Pomoc w uzyskaniu renty z usa albo Polski - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Inne kraje świata


Odpowiedz
 
18-12-2011, 11:08  
Krispin
Użytkownik
 
Posty: 41
Domyślnie Pomoc w uzyskaniu renty z usa albo Polski

W wrześniu ojca potrącił samochód ze skutkiem śmiertelnym bo ojciec zmarł w szpitalu miesiąc później, ale stało się to w USA.
Sprawce złapali po 4 dniach bo uciekł z miejsca wypadku młody 22 latek, i jeszcze w dodatku polak, ten sprawca który zabił mi ojca jest wysoko ubezpieczony.
Tą cała sprawę ma w swoich rękach adwokat z usa, myśmy żadnego nie wynajmowali tam to jakoś pewnie inaczej jest z takimi sprawami to pewnie adwokat z miasta się zajmuję od razu, adwokat walczy o to abyśmy dostali odszkodowanie pomimo tego ze ojciec nie był ubezpieczony na terenie usa, to i tak powinniśmy dostać powiedział, adwokat tez walczył o to aby mama dostała rentę po ojcu z usa ale 2 dni temu adwokat powiedział ze renty nie będzie bo mój ojciec był na czarno, mogą jedynie jedno razowo przelać 2000 Dolarów.
Mama też składała z bratem do zusu papiery bo brat się jeszcze uczy, aby brat dostawał, ale zostało odrzucone, bo ojciec przepracowane legalnie miał w Polsce 21 lat 8 miesięcy i 7 dni.

A tak na marginesie czy odszkodowanie na pewno się dostanie? z usa pomimo tego ze ojciec był nie legalnie?
Na razie jeszcze mamy z czego żyć z oszczędności ale nie wiem co to będzie później.
Ja aktualnie nie pracuje bo nie mam żadnej pracy złożyłem do paru firm cv ale cisza, mama do pracy iść nie może, bo musi się opiekować moją chorą siostrą,
siostra dostaje rentę ponad 500zl i mama za to ze jest jej opiekunem też dostaje rentę za nią więc mama i siostra mają razem 1100 i to tyle a to niestety za mało na 4 osoby a wszystko coraz droższe w Polsce.
Jak ojciec żył a ja tez jak chodziłem do pracy to pomimo tego ze ojca miałem w Ameryce tez zawsze dawałem do domu 500zł z wypłaty.
Krispin jest off-line  
01-01-2012, 11:59  
Krispin
Użytkownik
 
Posty: 41
Domyślnie RE: Pomoc w uzyskaniu renty z usa albo Polski

Nikt nie wie?
Krispin jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:58.