucji nadrzędnej??
krzysiekjx1 jest off-line  
29-12-2010, 21:07  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: gdzie można skutecznie złożyć skarge na sędziego ???

Nad sądem orzekającym nie ma instytucji nadrzędnej. Po to masz tok instancji, ażeby sąd odwoławczy naprawił to, co zepsuła I instancja.
 
30-12-2010, 07:09  
krzysiekjx1
Stały bywalec
 
Posty: 2.204
Domyślnie RE: gdzie można skutecznie złożyć skarge na sędziego ???

szkoda tylko że odbywa sie to nie małymi kosztami osoby uczestniczącej w procesie
ogólnie fajna fucha bo zero odpowiedzialności
krzysiekjx1 jest off-line  
30-12-2010, 11:13  
tcp
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.200
Domyślnie RE: gdzie można skutecznie złożyć skarge na sędziego ???

Dlatego tyle osób kombinuje jak zostać sędzią
tcp jest off-line  
03-01-2011, 09:29  
bogmaj
Użytkownik
 
Posty: 216
Domyślnie RE: gdzie można skutecznie złożyć skarge na sędziego ???

Ja uważam,że wreszcie ktoś powinien zrobić porządek z sądami,ponieważ one nie są niezawisłe tylko stronnicze i według mnie trzymają stronę przestępców,pozwanych.Powinna być wprowadzona odpowiedzialność sądu I instancji w przypadku zmiany orzeczenia,wyroku w tej samej sprawie przez sąd nadrzędny.Z reguły przestępca nie ponosi kosztów procesu karnego,ponieważ go na to nie stać,ale powód w sprawie cywilnej wnosi takie opłaty bo sądu nie obchodzi to czy go stać na to czy nie,a przestępca dalej robi swoje.Nie podoba mi się to bo za jego wybryki płacimy my wszyscy,on nie bo go nie stać.Oczywiście nie zawsze tak jest.
bogmaj jest off-line  
19-11-2012, 19:19  
dariakami
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: gdzie można skutecznie złożyć skarge na sędziego ???

Witam mam problem poniewaz właśnie założyłam sprawe o moja małoletnia córeczke, mam adwokata i złozył wniosek do sadu o to zeby moja corka była do czasu rozprawy przy mnie poniewaz ojciec dziecka wyjechał do hiszpanii i sedzia uchyliła mi ten wniosek poniewaz wyjechałam z dzieckiem do nowego domu w niemczech wczesniej zanim dostał moj adwokat zabezpieczenie o dziecko tzn. to ze ja i moja coreczka do sprawy zostajemy razem ale tata dziecka wrocił z hiszpanii i złożył zazalenie na ten wniosek tak wiec sedzia uchyliła mi ten wniosek ale rzecz w tym jest taka ze nie pisze na tym moim zabezpieczeniu gdzie ma przebywac dziecko i nie rozumie jak to jest mozliwe???? Oczywiscie na rozprawie sadowej o rozwód zgodziłam sie zeby moje dziecko zostało przy ojcu poniewaz ja nie miałam warunkow w polsce dla dziecka tak wiec dziecko było przy tacie i to był moj bład chciałam sobie wszystko poukładac poniewaz z mojego małzenstwa cały majatek zostawiłam mojemu eks i nic nie miałam musiałam zaczynac od poczatku. Wyjechałam do anglii zeby zarobic troszku pieniazków bo ojciec dziecka powiedział ze nic nie dostane. Wiec ja to mam pytanie jak mozna uchylic moj wniosek ?????? dziecko jest w tej chwili przy mnie w niemczech ale musze oddac dziecko ojcu ktory oczywiscie ma dowod dziecka i nie chce mi go udostepnic na powrórt dziecka do polski i mi grozi cały czas ze mnie oskarzy o uprowadzenie dziecka ja moje dziecko bardzo kocham i nie chce jej stracic zreszta dziecko cały czas mowi mi ze nie chce wracac do taty co ja mam robic???? sedzia na pierwsza sprawe przeznaczyła 15 minut i to ma byc sedzia ktora jest sprawiedliwa skoro nawet akt rozwodowych nie miała dostarczonych i wogóle nie była przygotowana na ta sprawe zreszta jak sie mozna pytac rodzicow dziecka cytuje CO PANI JEST WIADOMO W TEJ SPRAWIE????? czy to sa konkretne pytania dotyczace dzieka czy ja jestem jakas nie normalna ??? PROSZE O POMOC!!!!!!
dariakami jest off-line  
08-05-2014, 17:54  
casablanka99
Użytkownik
 
Posty: 46
Domyślnie RE: gdzie można skutecznie złożyć skarge na sędziego ???

Moja kuzynka ma problem. Wczoraj w Sądzie podważono tytuł prawny i wyrok skargą o wznowienie postępowania. sprawa dotyczyła ZUS-su i zasiłku macierzyńskiego który zostal jej przyznany i nawet wypłacony bo prawomocny wyrok został zaopatrzony w klauzulę wykonalności. Wczoraj na jednej rozprawie Sąd Rejonowy (oczywiście stronniczo) wznowił postępowanie dopuścił do ponownego przesłuchania kuzynki i postanowił wydać akta Zusowi celem rozważenia wydania decyzji o nie podleganiu ubezpieczeniu chorobowemu. Kuriozalna sprawa już pomijam zaufanie do Państwa i stanowionego prawa ale stronniczość sądu jest wprost szokująca. ZUS przez 1,5 roku postępowania o wypłatę zasiłku nie był na żadnej sprawie - dosłownie na żadnej przed wydaniem wyroku o wypłacie zasiłku. sprawa była w I Instancji potem w Okręgowym wróciła ponownie do Rejonowego gdzie zapadł prawomocny wyrok (wykonany przez ZUS) Po wczorajszym wznowieniu postępowania jedyne co zrobił ZUS to zażądał akt celem podważenia umowy o pracę oraz złożył wniosek o zwrot wypłaconego zasiłku. Błagam powiedzcie co zrobić bo jak dla mnie to to jest jakieś kuriozum
casablanka99 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.