spółdzielnia socjalna -- wkłady członkowskie, rozpad - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
08-09-2012, 10:52  
ilaa
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie spółdzielnia socjalna -- wkłady członkowskie, rozpad

witam!

jestem członkiem i pracownikiem spółdzielni socjalnej i mam 2 pytania. szukam kogoś, kto udzieli mi na nie fachowej odpowiedzi:

tytułem wstępu:
spółdzielni jest wielobranżowa. fakt jest taki, że jesteśmy grupą ludzi (7 osób), którzy weszli do projektu z przypadku, każdy ze swoim pomysłem, a ponieważ tak łatwiej było dostać dotację działamy pod wspólnym szyldem niewiele mając ze sobą wspólnego

moja działalność to sklep ze zdrową żywnością

moje pytania:
1. chciałabym zainwestować trochę pieniędzy na zakup towaru, gdyż dotacja nie była jakaś wysoka, by zatowarowanie sklepu było na zadowalającym poziomie. ale mam wątpliwości.
jak mogę wprowadzić do spółdzielni te pieniądze, by ich nie stracić. załóżmy, że spółdzielnia się nie utrzyma i wtedy co? mogę je wprowadzić jako wkład? jak później go wyciągnę? księgowa sugeruje pożyczkę między mną a spółdzielnią, ale ona do końca na spółdzielniach się nie zna, więc nie wiem czy mogę? co będzie dla mnie bardziej korzystne. to znaczy: muszę mieć pewność, że nie "wtopię" tych pieniędzy

2. drugie zagadnienie jest jakby kontynuacją pierwszego. powiem szczerze, że fakt, iż miejsce w którym pracuję nie jest moje, blokuje mnie przed wkładaniem wysiłku w jego rozwój. przyznam, że maksymalnie 3 osoby z naszej spółdzielni coś robią, reszta wzięła dotację nie wiem po co tak naprawdę. i teraz się boję. włożę wysiłek, pieniądze, pracę, a potem nic z tego nie będę miała, gdy zechcę wyjść ze spółdzielni lub rozpadnie się ona.
z tymi ludźmi naprawdę nie ma sensu nic robić, oni są bezrobotnymi od 20 lat, nie zależy im na niczym, oprócz zasiłku z mopsu. a mi zależy na rozwoju, na działaniu i żeby godnie zarabiać pieniądze. tymczasem czuję się zablokowana.
czy jest jakaś możliwość przejęcia sklepu, który prowadzę? nieodpłatnie, gdyż nie będzie mnie stać, by odkupić sklep od spółdzielni. tym bardziej, że ja wkładam własną kasę po trochu już teraz. i potem co: będę musiała odkupić to co kupiłam za własne pieniądze?
lub inna możliwość: co się dzieje z majątkiem spółdzielni, gdy się ona rozpada. tak realnie: czy my się nim możemy podzielić? czy ktoś to przejmuje? spółdzielnia nie ma długów i żadnych zaległych zobowiązań, wszystko jest regulowane na bieżąco.

dziękuję za udzielenie informacji
ilaa jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Dyskusja ogólna - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Spółdzielnia Socjalna odpowiedzi: 1
§ Co to jest spółdzielnia socjalna? odpowiedzi: 4
§ Spółdzielnia socjalna odpowiedzi: 1
§ Spółdzielnia socjalna odpowiedzi: 1
§ Legitymacje członkowskie odpowiedzi: 1
§ Izba Diagnostów, składki członkowskie odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.