odszkodowanie - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
14-01-2013, 14:19  
Yorgi
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie odszkodowanie

Witam
Chciałabym się dowiedzieć czy mogę się ubiegać o odszkodowanie.

Sprawa wygląda tak: Pracowałam w telekomunikacji, podczas jednego ze szkoleń, zaczęło się ze mną coś dziać, została wezwana psycholog z którą mieliśmy szkolenie. Pani psycholog postanowiła że należy wezwać pogotowie, na tym skończył się kontakt z nią.

W szpitalu spędziłam noc, przyjechała po mnie mąż i zabrała mnie do domu. Na następny dzień dostałam katatonii. Zabrano mnie do szpitala, wykonano szereg badań po czym zabrano mnie na elektrowstrząsy.

Historia brzmi dość dziwnie, ponieważ nie do końca jestem świadoma co się ze mną działo. Mogę lekko uzupełnić tą opowieść jeżeli będzie taka potrzeba, mam także wyniki badań, wypisy ze szpitali.

Leczenie trwa już 16 lat. Uczęszczam regularnie do psychologa. Jestem na rencie. Bez prawa do pracy.

Czy istnieje możliwość ubiegania się o odszkodowanie z tego powodu? Rozumiem ze minęło już wiele lat od samego wydarzenia, ale na rencie jestem ciągle, łykam proszki i nie mogę normalnie pracować.
Yorgi jest off-line  
14-01-2013, 14:43  
macieJakubowski
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: odszkodowanie

Wydaję mi się, że o ile taka sprawa nie uległa przedawnieniu, musiała by pani wykazać, że stan pani zdrowia był przyczyną wykonywania tego zawodu, ponieważ jak jest z innej przyczyny to może być problem. Najlepiej wybrać się do radcy prawnego bo to zawiła sprawa
macieJakubowski jest off-line  
14-01-2013, 14:48  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.566
Domyślnie RE: odszkodowanie

Odszkodowanie od kogo?
Semmao jest off-line  
14-01-2013, 15:27  
Yorgi
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: odszkodowanie

Rozumiem że najlepiej było by iść do prawnika i opowiedzieć mu tą historię, ale chciałam się dowiedzieć czy jest w ogóle taka możliwość.

@Semmao
Zabrano mnie do szpitala na szkoleniu organizowanym przez telekominikację polską, więc wydaje mi się że właśnie od nich.


Dodam jeszcze że np podczas szkolenia miało miejsce wiele rzeczy w których nie miałem własnej świadomości. Np koleżanki ściągały mnie z ulicy bo szłam po niej nie wiedząc że to robię.

Wszystkie zajęcia były prowadzone z psychologiem. Być może któreś z nich źle na mnie zadziałało, coś odblokowało. Wydaje mi się że skoro stało się to "w pracy" to należy mi się z tego powodu odszkodowanie. Co do przedawnienia to słyszałam że o odszkodowanie należy ubiegać się po leczeniu, a leczenie ciagle trwa...
Yorgi jest off-line  
14-01-2013, 18:51  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.566
Domyślnie RE: odszkodowanie

Cytat:
Napisał/a Yorgi
@Semmao
Zabrano mnie do szpitala na szkoleniu organizowanym przez telekominikację polską, więc wydaje mi się że właśnie od nich.
To, że dostanę ataku astmy/padaczki itp. w wagonie PKP nie znaczy, że dostanę odszkodowanie od przewoźnika, bo to u niego nastąpił atak. Trzeba wykazać, że to właśnie jego działania były bezpośrednią przyczyną stanu. Podobnie jest u Pani.

Jaka jest diagnoza lekarska Pani stanu na dzień dzisiejszy?

Szczerze niestety wątpię, że zajęcia z psychologiem powodują takie objawy i to w takim okresie czasu. Wydaje mi się, że Pani stan po prostu niefortunnie się złożyło, że się objawił podczas szkolenia. Ale to jest do wykazania przez biegłego w tej dziedzinie.
Semmao jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Dyskusja ogólna - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Odszkodowanie za zakażeniem w szpitalu WZW typu B odszkodowanie, okres przedawnienia odpowiedzi: 2
§ Odszkodowanie.CZy mogę ubiegac się o odszkodowanie? odpowiedzi: 10
§ Odszkodowanie za psa odpowiedzi: 6
§ Odszkodowanie odpowiedzi: 2
§ Odszkodowanie odpowiedzi: 5
§ odszkodowanie odpowiedzi: 6


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:56.