Mam długi. Proszę o pomoc! - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
04-06-2012, 20:05  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Mam długi. Proszę o pomoc!

Witam! Jestem tu bo mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Jestem w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Wynajmuje mieszkanie, pracuję na umowe-zlecenie, zarabiam ok 500zł, mam 6-letniego syna. Posiadam troche długów... m.in provident, tv kablowa, za telekomunikacje mam juz komornika. Problem jest w tym, ze nie stać mnie kompletnie na spłate tych długów a z kazdej strony mam wezwania do zapłaty. Boję się, że pojdę do wiezienia za nie płacenie długów. Czy jest jakaś szansa na umorzenie lub odroczenie na jakiś czas. Bardzo proszę o informację. Zaznaczam, iż nie posiadam żadnego majątku, wlasnego mieszkania ani samochodu. Co dalej ? Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam!
 
04-06-2012, 20:41  
mara5
Użytkownik
 
Posty: 82
Domyślnie RE: Mam długi. Proszę o pomoc!

napisz do wierzycieli (czyli providenta, tv itd. - nie do komornika!) o swojej sytuacji (samotna matka, zero dochodów i majątku) i zaproponuj im, żeby podpisali z Tobą ugodę o spłatę w ratach, ew. umorzyli część należności lub przynajmniej odsetek. Zaproponuj im realną kwotę spłaty np. 20,00/ mies. bo chyba więcej nie jesteś w stanie płacić. W sytuacji kiedy nie ma z czego ściągnąć (a tak jest w Twoim przypadku) powinni na to pójść, bo inaczej nie dostaną nic. Jeśli Ci odmówią lub się nie odezwą - przestań reagować na listy, telefony itd. Może przestaną w końcu pisać i dzwonić, a wtedy można liczyć, że ew. egzekucje zostaną umorzone z powodu nieściągalności, a po jakimś czasie (3 lata od daty ostatniego działania w danej sprawie, czyli korespondencji itp. lub uwaga! Twojej wpłaty) należność się przedawni. Ale musisz być twarda i nie bać się i odbierać korespondencję - jej nieodbieranie nic nie da, a przynajmniej będziesz wiedziała co się dzieje w sprawie. No i nie możesz zaciągać kolejnych zobowiązań, tylko w ten sposób możesz mieć nadzieję, że zaczniesz kiedyś żyć jak człowiek. Załatw sobie świadczenie z MOPSu, rodzinne, no i co z alimentami? W ten sposób zorganizujesz sobie dodatkowy przychód, zwłaszcza, że jesteś naprawdę potrzebująca.
Do więzienia nie pójdziesz, nie martw się!
mara5 jest off-line  
04-06-2012, 20:47  
kismen
Przyjaciel forum
 
kismen na Forum Prawnym
 
Posty: 1.932
Domyślnie RE: Mam długi. Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisał/a mara5
(3 lata od daty ostatniego działania w danej sprawie, czyli korespondencji itp. lub uwaga! Twojej wpłaty)
skoro już jest komornik to nie 3 lata

Terminy przedawnienia art 125 kc
kismen jest off-line  
04-06-2012, 21:32  
mara5
Użytkownik
 
Posty: 82
Domyślnie RE: Mam długi. Proszę o pomoc!

ano tak, jak był wyrok i nakaz, to faktycznie 10 lat, niestety, dzięki za "kontrol"
mara5 jest off-line  
04-06-2012, 22:11  
Seb72
Stały bywalec
 
Posty: 3.411
Domyślnie RE: Mam długi. Proszę o pomoc!

jeśli chodzi o długi - więzienie grozi tylko za niepłacenie alimentów oraz ewentualnie za oszustwo przy zaciąganiu długu (lewe zaświadczenie o wysokich zarobkach, podrobiona zgoda małżonka itp.)

za uczciwie zaciągnięte długi niealimentacyjne - więzienie nie grozi.

doradzam także stawiać się regularnie u komornika na każde wezwanie - chociażby dłużnik musiał iść kilkadziesiąt km piechotą lub łapać stopa gdy mu na bilet zabraknie - chodzi o to, aby uniknąć grzywny z zamianą na areszt
Seb72 jest off-line  
05-06-2012, 17:35  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Mam długi. Proszę o pomoc!

Dziękuje za odpowiedź i wsparcie.
z providentem podpisalam umowe w 2008 roku, bylo kilka wezwań, raz ustalałam z nimi kwote jaka mogę wpłacać, pozniej przestalam placic i od kilku lat zero odzewu od nich. Jesli chodzi i napisanie do nich to musze to robic recznie i wyslac za potwierdzeniem odbioru? Tak byloby chyba pewniej, prawda?
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Komornik i postępowanie egzekucyjne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Proszę o pomoc. FA a pomoc z mops odpowiedzi: 5
§ Pomoc odnośnie renty i kredytu Proszę o Pomoc. odpowiedzi: 2
§ proszę o pomoc. nie wiemy co robić/pomoc dla dziecka odpowiedzi: 3
§ Proszę, proszę o pomoc odpowiedzi: 1
§ Proszę o pomoc odpowiedzi: 4
§ Bardzo proszę o pomoc ,o rzetelną poradę. Proszę! art 286&1k odpowiedzi: 27


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:13.