ugoda z wierzycielem - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne

Komornik i postępowanie egzekucyjne - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
10-01-2013, 13:05  
gloncio
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie ugoda z wierzycielem

Witam

Proszę o podpowiedź jak rozwiązać zaistniałą sytuację
Komornik przysłał mi pismo że zajął mi trzy samochody.Dwa z nich zostały już dawno sprzedane ( jeden w 2008 roku ,a drugi w 10.2012 ),i oto chyba nie mam się co martwić.Zostało mi jedno auto którym od niedawna wykonuję zawód taksówkarza.Jestem jedynym żywicielem trójki dzieci (18,7,5 lat),i żony na bezrobotnym bez prawa do zasiłku.Bardzo małymi krokami "odbijamy od dna",gdyż do niedawna jedynym naszym dochodem była pomoc socjalna.Dług chcę jak najbardziej spłacić lecz jeżeli komornik zabierze mi auto będę znów bezrobotnyWiem że mogłem auto zarejestrować na kogoś innego ale ja nie nadaję się do takiego kombinowania.Co mogę w tym wypadku zrobić ??
Kolejna sprawa to chciałbym spróbować dogadać się z wierzycielem (polska telefonia cyfrowa),może chociaż zrezygnowali by z odsetek (2000 zł),mógłbym wtedy zapłacić należność główną (1500zł),np.w trzech ratach
Nie wiem jak się do tego zabrać -firmę reprezentuje Dariusz domachowski a nigdzie nie mogę znaleźć kontaktu do niego

Jeszcze raz proszę o podpowiedz jak to rozwiązać

Piotr
gloncio jest off-line  
13-01-2013, 19:30  
gloncio
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: ugoda z wierzycielem

Nie wierzę że w ciągu trzech dni nie przeczytał tego nikt kto mógłby udzielic mi odpowiedzi

Złota zasada - za darmo nic nie ma

Pozdrawiam forumowiczów
gloncio jest off-line  
13-01-2013, 19:39  
guest_user
Stały bywalec
 
Posty: 1.956
Domyślnie RE: ugoda z wierzycielem

Cytat:
Napisał/a gloncio
Złota zasada - za darmo nic nie ma
Platynowa zasada - szanuj czas innych, zanim zadasz pytanie na które być może udzielono już odpowiedzi.

Zajęcie ruchomości
guest_user jest off-line  
13-01-2013, 19:40  
kaprys
Przyjaciel forum
 
Posty: 512
Domyślnie RE: ugoda z wierzycielem

W związku z drugim postem, nie mam zamiaru udzielać odpowiedzi - nikt tu nie jest na zawołanie wtedy, kiedy Pan sobie tego zażyczy.. Oczekiwał Pan, że odgadniemy, czy wierzyciel zgodzi się na raty? a może podamy numer telefonu do osoby, którą Pan wymienił z imienia i nazwiska? Eh..
kaprys jest off-line  
13-01-2013, 21:50  
abyssa
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: ugoda z wierzycielem

zawsze może Pan dogadać się z wierzycielem, żeby rozłozył Panu dług na raty a do komornika wyslał pismo o zawieszenie. Koszty komornicz i tak zostana do zapłaty ale opłata będzie mniejsza bo z 15% bedzie 5%. Jesli sie nie uda to prosze pisać do komornika o rozłożenie płatności na raty, zawsze mozna sie dogadać tylko trzeba chcieć a nie czekać. Brak reakcji albo nieodbieranie pism nie pomoże.
abyssa jest off-line  
14-01-2013, 06:24  
guest_user
Stały bywalec
 
Posty: 1.956
Domyślnie RE: ugoda z wierzycielem

Cytat:
Napisał/a abyssa
Jesli sie nie uda to prosze pisać do komornika o rozłożenie płatności na raty, zawsze mozna sie dogadać tylko trzeba chcieć a nie czekać.
"Ugoda" z komornikiem
guest_user jest off-line  
25-03-2013, 18:57  
RudaZolza
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: ugoda z wierzycielem

Ciekawa jestem, czy przypadkiem komornikiem, który Pana windykował, nie był "przez przypadek" pan ****...? Dziś właśnie dowiedziałam się o kilku sprawach, które świadczą o tym, że ci panowie działają najprawdopodobniej wspólnie i w porozumieniu, naliczając opłaty egzekucyjne i koszty zastępstwa procesowego z naruszeniem przepisów prawa (oczywiście nie działają tym na korzyść dłużnika). Bardzo to interesujące, jak się sprawa rozwinie, bo już wiem, że parę osób przymierza się do zaskarżenia ich wspólnego działania...
RudaZolza jest off-line  
25-03-2013, 19:11  
s_m
Użytkownik
 
Posty: 36
Domyślnie RE: ugoda z wierzycielem

Cytat:
Napisał/a gloncio
Komornik (...) zajął mi trzy samochody.Dwa z nich zostały już dawno sprzedane ( jeden w 2008 roku ,a drugi w 10.2012 ),i oto chyba nie mam się co martwić
Hmm.... sprzedane i nieprzerejstrowane, skoro zajął? Myślę, że dla Twojego komfortu powinieneś to zgłosić komornikowi, że już ich nie posiadasz...
s_m jest off-line  
27-05-2013, 15:43  
Poszkodowany_1
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: ugoda z wierzycielem

Witam, właśnie otrzymałem pismo o windykacj komorniczej, sygnowane przez komornika ****. Na dokumencie widnieje też naziwsko Dariusza Domachowskiego, reprezentującego Polską Telefonię Cyfrową. Załącznik informujący o zastępstwie procesowym też jest. Pytanie, jak się do tego odnieść, szczególnie w kontekcie wspomnianego przez Was mozliwego naruszenia przepisów prawa? Moja sprawa dotyczy autentycznie przez omyłkę "zapomnianej" kwoty 30 PLN z 2000 roku... która wróciła po 13 latach w formie ww. pisma z żądaniem zapłaty prawie 900 PLN. Wcześnie żadne inforacje o rozprawach sądowych itp. nie dochodziły... Jestem emerytem i kwota wdaje mi się absurdalna.. podobnie, jak cała zastosowana procedura. Wygląda to na jawne wyłudzenie. Co radzicie Jak postąpić? Proszę o pomoc!
Poszkodowany_1 jest off-line  
28-05-2013, 10:13  
kayes
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: ugoda z wierzycielem

Z kwoty 30 zł zrobiło się 900 zł jakim cudem. Skoro nie zapłacił Pan 30 zł. Czy jest to kwota należności głównej wraz z odsetkami?? Przeważnie tytuł wykonawczy opiewa kwotę należności głównej, kosztów procesu, oraz koszty klauzuli, koszty adwokackie w egzekucji jeśli wierzyciela reprezentuje radca bądź adwokat. Prawdopodobnie do kwoty 30 zł zostały doliczone koszty opłaty egzekucyjnej min. 15 % wynosi 308,08zł.
kayes jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Komornik i postępowanie egzekucyjne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ugoda między wierzycielem a dłużnikiem odpowiedzi: 0
§ Ugoda z Wierzycielem/Komornikiem? odpowiedzi: 8
§ Ugoda z Wierzycielem odpowiedzi: 3
§ ugoda z wierzycielem odpowiedzi: 2
§ Ugoda z wierzycielem? odpowiedzi: 0
§ ugoda z wierzycielem odpowiedzi: 4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:44.