Prawo Zamówień Publicznych / Art. 4 pkt 8 - Forum Prawne

 

Prawo Zamówień Publicznych / Art. 4 pkt 8

Witam serdecznie, chciałabym zapytać o zastosowanie jednego z artykułów Prawa Zamówień Publicznych - art. 4 pkt 8, czyli "Ustawy nie stosuje się (..) do zamówień o wartości poniżej 14.000 euro". Jeżeli zamówienie powinno podlegać PZP ...



Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna

Dyskusja ogólna - aktualne tematy:

  • § Klopotliwy zarzadca
    Witam, potrzebuję porady. Mam problem z zarządcą/właścicielem budynku. Krótki wstęp informacyjny: mieszkanie...
  • § Źebranie przez pluszaka
    Może trochę niepoważne pytanie, ale jestem bardzo ciekawy waszej interpretacji. Czy jak postawię białego miśka...
  • § Trudna sprawa :( wypadek?
    Witam mam strasznie trudną sprawe . Niedawno 13 byłem u przyjaciela i siedzieliśmy sobie ,przyjechali znajomi i...

 
12-09-2012, 12:43  
DorotaGdańsk
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Prawo Zamówień Publicznych / Art. 4 pkt 8

Witam serdecznie,

chciałabym zapytać o zastosowanie jednego z artykułów Prawa Zamówień Publicznych - art. 4 pkt 8, czyli "Ustawy nie stosuje się (..) do zamówień o wartości poniżej 14.000 euro".

Jeżeli zamówienie powinno podlegać PZP (np. bo jest finansowane ze środków publicznych), ale jego wartość jest niższa niż 14.000 euro, to mam całkowitą dowolność w wydatkowaniu środków?

Pracuję w administracji publicznej i wszystkie środki powinny być wydatkowane zgodnie z PZP. Z działu zajmującego się PZP otrzymuję zgodę na wydatkowanie środków na podstawie art.4 pkt 8 PZP. Niby wszystko jasne, ale czasem dział prosi o przygotowanie analizy rynku. Czy słusznie? Analiza rynku jest jednym z trybów określonych w PZP, a zgodnie z 4/8 PZP nie muszę stosować ustawy. Czy może jest jakieś dodatkowe rozporządzenie lub inny akt prawny, o którym nie wiem, a który jakoś doprecyzowuje tę kwestię?

Z góry dziękuję za pomoc.
DorotaGdańsk jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Dyskusja ogólna - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ prawo zamówień publicznych - korzystanie z osób trzecich - Witam! Proszę o pomoc w sprawie korzystania z osób trzeciech w przetargach. Niedługo nastąpi sytuacja, gdzie nie będziemy mieć ważnego zaświadczenia ...
§ Prawo Zamówień Publicznych art. 22 ust. 1 PZP. - Witam! Mam pytanie dotyczące prawa zamówień publicznych. Chciałabym wystartować w przetargu publicznym, w którym zamawiający żąda od wykonawców...
§ Prawo zamówień publicznych - Pilnie potrzebuję skryptu/notatek z wykładów/notatek z ćwiczeń z zakresu prawa zamówień publicznych. Będę wdzięczny za każdą pomoc Dziękuję.
§ Prawo Zamówień Publicznych dzielenie zamówień na zakup materiałów by uniknąć PZP - Witam Mam pytanie odnośnie interpretacji Prawa Zamówień Publicznych w kwestii zakupu materiałów promocyjnych. Budżet na dany rok przewiduje...
§ Prawo zamówień publicznych - Witam, Co w praktyce zmieniła nowelizacja art. 91 oraz art. 142 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych.
§ Prawo zamówień publicznych - kilka pytań - Witam, Potrzebuję pilnie odpowiedzi na kilka pytań z zakresu prawa zmówień publicznych. Będę wdzięczny za opowiedzi. 1.Czy Zamawiający może w...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:54.