Praca prokuratora - Forum Prawne

 

Praca prokuratora 2

Przepis prawny: Dz.U.2010.49.296 (R) Regulamin wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury. § 183. W poważniejszych sprawach prokurator osobiście kieruje oględzinami miejsca zdarzenia oraz w razie potrzeby dokonuje odtworzenia jego przebiegu. Dotyczy to zwłaszcza spraw o ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Forum Młodych Prawników

Forum Młodych Prawników - aktualne tematy:

  • § Egzamin adwokacki po szkoleniu...
    Dzień dobry! Zastanawia mnie od jakiegoś czasu kwestia pozaaplikacyjnego trybu dostępu do wykonywania zawodu...
  • § Pytania odnośnie opinii prawne...
    Moim zadaniem jest napisanie opinii prawnej odnośnie charakteru prawnego decyzji właściwego organu domu pomocy...
  • § Od czego zacząć?
    Dzień dobry, niedługo kończę 15 lat i w przyszłości chciałbym zostać prawnikiem. Co mogę zacząć robić w...

Odpowiedz
 
27-08-2010, 13:56  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Praca prokuratora

Przepis prawny:
Dz.U.2010.49.296 (R) Regulamin wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury.
§ 183. W poważniejszych sprawach prokurator osobiście kieruje oględzinami miejsca zdarzenia oraz w razie potrzeby dokonuje odtworzenia jego przebiegu. Dotyczy to zwłaszcza spraw o zabójstwo, katastrofę komunikacyjną i budowlaną oraz wypadek przy pracy ze skutkiem śmiertelnym.


Oraz KPK
Przepis prawny:
Art. 209. § 1. Jeżeli zachodzi podejrzenie przestępnego spowodowania śmierci, przeprowadza się oględziny i otwarcie zwłok.
§ 2. Oględzin zwłok dokonuje prokurator, a w postępowaniu sądowym sąd, z udziałem biegłego lekarza, w miarę możności z zakresu medycyny sądowej. W wypadkach nie cierpiących zwłoki oględzin dokonuje Policja z obowiązkiem niezwłocznego powiadomienia prokuratora.
§ 3. Oględzin zwłok dokonuje się na miejscu ich znalezienia. Do czasu przybycia biegłego oraz prokuratora lub sądu przemieszczać lub poruszać zwłoki można tylko w razie konieczności.
§ 4. Otwarcia zwłok dokonuje biegły w obecności prokuratora albo sądu. W postępowaniu przed sądem przepisy art. 396 § 1 i 4 stosuje się odpowiednio.
§ 5. Do obecności przy oględzinach i otwarciu zwłok można, w razie potrzeby, oprócz biegłego, wezwać lekarza, który ostatnio udzielił pomocy zmarłemu. Z oględzin i otwarcia zwłok biegły sporządza opinię z zachowaniem wymagań art. 200 § 2.
 
01-09-2010, 10:42  
Odeta
Użytkownik
 
Posty: 106
Domyślnie RE: Praca prokuratora

Niestety filmy typu W11 sprawiają, że każdy mysli po co ten prokurator, przecież wszystko robi policja.
jednakże to prokurator wyznacza linię prowadzenia śledztwa czy dochodzenia - zlecając policji czy innym słuzbom odpowiednie czynności np. przeszukanie itd. Po za tym nie kazda sprawa jest tak prosta jak w Annie Marii Wesołowskiej, ze dowody są jak na dłoni. najczęściej to odpowiednia medotyka postępowania doprowadza do zakończenia postępowania.
Jesli Angrenons interesuje Cię dokładnie jakieś zagadnienie z pracy prokuratora postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam
Odeta jest off-line  
10-11-2010, 11:45  
koźmin
Użytkownik
 
Posty: 78
Domyślnie RE: Praca prokuratora

Witam! Mam takie "materialne" pytanie. Chciałbym się zapytać odnośnie zarobków prokuratora. Ile zarabia prokurator w prokuraturze rejonowej, okręgowej itd? Z góry dziękuję za odpowiedz.
koźmin jest off-line  
10-11-2010, 12:38  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Praca prokuratora

w prok rejonowej 4-5 tyś zł netto...
 
11-11-2010, 13:21  
erich
Stały bywalec
 
Posty: 603
Domyślnie RE: Praca prokuratora

5,5-7,5 tyś netto w zależności od stażu
erich jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Forum Młodych Prawników - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ postanowienie prokuratora - Co oznacza poniższy tekst z postanowienia o zabezpieczeniu majatkowym: "Postanawia : zabezpieczyć na mieniu podejżanego wykonanie grożącej mu kary...
§ bezkarność prokuratora? - Prokurator przy wydawaniu decyzji o odmowie wszczęcia dochodzenia w rażacy sposób złamał prawo. Złozona została skarga najpierw do Prokuratora...
§ Praca mgr o nadzorze prokuratora w post przyg - Zastanawiam sie nad tematem pracy mgr. Wpadł mi do głowy nadzór prokuratora w post przyg. Może polecicie jakąś literaturę?
§ asystent prokuratora - asystent prokuratora słyszał ktos o takim stanowisku, cos słyszałem ze ma byc takie stanowisko ale kiedy to wchodzi w życie i jakie wymagania to nie...
§ nakaz prokuratora - czy nakaz prokuratora zwrotu mi samochodu pomimo postepowania wyjasniajacego to juz koniec stania samochodu na parkingu policyjnym.po rozmowie z...
§ asystent prokuratora - Witajcie! Mam pytanie odnośnie asystenta prokuratora,czy w Waszych okręgach koniecznie jest wymagany staż urzędniczy,żeby zostać przyjętym na...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:31.