rodzinne z Niemiec - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Niemcy


Odpowiedz
 
23-03-2012, 20:33  
marian1
Stały bywalec
 
marian1 na Forum Prawnym
 
Posty: 2.590
Domyślnie RE: rodzinne z Niemiec

Cytat:
dobrochna6
pobieramy rodzinne w wysokosci 65 zł
Jeżeli mąż pracuje w Niemczech nie powinnaś pobierać w Polsce 65 zł ponieważ zarobek przekracza minimum w Polsce na 1 osobę .MOPS będzie żądał zwrotu (sprawdz)
marian1 jest off-line  
17-08-2014, 19:28  
izabel44
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: rodzinne z Niemiec

Witam.Moja sytuacja z rodzinnym jest taka;Od 3 lat mąż pracuje w Niemczech złożył papiery do rodzinnego i nic w dalszym ciągu czekamy na odpowiedz z ich strony.Co dwa tygodnie dzwoni do nich i ciągle słyszy proszę czekać do dwóch tygodni przyjdą papiery...Sytuacja taka pojawia się od kilkunastu miesięcy gdy dzwoni do nich.Ile my mamy czekać jeszcze? Już tracimy cierpliwość do nich.Nie wiem jaka w tym prawda jest,ale czy oni też wypłacają odsetki z zaległym rodzinnym?Proszę o jakieś informacje co powinnam dalej robić.
izabel44 jest off-line  
17-08-2014, 22:51  
Pogodniak
Praktyk
 
Posty: 2.826
Domyślnie RE: rodzinne z Niemiec

Jest prawomocny zasadniczy wyrok sadowy, ze na opozniona wyplate Kindergeld NIE przysluguja zadne odsetki.
Pogodniak jest off-line  
28-08-2014, 16:22  
moska23
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: rodzinne z Niemiec

witam! mam pytanie. Jestem w ciazy. ojciec dziecka z ktorym nie mam slubu mieszka w niemczech lecz pracuje w polsce. posiada niemiecki meldunek. Czy ma on prawo do pobierania rodzinnego na dziecko ktore nam sie urodzi i ktore bedzie mialo jego nazwisko oraz meldunek tam gdzie i on?
moska23 jest off-line  
03-09-2014, 19:15  
malgosia123456
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: rodzinne z Niemiec

czy ktoś ma wstrzymane kg?
malgosia123456 jest off-line  
03-09-2014, 20:17  
betterofalone92
Użytkownik
 
Posty: 155
Domyślnie RE: rodzinne z Niemiec

Cytat:
Napisał/a honor83
Witam, moja sprawa przedstawia się następująco: mąż pracuje w Niemczech od 2008 roku. Zaczynamy załatwiać teraz rodzinne za lata poprzednie. Chcemy zrobić to przez firmę zajmującą się takimi sprawami. I teraz moje pytanie. Otóż w tej firmie poinformowano mnie, że jeśli w tych latach przy rozliczaniu podatkowym miałam wykorzystaną ulgę na dziecko ( a miałam) to jeśli przyznadzą mi Kindergeld to będę musiała część tego zwrotu jaki dostałam za te lata oddać. Ponieważ w Niemczech pobiera się albo zasiłek albo korzysta z ulgi. Czy ktoś coś wie na ten temat? wiem że rodzinne jest bardziej opłacalne ale co za te lata poprzednie kiedy z ugi korzystałam a teraz staram się o zasiłek??
Witam, można pobierać ulgę na dziecko przy rozliczeniu i można jednocześnie pobierać kindergeld. Nie wiem kto Ci takich głupot naopowiadał...
Ulga na dziecko to jest osobna sprawa, no chyba że dziecko przekroczy jakiś tam limit dochodu. Pozdrawiam
betterofalone92 jest off-line  
20-09-2014, 19:05  
teresa999
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: rodzinne z Niemiec

Czy maz moze po rozwodzie wycofac polowe darowizny nieruchomosci, zabudowanej domem mieszkalnym? Mieszkam na stale w Niemczech. Niedlugo uplynie rok separacji z moim mezem - obywatelem Niemiec. Nasze malzenstwo trwalo 3 lata. Maz w czerwcu 2012 roku przepisal mi aktem notarialnym polowe nieruchomosci zabudowanej domem mieszkalnym. Ja zainwestowalam w remont tego domu okolo 40000€. Nie mam zadnych rachunkow, bo maz wszystko kupowal za moje pieniadze, ale na swoje nazwisko. Po trzech latach wyrzucil mnie z domu na bruk. Teraz chce cofnac darowizne domu. Nadmieniam, ze niczego zlego mu nie zrobilam. Czy maz, bez mojej zgody moze wycofac darowana mi polowe nieruchomosci?
Jakie ma szanse na wygranie ewentualnej sprawy o wycofanie tej darowizny przed Sadem niemieckim?
teresa999 jest off-line  
24-09-2014, 18:01  
Gola20
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: rodzinne z Niemiec

Witam

Mam pytanie , mój chłopak mieszka 7 lat w DE.(zameldowany) (Chodzi tu do szkoły)
Aktualnie będzie uczył się dalej zawodu ( praktyki i szkoła ) altenpflege)
Ja wprowadzilam się tu w sierpniu i jakoś na dniach się zamelduje,
Jestem w 4 miesiącu ciąży. Nigdy tu nie pracowalam
Czy będzie przysługiwać się mi lub jemu kindergeld ?
Gola20 jest off-line  
01-10-2014, 20:04  
samotnamamusia
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: rodzinne z Niemiec

Meldunek jak najszybciej sobie zorganizuj. Po urodzeniu dziecka przez 1 rok jego życia 300€ Elterngeld, 184€ Kindergeld od urodzenia do końca nauki. Jeśli się mylę proszę o poprawkę.
samotnamamusia jest off-line  
02-10-2014, 09:12  
erkorda
Stały bywalec
 
Posty: 1.421
Domyślnie RE: rodzinne z Niemiec

Odpowiedź dla Teresy999:

Nie masz się czego obawiać. Darowiznę może darczyńca odwołać tylko, jeśli spełnione są przesłanki wymienione w § 530 ust. 1 BGB (BGB=Bürgerliches Gesetzbuch=niemiecki kodeks cywilny). Zgodnie z tym przepisem musiałabyś dopuścić się jakiegoś lub jakichś ciężkich, karalnych czynów wobec męża lub jego bliskich, aby niemiecki sąd mógł uznać odwołanie darowizny za zgodne z § 530 BGB. Przeczytaj ten przepis i ewentualnie komentarze do tego przepisu. Jako podstawy do odwołania darowizny zgodnie z tym przepisem wchodzą takie czyny lub zachowania jak np. usiłowanie zabójstwa, pozostawienie bez pomocy w sytuacji zagrażającej życiu lub grożącej poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, poważne oszustwo i wyrządzenie poważnej szkody materialnej darczyńcy; słowem: poważne czyny kryminalne godzące w dobro obdarowanego. Nie mogą to być drobne sprawy jak np. wyzwiska, czy pomówienia itp. Jeśli więc nie chciałaś go np. otruć, to nie masz się czego obawiać; darowizny skutecznie odwołać nie może.
erkorda jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Niemcy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rodzinne z Niemiec-Pomocy odpowiedzi: 2
§ Świadczenia rodzinne z Niemiec odpowiedzi: 2
§ rodzinne z niemiec odpowiedzi: 27


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:11.