Odwołanie od skreślenia z listy studentów - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne


Odpowiedz
 
28-11-2012, 00:35  
apple1
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Odwołanie od skreślenia z listy studentów

Niedawno dostałem pismo z uczelni dotyczące skreślenia z listy studentów, zaś z pouczenia wyczytałem 'od niniejszej decyzji przysługuje odwołanie do Rektora X w terminie 14 dni od daty otrzymania decyzji, za pośrednictwem Dziekana Y'. I teraz moje pytania:
1. jeśli pismo odebrałem od listonosza w poniedziałek to czas na złożenie odwołania mam do następnej niedzieli czy też do poniedziałku włącznie (chodzi mi m.in. o to kiedy rozpoczyna się 14-dniowy bieg terminu - w dniu otrzymania pisma, czy w dniu następnym)?
2. chciałbym się także dowiedzieć czy w przypadku wysłania odwołania pocztą-polską aby został zachowany termin 14 dniowy na odpowiedź, decyduje data wysłania i stempla pocztowego czy też data otrzymania przez odbiorcę ?? Pozdrawiam
apple1 jest off-line  
28-11-2012, 06:54  
voyteg
Moderator
 
voyteg na Forum Prawnym
 
Posty: 15.040
Domyślnie RE: Odwołanie od skreślenia z listy studentów

Cytat:
Napisał/a apple1
1. jeśli pismo odebrałem od listonosza w poniedziałek to czas na złożenie odwołania mam do następnej niedzieli czy też do poniedziałku włącznie
poniedziałku

Cytat:
Napisał/a apple1
decyduje data wysłania i stempla pocztowego czy też data otrzymania przez odbiorcę ?? Pozdrawiam
wysłania
voyteg jest off-line  
04-12-2012, 16:40  
oWitek
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Odwołanie od skreślenia z listy studentów

dzień dobry!

ja mam następujący problem- skreślono mnie z listy studentów na IV roku prawa na UJ. Nie złożyłem deklaracji przedmiotowej w wyznaczonym terminie, ponieważ dziekanat nie rozliczył mnie do wyznaczonego terminu. Potem jednak, mimo przypomnienia, nie udało mi się załatwić nadzwyczajnego zarejestrowania się u Pani Prodziekan, co podobno jest możliwe, a to z powodu pracy, a to z nieobecności Pani Prodziekan na dyżurze. Zdaje sobie sprawę z moich niedopatrzeń, są oczywiste, ale przysługuje mi odwołanie. W związku z tym chciałbym wiedzieć, czy jeśli odwołanie okazałoby się skuteczne, to wznowię studia od przyszłego roku akademickiego (jako wznowienie) czy będę to mógł uczynić już teraz, skoro skreślenie zostanie ewentualnie odwołane?
Co powinienem w uzasadnieniu zawrzeć, by mogło okazać się skuteczne, nie sugerując winy uczelni, ale by dawało podstawę do uznania go za właściwe.

dziękuje za pomoc.
oWitek jest off-line  
04-12-2012, 22:37  
kate89
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Odwołanie od skreślenia z listy studentów

Witam,
chciałabym przedstawić mój problem szukam pomocy jak go rozwiązać.
Jestem studentką 3roku studiów zaocznych, właśnie teraz miałam bronić moją pracę licencjacką i skończyć edukację na tej uczelni, ale pechowo stało się tak,że w 1roku nie zaliczyłam jednego przedmiotu i warunkowo przechodziłam dalej.
Odbył się egzamin poprawkowy, oczywiście jak to w tradycji profesora oblał większość osób i nie zaliczyłam owego przedmiotu, z dziekanatu dowiedziałam się, że będę przez to skreślona z listy studentów.
Czy jest jakaś szansa, żeby tylko przez jeden przedmiot nie zaliczyć całego toku nauczania(nawet jak wszystkie składki, czesne jakiekolwiek opłaty płaciłam w terminie) ??!!
kate89 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Postępowanie administracyjne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Skreślenie z listy studentów a odwołanie odpowiedzi: 3
§ Powod skreślenia z listy studentów odpowiedzi: 9
§ Odwołanie się do skreślenia z listy studentów. odpowiedzi: 4
§ Anulowanie skreślenia z listy studentów odpowiedzi: 1
§ odwołanie się do skreślenia z listy studentów. odpowiedzi: 4
§ odwołanie od decyzji skreślenia z listy uczniów odpowiedzi: 4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.