art. 50 par. 1 kpa WAŻNE - Forum Prawne

 

art. 50 par. 1 kpa WAŻNE

Witam. Piszę w imieniu kuzynki, która otrzymała w dniu wczorajszym list z Urzędu Skarbowego. W nim było napisane, iż musi się stawić w US w piątek na podstawie paragrafów które cytuję: "Art. 50 paragraf 1 ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne

Postępowanie administracyjne - aktualne tematy:

  • § Gdzie zgłosić osoby, które zaj...
    Witam.Mój problem polega na tym, że wracając codziennie z pracy około 18,19 nie mam gdzie zaparkować auta ponieważ...
  • § Co to może byc?
    Witam! Dostałem dzis Zawiadomienie o zlozeniu pisama znak sprawy to GNRSL. 684016142015XX CO TO MOZE...
  • § Choroba zawodowa na drodze pos...
    Witam! Po otrzymaniu orzeczenia lekarskiego przez Wielkopolskie centrum Medycyny pracy o braku podstaw do rozpoznania...

 
06-03-2012, 21:48  
zaneta.em901
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie art. 50 par. 1 kpa WAŻNE

Witam. Piszę w imieniu kuzynki, która otrzymała w dniu wczorajszym list z Urzędu Skarbowego. W nim było napisane, iż musi się stawić w US w piątek na podstawie paragrafów które cytuję:
"Art. 50 paragraf 1 kodeksu postępowania administracyjnego w związku z art. 36 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym".O co chodzi? Kuzynka nie wie czego się spodziewać i w zasadzie nie wie dlaczego w ogóle dostała takie wezwanie do stawienia się w US.

Proszę o szybką odpowiedź.
zaneta.em901 jest off-line  
07-03-2012, 07:00  
cloak
Użytkownik
 
cloak na Forum Prawnym
 
Posty: 64
Domyślnie RE: art. 50 par. 1 kpa WAŻNE

Kodeks postępowania administracyjnego
Przepis prawny:
Art.*50.*§*1.*Organ administracji publicznej może wzywać osoby do udziału w podejmowanych czynnościach i do złożenia wyjaśnień lub zeznań osobiście, przez pełnomocnika lub na piśmie, jeżeli jest to niezbędne dla rozstrzygnięcia sprawy lub dla wykonywania czynności urzędowych.
§*2.*Organ obowiązany jest dołożyć starań, aby zadośćuczynienie wezwaniu nie było uciążliwe.
§*3.*W przypadkach, w których osoba wezwana nie może stawić się z powodu choroby, kalectwa lub innej nie dającej się pokonać przeszkody, organ może dokonać określonej czynności lub przyjąć wyjaśnienie albo przesłuchać osobę wezwaną w miejscu jej pobytu, jeżeli pozwalają na to okoliczności, w jakich znajduje się ta osoba.


Ustawa o postępowaniu egzekucyjnym
Przepis prawny:
Art.*36.*§*1.*W zakresie niezbędnym do prowadzenia egzekucji organ egzekucyjny może żądać od uczestników postępowania informacji i wyjaśnień, jak również zwracać się o udzielenie informacji do organów administracji publicznej oraz jednostek organizacyjnych im podległych lub podporządkowanych, a także innych podmiotów.
§*1a.*Informacje i wyjaśnienia, o których mowa w § 1, udzielane są nieodpłatnie przez uczestników postępowania egzekucyjnego oraz organy administracji publicznej i jednostki im podległe lub przez nie nadzorowane.
§*1b.*Udostępnianie informacji przez organy i jednostki, o których mowa w § 1a, oraz dłużników zajętej wierzytelności nie narusza obowiązku zachowania przez nich tajemnicy określonej w odrębnych przepisach.
§*2.*Od wykonania żądania określonego w § 1 można uchylić się w takim zakresie, w jakim według przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego można odmówić zeznań w charakterze świadka albo odpowiedzi na zadane pytanie.
§*3.*Zobowiązany, przeciwko któremu wszczęto postępowanie egzekucyjne, jest obowiązany do powiadomienia, w terminie 7 dni, organu egzekucyjnego o każdej zmianie miejsca swego pobytu, trwającej dłużej niż jeden miesiąc. O obowiązku tym oraz o skutkach jego zaniechania poucza się zobowiązanego przy doręczaniu mu tytułu wykonawczego.


Można więc wnioskować, że przeciwko kuzynce wszczęto postępowanie egzekucyjne.
Niech sprawdzi jakiej należności nie wpłaciła, może jakiś mandat, może jakiś podatek .....
cloak jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:31.