badoo.com

  • Autor wątku Autor wątku tonpere
  • Data rozpoczęcia Data rozpoczęcia
Status
Ten wątek został zamknięty.
T

tonpere

Nowy użytkownik
Dołączył
03.2009
Odpowiedzi
2
Witam,
2 miesiące temu założyłem konto w serwisie badoo.com (portal społecznościowy).
Wrzuciłem (niestety) swoje zdjęcia i po około 2 tyg. straciłem możliwość zalogowania się na swoje konto. Otrzymuję komunikat o błędzie, który rzekomo zostanie naprawiony w przeciągu kilku minut:

Hey, what gives?
We're sorry, this page is temporarily unavailable. We're currently working to fix this problem.
You'll be able to use this service in few minutes. For now you can still use other sections of the website.

Minął miesiąc, konto dalej istnieje, dalej nie mogę się zalogować, a chciałbym je usunąć. Napisałem w tej sprawie już kilka maili do obsługi portalu i zostałem krótko mówiąc olany. Problem występuje nie tylko u mnie. W google znalazłem tematy na forach na których ludzie mają ten sam problem.
Co mogę zrobić, gdzie zgłosić taką sytuację? Jest jakaś internetowa instytucja zajmująca się takimi sprawami?
 
Widać, że z ochroną prywatności u nich kiepsko ;).
Serwis wyjątkowy skoro nie tłumaczy polityki prywatności na język polski. Wyczytać jednak z niego można, że jeżeli nie zalogujesz się przez 2 miesiące Twoje dane zostaną usunięte:
"If you have not signed in to the website for 2 months, we may remove your profile as part of our data cleansing process."
Nie załatwia to jednak problemu.

Inną ciekawą kwestią jest wykradnięcie hasła. Skoro je utracimy powinniśmy mieć możliwość uzyskania nowego hasła. Spróbuj napisać do nich e-mail z informacją, że nie możesz się zalogować i prosisz o nowe hasło. Jeżeli nie są tego w stanie zagwarantować to z ich ochroną danych użytkowników jest kiepsko. Ciekawą kwestią jest także sam system logowania - oczywiście wpisując dane zapewne nie są one szyfrowane.

Osobiście ten zapis uważam za niedopuszczalny :
"You are entitled to ask for a copy of the information we hold about you (for which we may charge a small fee)." Pobieranie opłat za udostępnianie informacji, które mają o Tobie ? - dramat.

Ciekawa jestem czy rzeczywiście jest opcja przy rejestracji, żeby powiadomić znajomych. Jeżeli wysyłają e-maile bez zgody użytkownika to spamują i oczywiście wchodzą nielegalnie w posiadanie tych danych. Mam nadzieję jednak, że tak nie działają.

Napisane przez nich zasady użytkownika wyglądają jakby je przetłumaczył "google tłumacz".

Reasumując polecam zachować wszelką korespondencję. Następnie przypomnieć sobie czy w czasie rejestracji kliknąłeś opcję poinformowania znajomych, zapytać czy ktoś otrzymał wiadomości. Kolejny krok to wysłanie do nich maila z informacją o podanie nowego hasła. Można wysłać także do nich maila związanego z uzyskaniem informacji o sobie i pytaniem za jaką opłatą i jakie informacje uzyskasz. Jeżeli udostępnią zalogować się i usunąć informacje o ile będzie to możliwe. Informacje przed zmianą zapewne będą zapisane - ciekawe czy można uzyskać do nich dostęp po dokonaniu opłaty. Na koniec należy zgłosić sprawę do GIODO z dokładnym opisaniem problemu.
 
Ostatnia edycja:
W sumie niedługo miną 2 miesiące to może konto zostanie usunięte.. napisali "may" więc to też nie jest pewne.
Rejestrowałem się przy użyciu 10 minutowego maila, więc ten z rejestracji jest nieaktualny (opisałem im tę sytuację podając aktualny mail). Problem polega na tym, że nikt nie odpisuje na jakiekolwiek maile.
Co do rozsyłania spamu po znajomych znalazłem na jakimś forum, że to rzeczywiście praktykują.
 
Skargę do GIODO można zgłosić za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej.
 
