Odwołanie się od orzeczenia o niepełnosprawności - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Różne > Orzeczenia i interpretacje


Odpowiedz
 
19-02-2012, 23:36  
martyna11
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Odwołanie się od orzeczenia o niepełnosprawności

Witam serdecznie, chciałam się spytać czy ktoś może kiedyś się odwoływał od decyzji Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności?Mój syn który skończył 16 lat od dziecka choruje na astmę oskrzelową,atopowe zapalenie skory,alergiczny całoroczny i sezonowy nieżyt nosa,przewlekłe zapalenie zatoki szczękowej,oraz refluks zoładkowo-przełykowy.07.02.br. syn był na komisji lekarskiej gdzie pani orzecznik w ciągu 5 minut przyznała mu grupę lekką dodam że wcześniej juz jako 6-cio latek i jescze kilka razy póżniej stawał przed komisją i zostawał za kazdym razem zaliczany do osób niepełnosprawnych, ale teraz z tym orzeczeniem niepotrafie się pogodzić bo wie przez co mój syn przechodzi i z czym musi sie borykać.I w związku z tym chciałabym się odwołać od tej decyzji.Moje pytanie brzmi czy się odwoływać?I czy ma jakieś szanse na zmianę orzeczenia? Z góry dziekuje.
martyna11 jest off-line  
20-02-2012, 12:12  
manle
Użytkownik
 
Posty: 90
Domyślnie RE: Odwołanie się od orzeczenia o niepełnosprawności

Wszystko ma Pani napisane w "Orzeczeniu o niepełnosprawności" tj DZ.U.z 2011r, Nr 127 oraz na końcu jak się odwoływać. 16-toletnia osoba musi już mieć przydzielony stopień niepełnosprawności.
manle jest off-line  
02-03-2014, 10:44  
Magdalena Zaród
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Odwołanie się od orzeczenia o niepełnosprawności

Witam Serdecznie i chciałam spytac czy Powiatowy Zespół ds Orzekania o Niepełnosprawnosci w przypadku mojej osoby nie popełnił rażącego uchybienia odnośnie pozbawienia mnie umiarkowanego stopnia niepełnosprawnosci i przyznania lekkiego skoro od 2007r zaliczono wobec mnie stopien umiarkowany i całkowitą niezdolnosc do pracy.
Magdalena Zaród jest off-line  
05-03-2014, 15:25  
dariaros
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Odwołanie się od orzeczenia o niepełnosprawności

Zawsze należy się odwoływać,przecież na pewno w decyzji miała Pani podane w jakim terminie i do kogo należy się odwołać,jesli się Pani z tą decyzją niezgadza !
Mój mąż też został "uzdrowiony" ze stopnia znacznego niepełnosprawności na lekki,ale odwołał się do Wojewódzkiego Zespołu ds.Ozrekania ds.Niepełnosprawności i otrzymał stopień umiarkowany,gdyż lekarz powiedział,że niestety znacznego już nie może dać.
W odwołaniu trzeba pamiętać o zachowaniu terminu !!! i odpowiednio go umotywować oraz donieść nową dokumentację medyczną/jeśli taką Pani posiada /

Głowa do góry ! Powodzenia
dariaros jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Orzeczenia i interpretacje - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Orzeczenie o niepełnosprawności a odwołanie odpowiedzi: 3
§ zakup na raty przed uzyskaniem orzeczenia niepełnosprawności a odpis od podatku odpowiedzi: 0
§ Uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności odpowiedzi: 13


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.