Umorzenie zadłużenia, przydzielenie pokoju/mieszkania. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Postępowanie administracyjne


Odpowiedz
 
10-11-2009, 18:04  
szakalus
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie Umorzenie zadłużenia, przydzielenie pokoju/mieszkania.

Witam wszystkich serdecznie!
Moja sprawa wygląda następująco. W 1998 roku z powodu zaczęło narastać nam zadłużenie mieszkaniowe spowodowane nie opłacaniem czynszu. W roku 2000 orzeknięto nam eksmisje która nie doszła do skutku i od tego momentu zajmujemy lokal nielegalnie. W roku 2008 kwota zadłużenia wynosiła 27 000 zł. W maju 2009 roku obniżyli nam zadłużenie za czynsz do kwoty 2 000 zł ale pozostała zaległość sądowa podstawowa w kwocie 17 000 zł oraz zaległość sądowa odsetkowa w kwocie 9 000 zł. Na chwile obecną lokal zajmowany jest przez cztery osoby (ja, brat, mama i jej konkubent) z czego dwie są zameldowane, a co należy podkreślić to to, iż powierzchnia lokalu wynosi niecałe 17 m2. Za ścianą jest niezamieszkany pokój bez dostępu do mediów, który niegdyś przynależał do naszego mieszkania (kiedy jeszcze go nie zajmowaliśmy). Moje pytania są następujące: czy jest możliwość aby po zapłaceniu kwoty zaległej za sam czynsz wywalczyć odstąpienie od opłat związanych z postępowaniami sądowymi? Jaka jest szansa na przydzielenie nam pokoju istniejącego za ścianą i co musielibyśmy zrobić aby ten pokój nam przydzielili? W jaki sposób możemy stać się legalnymi najemcami lokalu? Ewentualnie jakie są szanse i co należy zrobić aby przydzielili nam nowe większe mieszkanie? Bardzo proszę o wszelkie możliwe porady i źródła informacji. Odpowiadam na wszelkie pytania.
szakalus jest off-line  
10-11-2009, 18:12  
szakalus
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Umorzenie zadłużenia, przydzielenie pokoju/mieszkania.

Jeszcze jedna rzecz o której zapomniałem wspomnieć. Mój brat (zameldowany) jest osobą niepełnosprawną (shizofrenia paranoidalna). To chyba istotny element w całej sprawie.
szakalus jest off-line  
10-11-2009, 18:17  
fewa5
Stały bywalec
 
fewa5 na Forum Prawnym
 
Posty: 2.816
Domyślnie RE: Umorzenie zadłużenia, przydzielenie pokoju/mieszkania.

istotny element to ten, że macie długi i chyba nikt z wami nie zechce rozmawiać, bo przydzielenie wam tego pokoju oznaczać będzie jeszcze wieksze zadłużenie
fewa5 jest off-line  
10-11-2009, 18:28  
szakalus
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Umorzenie zadłużenia, przydzielenie pokoju/mieszkania.

Prawdopodobnie wiele osób z Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami patrzy na sprawę z tej samej perspektywy co Ty właśnie spojrzałeś/aś, no ale tak się składa, że jednak umorzyli nam zadłużenie za czynsz po wielu różnych interwencjach mojej mamy. Są powody przez które to zadłużenie powstało i są powody przez które te zadłużenie nie jest nadal spłacane (nie mieszkamy na 17 m2 w 4 osoby dlatego bo nam się to podoba) co jednak powinno zostać wzięte pod uwagę. Bardzo Ci dziękuje fewa5 za tą bardzo "treściwą" i "pomocną" wypowiedź.
szakalus jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:54.