Czy nauczyciel jest pracownikiem samorządowym? - Forum Prawne

 

Czy nauczyciel jest pracownikiem samorządowym?

Czy według prawa polskiego można zaliczyć nauczyciela do grona pracowników samorządowych?...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne

Postępowanie administracyjne - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
06-05-2009, 14:02  
don pedro
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Czy nauczyciel jest pracownikiem samorządowym?

Czy według prawa polskiego można zaliczyć nauczyciela do grona pracowników samorządowych?
don pedro jest off-line  
06-05-2009, 14:32  
Lex'ior
Moderator w spoczynku
 
Lex'ior na Forum Prawnym
 
Posty: 2.597
Domyślnie RE: Czy nauczyciel jest pracownikiem samorządowym?

Nauczyciel nie jest pracownikiem samorzadowym gdyż pracę podejmuje według przepisów Karty Nauczyciela, nie zaś ustawy o pracownikach samorządowych.

Wątpliwości mogą się nasunąć czy prawnikiem samorządowym jest dyrektor szkoły publicznej, jako że zatrudniany jest przez wójta/burmistrza/prezydenta miasta.
Lex'ior jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ umowa o pracę z pracownikiem samorządowym (odpowiedzi: 2) czy z pracownikiem samorządowym można zawrzeć umowę na okres próbny? czy tylko na czas określony bądź nieokreślony?
§ Rozwiązanie umowy o pracę z pracownikiem samorządowym (odpowiedzi: 1) Witam, mam pytania: 1.Czy wypowiedzenie umowy doradcy prezydenta wymaga zastrzeżenia w umowie takiej możliwości i okresu wypowiedzenia? 2.Jeżeli ...
§ Organ podatkowy wyższego stopnia na Samorządowym Kolegium Odwoławczym (odpowiedzi: 1) Kto/co jest, na podstawie art. 141 1 pkt. 1, organem podatkowym wyższego stopnia nad Samorządowym Kolegium Odwoławczym, w celu wniesienia...
§ Pozwany jest pracownikiem sądu,czy mogę się jakoś dodatkowo zabezpieczyć? (odpowiedzi: 1) Witam!Wszyscy wiemy,że sąd to niezawisła instytucja,ze wszyscy są równi wobec prawa itp.itd ,jednak pozwany pracujący w sadzie ( nie jest to...
§ Kłopoty z pracownikiem, który jest córką oddziałowej (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie. Chciałbym poprosić o pomoc w powyższej sprawie. Otóż od paru lat została zatrudniona w rejestracji córka oddziałowej. Zarówno ja...
§ Koszty sądowe gdy radca prawny jest pracownikiem organu administracji (odpowiedzi: 4) Witam Mam pytanie, czy jeżeli radca prawna reprezentuje organ administracji publicznej (w tym wypadku jest pracownikiem Agencji Nieruchomości...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.