spółdzielnia socjalna -- wkłady członkowskie, rozpad - Forum Prawne

 

spółdzielnia socjalna -- wkłady członkowskie, rozpad

witam! jestem członkiem i pracownikiem spółdzielni socjalnej i mam 2 pytania. szukam kogoś, kto udzieli mi na nie fachowej odpowiedzi: tytułem wstępu: spółdzielni jest wielobranżowa. fakt jest taki, że jesteśmy grupą ludzi (7 osób), którzy ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna

Dyskusja ogólna - aktualne tematy:

  • § Sprowadzenie samochodu z zagra...
    Witam Państwa, mam pytanie odnośnie sprowadzenia samochodu z zagranicy. Planuję sprowadzić samochód od rodziny z...
  • § Zaniedbanie ze strony lekarza
    Witam, szukałam podobnego wątku ale niestety nic nie znalazłam. Przedstawię krótko sytuację. Chodzi o sprawę z...
  • § Ośrodek wychowawczy a wakacje
    Witam moja dziewczyna dostała ośrodek wychowawczy , skierowanie na stawienie się tam 19 maja , złapali ją 26 maja ,...

Odpowiedz
 
08-09-2012, 10:52  
ilaa
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie spółdzielnia socjalna -- wkłady członkowskie, rozpad

witam!

jestem członkiem i pracownikiem spółdzielni socjalnej i mam 2 pytania. szukam kogoś, kto udzieli mi na nie fachowej odpowiedzi:

tytułem wstępu:
spółdzielni jest wielobranżowa. fakt jest taki, że jesteśmy grupą ludzi (7 osób), którzy weszli do projektu z przypadku, każdy ze swoim pomysłem, a ponieważ tak łatwiej było dostać dotację działamy pod wspólnym szyldem niewiele mając ze sobą wspólnego

moja działalność to sklep ze zdrową żywnością

moje pytania:
1. chciałabym zainwestować trochę pieniędzy na zakup towaru, gdyż dotacja nie była jakaś wysoka, by zatowarowanie sklepu było na zadowalającym poziomie. ale mam wątpliwości.
jak mogę wprowadzić do spółdzielni te pieniądze, by ich nie stracić. załóżmy, że spółdzielnia się nie utrzyma i wtedy co? mogę je wprowadzić jako wkład? jak później go wyciągnę? księgowa sugeruje pożyczkę między mną a spółdzielnią, ale ona do końca na spółdzielniach się nie zna, więc nie wiem czy mogę? co będzie dla mnie bardziej korzystne. to znaczy: muszę mieć pewność, że nie "wtopię" tych pieniędzy

2. drugie zagadnienie jest jakby kontynuacją pierwszego. powiem szczerze, że fakt, iż miejsce w którym pracuję nie jest moje, blokuje mnie przed wkładaniem wysiłku w jego rozwój. przyznam, że maksymalnie 3 osoby z naszej spółdzielni coś robią, reszta wzięła dotację nie wiem po co tak naprawdę. i teraz się boję. włożę wysiłek, pieniądze, pracę, a potem nic z tego nie będę miała, gdy zechcę wyjść ze spółdzielni lub rozpadnie się ona.
z tymi ludźmi naprawdę nie ma sensu nic robić, oni są bezrobotnymi od 20 lat, nie zależy im na niczym, oprócz zasiłku z mopsu. a mi zależy na rozwoju, na działaniu i żeby godnie zarabiać pieniądze. tymczasem czuję się zablokowana.
czy jest jakaś możliwość przejęcia sklepu, który prowadzę? nieodpłatnie, gdyż nie będzie mnie stać, by odkupić sklep od spółdzielni. tym bardziej, że ja wkładam własną kasę po trochu już teraz. i potem co: będę musiała odkupić to co kupiłam za własne pieniądze?
lub inna możliwość: co się dzieje z majątkiem spółdzielni, gdy się ona rozpada. tak realnie: czy my się nim możemy podzielić? czy ktoś to przejmuje? spółdzielnia nie ma długów i żadnych zaległych zobowiązań, wszystko jest regulowane na bieżąco.

dziękuję za udzielenie informacji
ilaa jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ Spółdzielnia Socjalna stiuard Prawo spółek handlowych 1 26-07-2012 07:53
§ Co to jest spółdzielnia socjalna? Trurl Prawo spółek handlowych 4 09-07-2011 11:16
§ Spółdzielnia socjalna lisiczka123 Prawa konsumenta 1 04-02-2011 15:52
§ składki członkowskie sawas1 Dyskusja ogólna 0 11-01-2011 12:43
§ Spółdzielnia socjalna madzia35 Prawo gospodarcze 1 27-12-2010 15:55
§ Spółdzielnia socjalna BART00SH Prawo pracy 0 17-12-2010 14:15


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.