Wójt nie chce wydać decyzji o podziale działki - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne


Odpowiedz
 
05-02-2011, 20:18  
gemin88
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Wójt nie chce wydać decyzji o podziale działki

Witam mam pytanie kilka miesiecy temu zwróciłem się do gminy z podaniem o podział działki , został sporządzony projekt podziału otrzymałem postanowienie z gminy w którym gmina przychyliła się do tego podziału.
Następnie geodeta podzielił działkę zgodnie ze wstępnym podziałem i postanowieniem z gminy, załatwił wszystkie formalności a nastepnie złożył mapę podziałową wraz z moim podaniem do gminy, po kilku dniach zadzwonił do mnie ktoś z gminy i oświadczył że nie otrzymam pozytywnej decyzji o ztwierdzeniu podziału pomimo tego iż jest on wykonany zgodnie z wcześniejszą decyzją wójta. Udałem się na rozmowę do Wójta oświadczył mi że robota wykonana jest dobrze zgodnie ze wstępnym podziałem, ale postąpił on zbyt pochopnie wydając pozytywną wstepną decyzję na podział, i teraz wyda mi decyzję negatywną twierdząc że pierwsza decyzja była wadliwa.
Co mogę zrobić?
gemin88 jest off-line  
05-02-2011, 21:39  
radpor
Stały bywalec
 
Posty: 2.141
Domyślnie RE: Wójt nie chce wydać decyzji o podziale działki

Jak dostaniesz decyzję odmowną to odwołaj się do SKO.
radpor jest off-line  
06-02-2011, 16:56  
gemin88
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Wójt nie chce wydać decyzji o podziale działki

dzięki Radpor jutro mam ostateczne starcie z wójtem, o efktach
poinformuję.
gemin88 jest off-line  
10-02-2011, 12:36  
gruntowny.pl
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Wójt nie chce wydać decyzji o podziale działki

Organ mógł się pomylić. Jeżeli Wstępny Projekt Podziału nie jest zgodny z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzenengo lub decyzją o warunkach zabudowy to pozytywne zaopiniowanie Wstepnego Projektu podziału nie może być podstawą do wydania decyzji nie zgodnej z prawem. Osobną pozostawiam kwestię roszczeń do gminy jesli chodzo o zwrot kosztów geodety (i innych) wynikających z błędnie wydanego postanowienia. Oczywiście może być tak, że Organ (Wójt) niesłusznie wstrzymuje/odmawia zajęcia pozytywnego stanowiska w sprawie podziału. Podział może być zgodny z prawem.
Poza tym Geodeta przyjmując zlecenie powinien sprawdzić zgodność projektowanego podziału z planem/decyzją o warunkach zabudowy.
gruntowny.pl jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.