Czy można negocjować z komornikiem wysokość spłaty? - Forum Prawne

 

Czy można negocjować z komornikiem wysokość spłaty?

Witam. Od kilku dni mam problem z komornikiem. Zalegam około 14tys złotych z tytułu niespłaconego kredytu. Przyczyną tego była utrata pracy. W związku z tą sytuacją mam kilka pytań: 1. Co w przypadku pobierania opłat ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne

Komornik i postępowanie egzekucyjne - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
07-07-2011, 05:50  
whisky-bravo
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Czy można negocjować z komornikiem wysokość spłaty?

Witam.
Od kilku dni mam problem z komornikiem. Zalegam około 14tys złotych z tytułu niespłaconego kredytu. Przyczyną tego była utrata pracy. W związku z tą sytuacją mam kilka pytań:
1. Co w przypadku pobierania opłat przez Bank z tytułu ubezpieczenia kredytu na wypadek utraty pracy? Jak powinienem postąpić?
2. Dziś zarabiam 2900zł/netto i mam możliwość spłaty tamtego kredytu. Czy jest szansa na ugodę z Bankiem lub wzięcie kredytu w celu spłacenia starych zobowiązań?
3. Czy można z komornikiem podpisać jakąś ugodę na spłatę zadłużenia ale w mniejszych kwotach? Co ewentualnie taką ugodę warunkuje?

Bardzo proszę o odpowiedzi..

bardzo bym chciał uniknąć sytuacji takiej, gdzie będę zmuszony "zwolnić się" i podjąć tą samą pracę za najniższe krajowe wynagrodzenie.. Chcę spłacić dług, ale pozostawienie mi około 900zł na życie dla mnie i mojej ciężarnej żony - wymusi właśnie takie działanie.. Tylko proszę nie pisać, że i tak mnie komornik kiedyś dopadnie.. Wiem o tym.. Proszę o konkretne odpowiedzi jeśli to możliwe..

Sprawa druga:
- Komornik chciał zająć pobory mojego brata. Brat zawiązał umowę ugodową z Bankiem i spłacił zaciągnięty kredyt. Bank - jak łatwo się domyślić - odstąpił od siągania należności poprzez komornika. Tu jednak pozozstała sprawa kosztów komorniczych. komornik po roku upomniał się o zapłatę ponad 1200zł z tytułu kosztów postępowania.. Czy ma do tego prawo..?

Proszę o pomoc..
Pozdrawiam.
whisky-bravo jest off-line  
09-09-2011, 23:12  
KSEH
Stały bywalec
 
KSEH na Forum Prawnym
 
Posty: 865
Domyślnie RE: Czy można negocjować z komornikiem wysokość spłaty?

Nie możesz sie dogadać z Komornikiem a jedynie z wierzycielem, tak komornik miał prawo egzekwować swoją opłatę.
KSEH jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ dobrowolne poddanie się karze- czy mogę negocjować wymiar kary? Krzysiek266 Prawo karne 3 29-06-2011 12:18
§ Pismo z Best- czy moge negocjować? kalino13 Prawo cywilne 32 16-11-2010 13:50
§ czy mozna negocjować marżę w Banku ??? anna_gda Dyskusja ogólna 4 11-09-2009 17:46
§ Czy moża negocjować z marżą??przed pospisaniem umowy?? anna_gda Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane 3 10-09-2009 18:09


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.