Badoo to znany portal wyłudzający dane.
Pobiera sam dane z twojej książki adresowej i wysyła maile do znajomych z zaproszeniami. W ten sposób generuje nowych użytkowników. W dalszej kolejności sam wysyła do tych ludzi maile informując ich, że są dla nich wiadomości po założeniu konta w badoo (!?). Szczytowym momentem jest mail: "przeczytaj wiadomość zanim nie zostanie usunięta".
Badoo działa poza granicami kraju i poza zasięgiem GIODO - nic już nie zrobisz - zalecana ostrożność na przyszłość.
 
A ja chciałabym się dowiedzieć, jak to jest możliwe, że dostałam wiadomość z badoo tak, jak wyżej napisał baniak. Wiadomość rzekomo od mojego męża, mało tego, z jego zdjęciem. Jak to możliwe, skoro nie zakładał tam konta i nigdy się nie logował??? Miał tylko konto na facebooku, ale teraz też już zdezaktywował.
Proszę o informacje.
 
Właśnie dzięki FB. Ja też dostałam takie wiadomości tylko od osób które mają konto na FB.
W podobny sposób działa zresztą shtyle.fm
 
Ale najlepsze jest to, że mąż 2 tygodnie zdezaktywował konto na FB, a parę dni temu znów dostałam tą samą wiadomość od Badoo. Dla mnie to bez sensu. Czy jest możliwość całkowitego usunięcia konta na FB czy tylko dezaktywacja? Bo w przypadku dezaktywacji, w każdej chwili można konto na nowo aktywować. A nam chodzi o całkowite usunięcie, żeby na FB nie było już żadnych męża danych ani zdjęć.
 
Badoo i Facebook przglądają zawartość książki adresowej i wysyłają do tych osób maile. Nie mam konta na Facebooku Badoo i nigdy nie założę.
 
Badoo działa poza granicami kraju i poza zasięgiem GIODO - nic już nie zrobisz - zalecana ostrożność na przyszłość.

Mimo wszystko nasze dane w sieci są(powinny być) chronione. Polska podpisała wiele międzynarodowych konwencji i aktów prawnych w zakresie ochrony danych osobowych wiec GIODO jak najbardziej może pomóc w tej sprawie jeśli to zagraża bezpieczeństwu prywatnych dóbr obywateli jakimi są ich dane. Inspektor prowadził wiele tego typu spraw i ma doświadczenie/kompetencje w tym zakresie. O ile dobrze pamiętam zajmował się już skargami podmiotów prywatnych na NK i FB których ponoć władze tez nie działają w Polsce.
 
Ten sewis to straszny syf - nie wiem skąd mają moje zdjęcie. Nie wiem skąd mają mego maila. UWAGA na ten serwis!
 
Pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat.

Serwis badoo oferuje tak zwany pakiet "Supermożliwości". Pozwala on na korzystanie z dodatkowych opcji na koncie w badoo. Pakiet ten aktywuje się smsem (koszt 6,15zł na tydzień) i jest on odnawiany co 7 dni (pobierana jest opłata 6,15 co tydzień za sms przychodzący). Znajomy aktywował sobie ten pakiet, jednak po jakimś czasie usunął konto w serwisie. Okazało się jednak, że opłata pobierana jest nadal dokładnie co tydzień. W związku z tym mam pytanie, skoro użytkownik nie posiada już konta, dzięki któremu można korzystać ze wspomnianego pakietu, to czy pobieranie opłaty za pakiet (z którego właściwie z powodu braku konta korzystać nie można) jest zgodne z prawem? Czy można ewentualnie żądać zwrotu pobranych środków i jeśli tak to na jakiej podstawie? Nie chodzi tu o kwotę, bo jest ona niewielka, ale o sam fakt. Szczególnie że przeglądając sieć zauważyliśmy, że takich spraw jest znaczna ilość.
 
jakiś czas temu znajomy założył konto na Badoo..na rozmowach z kobietami nakryła go żona... czy jest możliwość odtworzenia rozmów jeśli nawet usunął konto stamtąd ... nadmieniam iż małżonka grozi mu rozwodem
 
Witam,
Chciałam usunąć konto z badoo lecz nie znam hasła. Próbowałam z możliwości przypomnienia go lecz niestety mój mail, na który dostaję wiadomości z tegoż właśnie profilu jest nie prawidłowy.
Może wiecie co mam zrobić?
 
Status
Ten wątek został zamknięty.
Powrót
Góra