Rezygnacja z egzaminu na aplikację ogólną - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Różne > Forum Młodych Prawników

Forum Młodych Prawników - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
01-07-2010, 16:42  
pavlovitz
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie Rezygnacja z egzaminu na aplikację ogólną

cześć.

Mam pytanie czy jest możliwy zwrot opłaty wniesionej na egzamin na aplikację ogólną jeśli ostatecznie nie będę mógł w nim wziąć udział i chciałbym zrezygnować?

dziękuję za info
pavlovitz jest off-line  
02-07-2010, 13:23  
hidi2003
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Rezygnacja z egzaminu na aplikację ogólną

Art.*33'4 ustawy o radcach prawnych.
1a.*W przypadku wydania postanowienia o pozostawieniu zgłoszenia bez rozpoznania, wydania decyzji odmawiającej dopuszczenia do udziału w egzaminie wstępnym albo złożenia nie później niż 14 dni przed terminem egzaminu wstępnego pisemnego oświadczenia kandydata o odstąpieniu od udziału w egzaminie wstępnym, dwie trzecie uiszczonej opłaty podlega zwrotowi na pisemny wniosek kandydata złożony przewodniczącemu komisji kwalifikacyjnej w terminie 30 dni od dnia złożenia tego wniosku.
Taka sama treść jest w ustawie o notariacie, o adwokaturze.
W ustawie o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w art. 21 nie ma wzmianki o zwrocie, a zatem ustawodawca widocznie celowo jej nie umieścił. Skoro nie ma informacji na ten temat, należy uznać, iż opłata nie podlega zwrotowi.
hidi2003 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.