Anulowanie zakupu na allegro! - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
20-12-2007, 22:37  
strzedek
Początkujący
 
strzedek na Forum Prawnym
 
Posty: 6
Domyślnie Anulowanie zakupu na allegro!

Witam!
Mam pewną sprawę. Otóż, ostatnio wygrałem pewien przedmiot (używana gra komputerowa o wartości 91zł). Po zakończeniu aukcji jednak odpisałem mailem, że nie mam zamiaru zapłacić za towar (mój kolega zobowiązał się załatwić mi grę taniej).
Sprzedawca napisał tak:
"Rozumiem pana ale nie można sobie tak po prostu wygrywać aukcji i z nich rezygnować powiadomiłem allegro o tym zajściu i sadze ze wyciągną konsekwencje wedle pana morze sie to wiązać nawet z zawieszeniem konta allegro po za tym jak pan cos kupuje na allegro jest zawierana umowa cywilnoprawna która morze skutkować nawet drogą sądowa jak pan zakładał konto na allegro było sie dokładnie przyjrzeć akceptowanej umowie w niej jest zaznaczone że kupujący po zawarciu transakcji jest zobowiązany do jej zakończenia na pewno nie obędzie sie tylko na komentarzu negatywnym zapewniam pana !! liczę na to że pan sie jeszcze zastanowi czekam na przelew lub odpowieć że pan jej nie kupuje w końcu mógł ją kupić kto inny było wiele osób obserwujących."

Czy na prawdę może się to skończyć sprawą w sądzie, czy gościu chce mnie nastraszyć i zmusić do kupna?
Bardzo proszę o pomoc!
Dziękuję!
Dominik
strzedek jest off-line  
21-12-2007, 10:34  
grisza1010
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie

Witam,

O ile dobrze pamiętam , w życie weszło takie coś ze transakcje zawierane przez internet są równe takim jakie się załatwia ,,ręka w rękę", więc jak najbardziej właściciel gry może poczynić wymienione przez pana kroki.

Nawet ostatnio była dość głośna sprawa. Jakiś koleś wystaił na aukcje jeepa. Nie ustawił ceny minimalnej i jeep został sprzedany za bezcen. Oczywiście właściciel wmawiał ze nie zna sie na allegro i ze nie wiedział ze tą cenę minimalną należy ustawić i ze wogóle to jego jakas córka czy ktoś wystawił i ze jeepa nie da. Skończyło się to tym że właściciel jeepa był zobowiązany sprzedać za taką cene jaka była na allegro i nie mógł się od tego wywinąć. Ta sprawa tak naprawde była przełomową, ponieważ doszło do wyegzekwowania prawa (kupna przez internet) przedmiotu o tak wysokiej cenie.

ps. chociaż nie wiem jak to będzie wyglądało z taką ceną gry, bo nie jest ona jakaś kolosalna. Prosze poczekać na wypowiedź kogoś bardziej obeznanego w tych sprawach.
grisza1010 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Dyskusja ogólna - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Anulowanie zakupu przez sprzedawcę odpowiedzi: 6
§ Anulowanie zakupu na Allegro... odpowiedzi: 1
§ Anulowanie zakupu i zwrot pieniędzy odpowiedzi: 4
§ anulowanie zamowienia indywidualnego natychmiast po dokonaniu zakupu odpowiedzi: 5
§ Anulowanie zakupu allegro odpowiedzi: 10
§ Sklep internetowy i anulowanie zakupu odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:47.