Licencja,Pozwolenie na transport - Forum Prawne

 

Licencja,Pozwolenie na transport

Witam wszystkich.Moja sprawa jest następująca:posiadam działalność i nie wiem jakie pozwolenia czy licencje oraz badania są mi potrzebne do przewozu rzeczy autem o dop 3,5t.Wtej chwili nie posiadam żadnego auta.Planuje w miare potrzeb pożyczać,chcem także ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna

Dyskusja ogólna - aktualne tematy:

  • § Prawo Jazdy B1
    Witam! W kwietniu skończę 16 lat i jestem zainteresowany prawem jazdy kategorii B1. Czy po zdaniu tego prawa jazdy w...
  • § Stypendium socjalne z uczelni ...
    Witam, Mam pytanie odnośnie stypendium socjalnego otrzymywanego z uczelni wyższej. Chodzi o to, że w październiku...
  • § Zmiana szkoły
    Witam, jestem uczniem 1 technikum informatycznego w danej szkole. Mam zamiar dokończyć ten rok w szkolę i go zdać bo...

 
14-06-2012, 18:53  
MOCWIEDZY
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Licencja,Pozwolenie na transport

Witam wszystkich.Moja sprawa jest następująca:posiadam działalność i nie wiem jakie pozwolenia czy licencje oraz badania są mi potrzebne do przewozu rzeczy autem o dop 3,5t.Wtej chwili nie posiadam żadnego auta.Planuje w miare potrzeb pożyczać,chcem także świadczyć usługi kierowcy aut osobowych i dostawczych klientów lub zleceniodawców.Posiadam prawo jazdy B.Z tym pytaniem byłem w wydziale komunikacji,powiedziano że jest potrzebna i że nie jest potrzebna trochę śmieszna odpowiedż.Prosił bym o sprostowanie.
MOCWIEDZY jest off-line  
14-06-2012, 19:35  
LeszsekS
Moderator
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 15.384
Domyślnie RE: Licencja,Pozwolenie na transport

W przypadku transportu rzeczy pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony nie musisz uzyskiwać licencji chyba, że chcesz przewozić osoby.
Ustawa o transporcie drogowym - 2012 - Tekst jednolity - Prawo Legeo
LeszsekS jest off-line  
19-06-2012, 18:08  
klauds
Użytkownik
 
Posty: 46
Domyślnie RE: Licencja,Pozwolenie na transport

witam,
z kolei ja mam pytanie następujące - czy spółka z o.o., która posiada licencję na transport drogowy rzeczy może użyczyć lub wynająć samochód innej spółce wraz z posiadaną przez siebie licencją?
z góry bardzo dziękuję za pomoc!
klauds jest off-line  
19-06-2012, 18:39  
kuba1604
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Licencja,Pozwolenie na transport

Witam. Mam problem i chciałbym prosić,aby ktoś pomógł mi go rozwiązać.
Zrobiłem świadectwo kwalifikacji zawodowej na koniec kwietnia(zdałem egzamin), ale nie miałem wtedy zaświadczenia od lekarza med. pracy,bo nie wiedziałem,że muszę je mieć przed egzaminem, miałem tylko zrobione psychotesty.
Ostatnio zdałem też prawo jazdy kat. C i poszedłem do wydz komunikacji w swoim mieście zapytać co muszę przynieść wraz z świadectwem,aby było to wbite w prawo jazdy.
Dowiedziałem się,że muszę mieć zaśw. lekarskie ale z terminem przed egzaminem,a ja takiego nie posiadam. Co mam zrobić??
BARDZO PROSZĘ O JAKĄKOLWIEK POMOC!!
kuba1604 jest off-line  
19-06-2012, 21:39  
LeszsekS
Moderator
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 15.384
Domyślnie RE: Licencja,Pozwolenie na transport

Cytat:
Napisał/a klaudii Zobacz post
witam,
z kolei ja mam pytanie następujące - czy spółka z o.o., która posiada licencję na transport drogowy rzeczy może użyczyć lub wynająć samochód innej spółce wraz z posiadaną przez siebie licencją?
z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Licencję otrzymuje Przedsiębiorca a nie pojazd.
LeszsekS jest off-line  
05-07-2012, 11:10  
klauds
Użytkownik
 
Posty: 46
Domyślnie RE: Licencja,Pozwolenie na transport

dziękuję
mam jeszcze taki problem. Zatrzymano pojazd do kontroli drogowej, kierowca przedstawił licencję wydaną dla przedsiębiorcy A, natomiast sam zeznał, że transport ten wykonuje dla przedsiębiorcy B (transport tak naprawde wykonywał A, a B był zleceniodawcą transportu, kierowca nie znając układów między A i B nieświadomie wprowadził Inspektora w błąd). Inspektor dał jednak większą wiarę słowom kierowcy, aniżeli dokumentowi (licencji), który mu przedstawiono i zostało wszczęte postępowanie wobec B z powodu braku licencji.
Czy jeżeli podniosę w piśmie, że strona wobec której wszczęto postępowanie czyli B nie wykonywała w tym dniu transportu, to postępowanie to zostanie skierowane wobec A? dodam, że protokół kontroli jest wystawiony na B. czy jeżeli nawet skierują to samo postępowanie wobec A, to rozumiem, że może ono toczyć się tylko w celu wyjaśnienia naruszeń wskazanych w protokole? czyli o rzekomy brak licencji, które A przecież posiada...czy może organ tak zrobić? czy po prostu umorzy post wobec B i sprawa się zakończy?
kazusik z życia wzięty, z którym nie mogę sobie poradzić... bardzo proszę o pomoc!!!!
klauds jest off-line  
31-01-2015, 17:21  
Bojcar
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Licencja,Pozwolenie na transport

Odswierze troche temat bo niestey nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
Prowadzę własną działaność gospodarczą , do działalności "dorejestrowane" mam usługi transportowe (nigdy ich nie prowadziłem, ale chciałbym).
Pytanie: Czy posiadając pojazd ciężarowy o masie nie przekraczającej 3,5T , prawo jazdy kat. B. i zarejestrowaną działalność transportową, mogę prowadzić legalnie usługi, czy muszę posiadać licencje na przewóz rzeczy ???
Bojcar jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Dyskusja ogólna - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Pozwolenie na paszport a pozwolenie na wyjazd - Witam serdecznie. Jestem obecnie w Anglii.Niestety musialam wyjechac, zeby splacic dlugi, ktore skutecznie spedzaly mi sen z powiek i utrudnialy...
§ Licencja na krajowy transport rzeczy - Witam .Proszę o odpowiedz na pytanie czy moge zostac ukarany za to ze majac Certyfikat kompetencji zawodowych na transport rzeczy nie korzystalem i...
§ Licencja na transport międzynarodowy - Witam, Spółka Jawna w której jeden ze wspolników jest osobą zarządzającą i mający prawo do prowadzenia praw spółki, natomiast drugi ze wpólników jest...
§ transport - czy można osobę która kilka dni temu przeszła operację neurologiczną (uraz głowy)i obecnie przebywa w szpitalu po kilku zaledwie dniach transportować...
§ Pojedyńcza licencja, a potem licencja na wyłączność - Stworzyłem własny program. Sprzedałem jedną licencję klientowi. Pojawiła się firma która chce kupić ode mnie licencję na wyłączną sprzedaż mojego...
§ Transport więźnia - Moje kolejne pytanie: jeżeli sprawa odbywa się 4 sierpnia (wypada to piątek), to jeżeli wszystko zakonczy sie na jednej rozprawie (oby tak było) to...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:25.