Konkurs na Dyrektora szkoły. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Różne > Dyskusja ogólna


Odpowiedz
 
16-01-2013, 17:43  
Kinga10
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Konkurs na Dyrektora szkoły.

Witam,

Mam w planie przystąpienie do konkursu na dyrektora szkoły podstawowej.
Po przeczytaniu rozporządzenia w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora szkoły zastanawiam się czy z racji mojej obecnej sytuacji zawodowej będę spełniała wszystkie wymagania.

Jestem dyplomowanym nauczycielem języka angielskiego ze stażem pracy 20 lat. Od 3 lat nie pracuję już w szkole. Od 7 lat prowadzę własną działalność gospodarczą - centrum edukacyjne, gdzie zatrudniam 12 osób. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą. Legitymuję się również dyplomem magistra inżyniera (pierwsze wykształcenie).

Zgodnie z rozporządzeniem kandydat przystępujący do konkursu na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki składa następujące dokumenty (między innymi):
1) oryginał lub poświadczona przez kandydata za zgodność z oryginałem kopia karty oceny pracy lub oceny dorobku zawodowego — w przypadku
nauczyciela,
2) oryginały lub poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego stażu pracy, a w przypadku osoby niebędącej nauczycielem również wymaganego stażu pracy na stanowisku kierowniczym.

Pytanie brzmi:
- dot. pkt. 1) - ostatnią ocenę pracy posiadam z roku 2005; oceny dorobku zawodowego nie posiadam. Czy ewentualna ocena dorobku zawodowego wystawiona mi teraz (po 3 latach przerwy i niezwiązania ze szkołą) będzie właściwym dokumentem?
- dot. pkt. 2) - a może lepiej kandydować jako nie nauczyciel (jestem również mgr inż.). Ale jak udokumentować staż pracy na stanowisku kierowniczym? Ale czy są jakieś przepisy/ definicje, które określają jednoznacznie co rozumiemy przez stanowisko kierownicze? Ja nigdzie nie znalazłam, żeby osoba prowadząca własną działaność była (w myśl jakiś przepisów) osobą na stanowisku kierowniczym. Choć jest i to bardziej niż gdzie indziej, bo odpowiada za wszystko. Tylko znając warunki oświatowe, powinien być na to jakiś papier. Kto i na podstawie jakich przepisów mógłby wydać takie zaświadczenie?

Będę wdzięczna za podpowiedzi w tej kwesti lub pokierowanie do dobrych źródeł, gdzie mogę coś znaleźć na ten temat.

Z góry dziękuję.
Kinga10
Kinga10 jest off-line  
16-01-2013, 18:02  
rawla
Stały bywalec
 
Posty: 584
Domyślnie RE: Konkurs na Dyrektora szkoły.

W twojej sytuacji lepiej jest kandydować jako nie nauczyciel.
Prowadząc działalność gospodarczą przedkładasz dokumenty ( lub potwierdzone kopie) potwierdzające to, bez problemu powinno to zostać uznane przez komisję jako stanowisko kierownicze.. Ty nie masz przekonać komisji do swoich kwalifikacji , a przekonać, że Twoje kwalifikacje oraz koncepcja rozwoju szkoły jest najlepsza.
rawla jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Dyskusja ogólna - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Konkurs na Dyrektora szkoły odpowiedzi: 1
§ zaswiadczenie o stazu pracy konkurs na dyrektora szkoly odpowiedzi: 1
§ Konkurs na Dyrektora odpowiedzi: 3
§ ważność zaświadczenia na konkurs na dyrektora odpowiedzi: 5
§ Konkurs na dyrektora odpowiedzi: 12
§ Prawo Dyrektora Szkoły odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:48.