zaproszenie obcokrajowca do polski - Forum Prawne

 

zaproszenie obcokrajowca do polski

chciałam sie dowiedzieć co do zaproszenia obcokrajowca do polski. przede wszystkim spotkałam się z określeniem że dochody powinny być wystarczające do utrzymania ale nigdzie nie było podane jakiej powinny być wysokości. mieszkam w województwie dolnośląskim ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne

Postępowanie administracyjne - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
11-07-2011, 20:56  
dominikaaa
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie zaproszenie obcokrajowca do polski

chciałam sie dowiedzieć co do zaproszenia obcokrajowca do polski.
przede wszystkim spotkałam się z określeniem że dochody powinny być wystarczające do utrzymania ale nigdzie nie było podane jakiej powinny być wysokości.
mieszkam w województwie dolnośląskim w jakim urzędzie powinnam to załatwić?
chciałam się także dowiedzieć odnośnie innych wymagań formalnych
dominikaaa jest off-line  
12-07-2011, 02:53  
Metano
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: zaproszenie obcokrajowca do polski

Witam serdecznie,

Zaproszenie cudzoziemca do Polski jest teoretycznie prostą procedurą. Istnieje możliwość złożenia zaproszenia w Urzędzie Wojewódzkim niedaleko placu Wróblewskiego we Wrocławiu. Przy składaniu dokumentów zobowiązuje się Pani do zapewnienia wjeżdżającemu środków finansowych pokrywających wszystko związane z akomodacją obcokrajowca u Pani w domu, przyjazdem i wyjazdem, jak również leczeniem. Po przyjeździe cudzoziemca winna Pani zameldować przyjezdnego pod Pani adresem.
W zaproszeniu zawiera Pani:
Własne dane, informacje o posiadanym obywatelstwie, adres zamieszkania, dane dokumentu tożsamości, oraz Pani zawód.
Wszystkie dane osoby zapraszanej, tzn. imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia, płeć, serię i numer paszportu, adres zameldowania, imiona i nazwiska dzieci zapraszanego, ich daty urodzenia, płeć, jak również dane małżonka osoby zapraszanej.
Podaje Pani przedział czasowy pobytu obcokrajowca, nazwę organu, który dokonał wpisu zaproszenia do ewidencji zaproszeń(Urząd Wojewódzki) , Datę i numer wpisu zaproszenia, Pani podpis.
Proszę również dopisać, iż zobowiązuje się Pani do pokrycia kosztów związanych z pobytem i wyjazdem, leczeniem, akomodacją, zapraszanego.

Urząd zweryfikuje Pani „moc” w zapewnieniu obcokrajowcowi warunków do egzystowania na terytorium Rzeczpospolitej i wyda adekwatna decyzję. Proszę pamiętać, że prawda jest taka, iż środki muszą być. W wielu mi znanych przypadkach, odmówiono ze względu na niskie prawdopodobieństwo zapewnienia osobie przyjezdnej godziwych warunków.
Jeżeli obcokrajowiec sam pokrywa koszty przyjazdu i wyjazdu, winno się to udokumentować np. biletami/rezerwacją i środkami zgromadzonymi. Tu mogłoby być cięzej, chyba że przyjezdny ma wystarczająco zaufania, by powierzyć Pani pieniądze.
Pod koniec informuję, że warto wiedzieć, czy kraj potencjalnego gościa u nas, nie wymaga czegokolwiek od Pani, by pozwolić jemu/jej wyjechać. Jeżeli mam być szczery, kraje afrykańskie przysparzają kłopotów i mogłoby się nie udać bez odpowiedniego „ Co łaska” w kwotach nie dużych(łapo’’wka).

Mam nadzieję, że choć odrobinę pomogłem.
Życzę udanego ranka,
Metano jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Postępowanie administracyjne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zaproszenie obcokrajowca do Polski + wiza - Mam nadzieje, ze znajdzie sie osoba, ktore bedzie potrafila odpowiedziec na moje pytania i rozwieje moje watpliwosci. Nakresle krotko swoja sytuacje...
§ Przyjazd obcokrajowca do Polski - Jakie są możliwości i procedury z tym związane do przyjazdu obcokrajowca do polski, moze do byc na studia, do pracy, cokolwiek, jestem w małej...
§ Zaproszenie dla obcokrajowca - Witam. Chciałbym zadać niebanalne pytanie, związane z bezpieczeństwem i organizacją przyjazdu pod wskazany adres, zaproszonego obywatela Rosji do...
§ Zaproszenie do USA - W sierpniu otrzymałem zaproszenie od rodziny do USA - czy jest ono jeszcze ważne ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:14.