decyzja administracyjna - Forum Prawne

 

decyzja administracyjna 2

Nie do końca... Uzasadnienie faktyczne powinno opisywać stan faktyczny, czyli gdzie była kontrola, co stwierdzono w czym, jakie podjęto kroki (jeśli w ogóle) przed wydaniem decyzji. Uzasadnienie prawne to nie tylko wskazanie przepisów, które zostały ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Forum Młodych Prawników

Forum Młodych Prawników - aktualne tematy:

  • § Ustalenie daty dziennej wejści...
    Hej czy ktoś mógłby mi wyjaśnić w jaki sposób ustala się wejście w życie określonej ustawy? Na takim...
  • § Adwokat - brak szacunku dla k...
    Szanowni młodzi prawnicy. Chciałbym przedstawić ciekawe zagadnienie dotyczące etyki wykonywania Państwa zawodu,...
  • § Prawo Niestacjonarne
    Witam. Zamierzam zacząć studia prawnicze w trybie niestacjonarnym. Jakie uczelnie są godne polecenia?. Z góry...

 
17-05-2012, 15:59  
kalafiorro
Przyjaciel forum
 
Posty: 1.270
Domyślnie RE: decyzja administracyjna

Nie do końca... Uzasadnienie faktyczne powinno opisywać stan faktyczny, czyli gdzie była kontrola, co stwierdzono w czym, jakie podjęto kroki (jeśli w ogóle) przed wydaniem decyzji.

Uzasadnienie prawne to nie tylko wskazanie przepisów, które zostały naruszone, ale również uzasadnienie, czyli "zgodnie z art. x stężenie rtęci w takich rozmiarach jest niedopuszczalne blablabla"... Chodzi w uzasadnieniu prawnym o uzasadnienie, dlaczego organ uznał, że naruszone zostały określone normy itd.
kalafiorro jest off-line  
17-05-2012, 16:29  
Agnieszka3M
Ekspert
 
Posty: 15.319
Domyślnie RE: decyzja administracyjna

cytuje ponownie
4. Decyzja, o której mowa w ust. 3, zawiera:
1) zobowiązanie wprowadzającego do obrotu baterie lub akumulatory do odpowiedniego publicznego wezwania sprzedawców detalicznych, sprzedawców hurtowych oraz użytkowników końcowych baterii lub akumulatorów niespełniających wymagań określonych w art. 8 i 9 do oddawania tych baterii i akumulatorów na koszt i odpowiedzialność wprowadzającego do obrotu baterie lub akumulatory;
2) określenie miejsca lub miejsc przyjmowania baterii i akumulatorów niespełniających wymagań określonych w art. 8 i 9;
3) nakaz przetworzenia i recyklingu wycofanych z obrotu baterii i akumulatorów, zgodnie z przepisami ustawy.

kim jest Prezes Ryć osoba fizyczną prowadzącą dzialalność, czy Prezesem spółki - nadal nie wiem kto jest stroną
Agnieszka3M jest off-line  
17-05-2012, 16:39  
Fegris
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: decyzja administracyjna

Według kontroli produkcji akumulatorów w firmie Ryć która wykazała nieprzestrzeganie przepisów produkcji baterii. - no to wg. mnie to mam chyba że powinnam napisać: "kontroli taśmy produkcyjnej" akumulatorów w firmie Ryć z siedzibą w Warszawie ul przekątna 13. (a kroków żadnych nie podjęto a właściwie teraz podejmują przez wycofanie baterii z obrotu, bo nie da się zmienić składu chemicznego w akumulatorach chyba że poprzez ponowne ich wytworzenie)

Uzasadnienie prawne
Zgodnie z Art. 8. 1. Ustawy z dnia 24 kwietnia 2009r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. 2009 r. Nr. 79 poz. 666 ze zm.) Wprowadzane do obrotu baterie i akumulatory zamontowane w sprzęcie, nie mogą zawierać więcej niż 0,0005 % wagowo rtęci. Na podstawie Art. 10 ust. 1,2,3,4 1)-3), 8.Ustawy z dnia 24 kwietnia 2009r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. 2009 r. Nr. 79 poz. 666 ze zm.) należy wycofać z obrotu i przetworzyć niespełniające norm akumulatory na koszt i w firmie przedsiębiorstwa produkującego ten sprzęt.

2) Zobowiązuje prezesa firmy Ryć Jana Nowaka do wezwania wszystkich sprzedawców i użytkowników „akumulatorów Ryć” do oddawania ich w siedzibie firmy Ryć w Warszawie ul Przekątna 13, na koszt firmy Ryć. - nie wiem jak mam zapisać czy jest "osoba fizyczną prowadzącą dzialalność, czy Prezesem spółki " ( nie wystarczy prezes firmy...)
Fegris jest off-line  
17-05-2012, 16:54  
Agnieszka3M
Ekspert
 
Posty: 15.319
Domyślnie RE: decyzja administracyjna

przeczytaj dokładnie cytowany art. i zobacz w jakiej sytuacji Główny Inspektor wydaje decyzję a kiedy Wojewódzki

5. Wojewódzki inspektor inspekcji handlowej właściwy ze względu na miejsce kontroli sprzedawcy detalicznego lub sprzedawcy hurtowego może zarządzić w toku kontroli, w drodze decyzji, wstrzymanie dystrybucji baterii lub akumulatorów niespełniających wymagań określonych w art. 8 i 9.

