Wymeldowanie na wniosek prokuratora - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne


Odpowiedz
 
27-06-2012, 12:52  
Martainn
Stały bywalec
 
Posty: 612
Domyślnie Wymeldowanie na wniosek prokuratora

Jakiś czas temu pytałem o wymeldowanie na wniosek właściciela.
Tym razem okazało się, że z wnioskiem o wymeldowanie z urzędu wystąpił prokurator. Osoba ta była wielokrotnie wzywana do prokuratury jednak nie odbierała poczty, a jeśli już odbierała to nie stawiała się na wezwania. Prokuratura nie mogła jej zlokalizować ponieważ pod wskazanym adresem praktycznie nie przebywała. Pod wskazanym adresem nie mieszkała od jakichś 13 lat, jednak ostatnie dwa tygodnie w lokalu przebywała mimo sprzeciwu właściciela, gdyż jest to osoba uzależniona od alkoholu, powodująca straty materialne i w zasadzie śpiąca (trzeźwiejąca) w lokalu tylko z tego powodu, że została wyrzucona z poprzedniego. Rzeczy osobistych w nim nie zostawiła, ale w tym w którym mieszkała przez ostatnie lata.
Pisma z Urzędu miasta o rozpoczęciu postępowania również nie odebrała i odebrać nie zamierza. Za tydzień odbywa się wizja w mieszkaniu. Oczywiście zostanie przedstawione zgodnie z prawdą, że osoba od 13 lat nie mieszkała pod wskazanym adresem, tylko czasami odwiedzała rodziców (żeby wyciągnąć pieniądze na alkohol) jednak w ostatnich dwóch tygodniach ze względu na brak "meliny" spała w lokalu (przez resztę dnia przebywała nie wiadomo gdzie).
Czy po takich wyjaśnieniach Urząd może podjąć decyzje o wymeldowania, czy jednak ten fakt przebywania przez 2 ostatnie tygodnie pod adresem spowoduje brak decyzji o wymeldowaniu?
Martainn jest off-line  
27-06-2012, 13:09  
voyteg
Moderator
 
voyteg na Forum Prawnym
 
Posty: 15.059
Domyślnie RE: Wymeldowanie na wniosek prokuratora

wymeldowanie następuje, gdy osoba faktycznie nie zamieszkuje w lokalu
voyteg jest off-line  
30-06-2012, 17:51  
Martainn
Stały bywalec
 
Posty: 612
Domyślnie RE: Wymeldowanie na wniosek prokuratora

Cóż wszystko się wyjaśniło. Na wizji był prokurator, urzędnik, komornik i do tego jeszcze kurator sądowy. Okazuje się, że sam fakt zamieszkiwania przez 2 tygodnie nie ma tu większego znaczenia. Ważniejszy jest zamiar przebywania na stałe i jak to się ładnie mówi skoncentrowania swojego życia w danym miejscu. A tego nie było. Zamieszkiwanie było incydentalne (te 2 tygodnie w ciągu prawie 13 lat) biorąc pod uwagę fakt, że było spowodowane chęcią wyspania się i wytrzeźwienia, a całe życie toczyło się w całkiem innym miejscu. Sam fakt sypiania w lokalu nie oznacza zamieszkiwania w nim jeśli osoba ta nie koncentruje tam swojego życia i nie ma takiego zamiaru. Będzie więc decyzja o wymeldowaniu z lokalu. Wpływ na to miał również fakt nieodbierania korespondencji urzędowej właśnie od kilku już lat.
Martainn jest off-line  
06-07-2012, 09:20  
Martainn
Stały bywalec
 
Posty: 612
Domyślnie RE: Wymeldowanie na wniosek prokuratora

Właśnie przyszła decyzja z szerokim uzasadnieniem. Lokator został wymeldowany.
Martainn jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Postępowanie administracyjne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wymeldowanie na wniosek prokuratora odpowiedzi: 17
§ Wymeldowanie przez prokuratora. odpowiedzi: 2
§ Wymeldowanie z wniosku prokuratora a konsekwencje odpowiedzi: 5
§ Wniosek prokuratora odpowiedzi: 7
§ wniosek do prokuratora odpowiedzi: 6
§ na wniosek prokuratora odpowiedzi: 7


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.