Nadzór budowlany - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne


Odpowiedz
 
31-07-2013, 09:56  
welder74
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie Nadzór budowlany

Jestem inwestorem budynku usługowo-mieszkalnego.Podczas budowy ,zgłosił do nadzoru budowlanego,żeby spradzono czy wszystko jest ok na mojej budowie?Ów nadzór po wizycie wstrzymał moją budowę(powód-część usługowa jest prawie wykończona a ścianki działowe są niezgodne z tymi na pozwoleniu .)Jestem na etapie-plan zastępczy,projekty branżowe zastępcze itp.Podczas wizyty nadzoru budowlanego została również przeprowadzona kontrola w domu sąsiada.Okazało się że mieszka on od lat 90-tych w domu który jest nie oddany do użytkowania.Właśnie dostałem tą informacje ,gdyż tak jak sąsiad jestem stroną w postępowaniu,nakazano mu przedłożyć ekspertyzę techniczną budynku,wystawioną przez osobę uprawnioną do tego.Moje pytanie brzmi,jakie konsekwencje poza wspomnianą ekspertyzą grożą mojemu "wspaniałemu" sąsiadowi?
welder74 jest off-line  
02-08-2013, 15:07  
Sachalin
Przyjaciel forum
 
Sachalin na Forum Prawnym
 
Posty: 1.868
Domyślnie RE: Nadzór budowlany

Cytat:
Napisał/a welder74
jakie konsekwencje poza wspomnianą ekspertyzą grożą mojemu "wspaniałemu" sąsiadowi?
Twierdzę, że nawet ekspertyza mu nie grozi. Wystarczy, że sprawnie się zażali na owo postanowienie.
Sachalin jest off-line  
01-11-2013, 19:01  
Inwestorwroclove
Stały bywalec
 
Posty: 968
Domyślnie RE: Nadzór budowlany

Czy zmiana tych ścianek nastąpiła za wiedzą projektanta? Zresztą nawet i to nie było w zasadzie potrzebne (o ile to tylko ścianki) gdyż powszechnie w orzecznictwie przyjęte jest iż prace związane ze ściankami działowymi nie zaliczają się do "robót budowlanych" zatem można je sobie zmieniać kiedy się chce. Tak więc dał się Pan najprawdopodobniej "wkręcić" w bardzo często stosowane postępowanie naprawcze z przepisywaniem całego projektu zastępczego. Uwaga - to że go Panu zatwierdzą nie musi być końcem kłopotów. Nie odwoływał się Pan?

Co do sąsiada, to w zasadzie grozi mu kara za przystąpienie do użytkowania bez pozwolenia - ale tu może się próbować bronić ze względu na datę gdyż kara za to jest od 1995.

Również i w tym przypadku PINB popisał się najprawdopodobniej niekompetencją gdyż ekspertyzę zlecać ma prawo kiedy jego własne kompetencje są niewystarczające a tu - tak jak zresztą w Pańskim przypadku - wali na oślep. Pewnie również jego "przeciągną pod kilem" nakazując wykonanie projektu zastępczego.

Tak więc zależy od WINB

Można rzec: gdzie dwóch się bije tam PINB korzysta...
Inwestorwroclove jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Postępowanie administracyjne - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Nadzór budowlany odpowiedzi: 2
§ Nadzór budowlany odpowiedzi: 1
§ Nadzór budowlany odpowiedzi: 2
§ Nadzór Budowlany odpowiedzi: 3
§ Nadzór budowlany odpowiedzi: 2
§ nadzór budowlany odpowiedzi: 5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.