3. W przypadku niewycofania z obrotu baterii i akumulatorów niespełniających wymagań określonych w art. 8 i 9 Główny Inspektor Ochrony Środowiska wydaje z urzędu decyzję o wycofaniu z obrotu tych baterii lub akumulatorów.

wypadałoby napisać kto przeprowadził kontrolę, kiedy, w jaki sposób stwierdził przekroczenie, wydał decyzję, nie wykonano jej więc i tak dalej
Agnieszka3M jest off-line  
17-05-2012, 17:10  
Fegris
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: decyzja administracyjna

Uzasadnienie faktyczne
Ponieważ po przeprowadzonej kontroli przez Wojewódzkiego inspektora inspekcji handlowej 10 marca br. w firmie Jana Nowaka „Ryć”, która poprzez przeprowadzone testy wykazała nieprzestrzeganie przepisów produkcji baterii; akumulatory zamontowane w wózkach widłowych, zawierające 0,0007 % wagowo rtęci i nie zostały wycofane z produkcji, która jest niedopuszczalna gdyż nie spełnia przyjętych norm, towar może powodować niebezpieczne spięcia co może doprowadzić do zagrożenia życia. Zbyt duża ilość rtęci ma negatywny wpływ na środowisko. Kierując się względami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ludzi, towar musi być wycofany z obrotu.
Fegris jest off-line  
18-05-2012, 16:31  
Fegris
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: decyzja administracyjna

Warszawa 19.05.2012r.
Główny Inspektor Ochrony Środowiska
Ul. Prosta 13
Warszawa

Decyzja nr. 40. / 300

Na podstawie Art. 104 § 1 i § 2 Ustawy z dnia14 czerwca 1960r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.) oraz Art.10 ust.1 i 2 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2009r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. 2009 r. Nr. 79 poz. 666 ze zm.).

Główny Inspektor Ochrony Środowiska;
1) Wycofuje z obrotu na terenie całego kraju „akumulatory Ryć”
2) Zobowiązuje prezesa firmy Ryć- Jana Nowaka do wezwania wszystkich sprzedawców i użytkowników „akumulatorów Ryć” do oddawania ich w siedzibie firmy Ryć w Warszawie ul Przekątna 13, na koszt firmy Ryć.
3) Nakazuje również przetworzenie i recykling wycofanych z obrotu „akumulatorów Ryć”, zgodnie z przepisami ustawy.
4) Niniejszej decyzji nadaje rygor natychmiastowej wykonalności.


Uzasadnienie faktyczne
Ponieważ po przeprowadzonej kontroli przez Wojewódzkiego inspektora inspekcji handlowej 10 marca br. w firmie Jana Nowaka „Ryć”, która poprzez przeprowadzone testy wykazała nieprzestrzeganie przepisów produkcji baterii; akumulatory zamontowane w wózkach widłowych, zawierające 0,0007 % wagowo rtęci i nie zostały wycofane z produkcji, która jest niedopuszczalna gdyż nie spełnia przyjętych norm. Towar może powodować niebezpieczne spięcia co może doprowadzić do zagrożenia życia. Zbyt duża ilość rtęci ma negatywny wpływ na środowisko. Kierując się względami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ludzi, towar musi być natychmiast wycofany z obrotu.

Uzasadnienie prawne
Zgodnie z Art. 8. 1. Ustawy z dnia 24 kwietnia 2009r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. 2009 r. Nr. 79 poz. 666 ze zm.) Wprowadzane do obrotu baterie i akumulatory zamontowane w sprzęcie, nie mogą zawierać więcej niż 0,0005 % wagowo rtęci. Na podstawie Art. 10 ust. 1,2,3,4 1)-3), 8.Ustawy z dnia 24 kwietnia 2009r. o bateriach i akumulatorach (Dz. U. 2009 r. Nr. 79 poz. 666 ze zm.) należy wycofać z obrotu i przetworzyć nie spełniające norm akumulatory na koszt i w firmie przedsiębiorstwa produkującego ten sprzęt.

Pouczenie
Na podstawie Art. 127 § 1 i § 2 Kodeksu postępowania administracyjnego w związku z art. 8 ust.1 oraz Art. 10 ust. 1,2,3,4 1)-3), 8, stronie przysługuje odwołanie od niniejszej decyzji.

Zgodnie z Art. 129 Kodeksu postępowania administracyjnego, odwołanie wnosi się do Ministra Ochrony Środowiska za pośrednictwem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

Na podstawie Art. 108. § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, decyzja podlega natychmiastowej wykonalności.


Główny Inspektor Ochrony Środowiska
w Warszawie ,
Jan Kowalski
Otrzymuje;
1. Jan Nowak zam.
Warszawa ul. Przekątna 13
Fegris jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Forum Młodych Prawników - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ decyzja administracyjna - Witam. Mam pytanie odnośnie decyzji administracyjnej. Czy jeśli kontroler biletów komunikacji miejskiej nałoży karę za przejazd bez biletu czy jest...
§ Decyzja administracyjna - - Witam, Przeglądając ostatnio orzecznictwo WSA natrafiłem na ciekawe uzasadnienie orzeczenia WSA w Warszawie, które mówiło o bezczynności organu...
§ błędna decyzja administracyjna - W negatywnej dla mnie decyzji Policja powołując się na wyrok -w uzasadnieniu podała artykuł którego nie ma na wyroku sądowym. swoją decyzję oparła...
§ decyzja administracyjna - kupiłem kawałek ziemi ,oprócz tego mam współudział w drodze -1/18 (też kupiony ). starostwo wydaje trzy decyzje administarcyjne dotyczące budowy...
§ Decyzja administracyjna - Jakie są elementy decyzji administracyjnej? Gdzie mogę znaleźć omówienie?
§ decyzja administracyjna - Czy decyzja organu odwoławczego może być mniej korzystna dla strony niż decyzja organu Pierwszej Instancji?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:03.