Jak napisać odwołanie do ubezpieczyciela? - Forum Prawne

 

Jak napisać odwołanie do ubezpieczyciela?

Szanowni Państwo, Potrzebuję porady dotyczącej odwołania się od decyzji ubezpieczyciela. Nie posiadam żadnego doświadczenia w tego typu pismach, a zależy mi na profesjonalnym wyglądzie takiego odwołania. Oto mój problem: Mój Tata w maju 2010 zakupił ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne

Postępowanie administracyjne - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
14-01-2011, 18:12  
Marzena1986
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Jak napisać odwołanie do ubezpieczyciela?

Szanowni Państwo,

Potrzebuję porady dotyczącej odwołania się od decyzji ubezpieczyciela.
Nie posiadam żadnego doświadczenia w tego typu pismach, a zależy mi na profesjonalnym wyglądzie takiego odwołania.


Oto mój problem:

Mój Tata w maju 2010 zakupił na raty jakiś tam sprzęt. Jednocześnie bojąc się o utratę pracy wykupił ubezpieczenie (BRE Ubezpieczenia i Ergo Hestia S.A. jako ich przedstawiciel w tym przypadku). Ubezpieczenie to obejmuje m.in. utratę pracy, śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, poważne zachorowanie i inne.

Miesiąc później Tata poważnie zachorował (nowotwór złośliwy – który wg regulaminu jest objęty ubezpieczeniem). Cztery miesiące później mój Tata zmarł w wyniku tej nieszczęsnej choroby.

Po śmierci Taty przyszło mi jako córce spłacać niektóre kredyty i otrzymałam dokumentację dotyczącą tego właśnie ubezpieczenia. Zadzwoniłam i zgłosiłam szkodę. Podałam na co dokładnie Tata zachorował i liczyłam, że coś z tym zrobią, ponieważ „poważne zachorowanie” jest przecież objęte ubezpieczeniem.

Po jakimś czasie przyszło pismo od Ubezpieczyciela. Pisząc w skrócie: nie uznali mojego roszczenia, ponieważ zgon nie nastąpił w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Dla mnie sprawa jest prosta. Mieli wziąć pod uwagę poważne zachorowanie, a nie to co zdarzyło się po tym. Śmierć w wyniku tego poważnego zachorowania tym bardziej dodaje powagi sytuacji i powinni mi uznać moje roszczenie.

W jaki sposób mam napisać takie odwołanie? Jak zacząć? Jakich słów użyć? Jakich paragrafów?

Oprócz tego, że powołam się na paragrafy zawarte w ich regulaminie to jeszcze mi mało. Proszę kogoś bardziej doświadczonego o poradę dotyczącą takiego pisma.


P.S. ile mam czasu na złożenie odwołania?

Z góry dziękuję i z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Marzena
Marzena1986 jest off-line  
18-01-2011, 11:46  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Jak napisać odwołanie do ubezpieczyciela?

Bez analizy umowy ubezpieczenia,regulaminu, decyzji chyba nikt nie podejmie się pomocy. Tak naprawdę wszystko zaczyna się od dokumentów. Nie w każdej sprawie opisanej na forum możemy pomóc- czasem trzeba przejrzeć dokumenty.
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela kizys Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele 14 08-04-2014 11:00
§ Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela o wysokości odszkodowania za złamanie kości 1dude Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele 2 17-11-2010 19:24
§ Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela Monika^ Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele 6 21-10-2010 14:16
§ odwołanie od decyzji ubezpieczyciela gosiabe Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele 19 25-09-2010 06:01


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.