rozwiązanie umowy z PKT - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta

Prawa konsumenta - aktualne tematy:

  • § reklamacja
    witam 8.04 2016 r wysłałem produkt do reklamacji i do dnia dzisiejszego nie dostałem decyzji co z reklamacją co to...
  • § Zmiana warunków umowy przez Op...
    Dzień dobry, Chicłabym się upewnić jak wygląda sprawa z rozwiązaniem umowy po nie zaakceptowaniu zmian w umowie...
  • § Problem z gwarancją laptopa, c...
    Witam, Spotkała mnie niemiła sytuacja, a mianowicie zakupiony produkt w sklepie morele.net uległ uszkodzeniu przy...

Odpowiedz
 
08-02-2010, 21:01  
doro6891
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie rozwiązanie umowy z PKT

Witam

Dnia 6.08.2009 roku podpisałam z PKT Ksiązki Telefoniczne umowę, w której firma PKT zobowiązuje się do umieszczenia reklamy mojej firmy w swojej internetowej ksiązce telefonicznej (zamieszczenia tam podanych przeze mnie zdjec, logo, haseł reklamowych, wizytówki mapki dojazdowej itd) publikacji reklamy w tradycyjnej, papierowej ksiązce telefonicznej, a także (co dla mnie było najważniejsze) pozycjonowania mojej firmy na pierwszej stronie rankingu wyszukiwania stron www w wyszukiwarce google po słowach kluczowych, o czym zapewniła mnie konsultantka, a co zostało zapisane na umowie.

Umowa podpisywana przeze mnie nie była oryginalną umową, ale umową spisaną na szablonowym druku i przefaksowaną do mnie przez konsultantkę (z Bydgoszczy). Ja podpisałam i odesłałam umowę w ten sam sposób. Konsultantka poinformowała mnie równiez ze reklama w internecie pojawi się w ciągu 2 tygodni.
Po tym czasie, jako ze nic się nie pojawiło, dzwoniłam do pani konsultantki, a ta przekonywała mnie, ze monituje tą sprawę i robi wszystko by reklama się pojawiła. We wrześniu wielokrotnie sprawdzałam, ale reklamy nie było.
Pod koniec września (po ponad 1,5 miesiąca) reklama się CZĘŚCIOWO pokazała. Jednakże większość warunków, a szczególnie pozycjonowanie w google, nadal nie zostało spełnionych.
30.09.2009r. napisałam więc pismo o rezygnacji i rozwiązaniu umowy i wysłałam mailem do Działu obsługi klienta, oraz faksem do ww konsultantki.
20.10.2009r (po następnych 3 tyg) jako że nie otrzymałam żadnej odpowiedzi, ponownie wysłałam to samo pismo o rezygnacji z usług PKT, wten sam sposób, jak wcześniej.
27.10.2009 nadal nic... wysłałam więc dość dosadnego maila do przełożonego konsultantki z którą podpisywałam umowę, po czym dostałam od zupełnie innej osoby odpowiedz cyt.: "W nawiązaniu do poniższego maila informuje, że sprawa jest w toku. Po wyjasnieniu otrzyma Pani pisemna odpowiedź na zgłoszoną rezygnację."
23.01.2010r. (po prawie 3 miesiącach) faktycznie otrzymałam pisemną odpowiedz że moja rezygnacja nie została przyjęta gdyż zgodnie z § 7 Postanowień umowy mogę od niej odstąpic w ciągu jednego (!) dnia kalendarzowego od daty podpisania - bez obowiązku zapłaty odszkodowania, w przeciwnym razie oświadczenie jest bezskuteczne... oraz że reklama została opublikowana 8.10.2009r...

Jak juz wczesniej wspomniałam, umowa była "faksowana" i nie otrzymałam tą drogą żadnych Postanowień umowy w związku z czym powyższy paragraf (ani zaden inny) nie był i nie jest mi znany.
Jestem rozczarowana i niezadowolona z usług PKT i chcę z nich zrezygnować, przez ponad pół roku byłam ignorowana... Do tego pozycjonowania na pierwszej stronie google nadal nie ma, a reklama w internecie nie jest kompletna. Warunki umowy nie zostały spełnione.

Czy rzeczywiście nie mogę rozwiązać tej umowy bez konsekwencji finansowych? Pomimo ze warunki nie zostały spełnione? Pomimo że nie znałam tych paragrafów? Czy istnieje w ogóle szansa by ta sprawa rozwiązała się na moją korzyść? :/

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
doro6891 jest off-line  
18-03-2010, 10:53  
stawisko
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy z PKT

Mam podobny problem jeśłi chodzi o PKT. Podpisałam z nimi umowę w sierpniu tzn kontynuacje poprzedniej wizytówki z tym że ta była dorższa ponieważ zawierała wg. zapewnień handlowca więcej inforacji i miała znajdowac sie na wyzszych pozycjach w pkt. Rezultat jest taki że mamy marzec a wizytówka jest nadal taka sama jak w zeszłym roku, pomimo wielu interwencji nadal nie wywiązali się z umowy i nadal jestem zbywana słowami sprawa jest w toku.
Udało mi sie zdobyć nr do kierownika handlowca który zapewniał mnie o zaletach wizytówki, jednak nikt nie odbiera telefonu hm.. ciekawe dlaczgo?? (pewnie nie chce slyszeć skarg na swoich pracowników). Nie wiem co juz mam robić w tej sytuacji, chciałabym tylko ostrzec inych NIE PODPISUJCIE UMÓW Z PKT!!
stawisko jest off-line  
18-03-2010, 10:55  
stawisko
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy z PKT

Wspomnę że wizytówka jest opłacona zaraz po podpisaniu umowy, Czy w takim razie mogę żądać zwrotu pieniędzy za nie wywiązanie się z umowy??
stawisko jest off-line  
19-03-2010, 18:05  
doro6891
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy z PKT

ehh szkoda gadac
dokładnie 2 dni po umieszczeniu mojego pierwszego postu tutaj, wysłałam do nich ponownie pismo.
na odpowiedz na nie czekam do dziś - minął ponad miesiąc....
doro6891 jest off-line  
25-05-2010, 14:36  
zgoda150
Użytkownik
 
Posty: 82
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy z PKT

Witajcie,
odświeżam temat.
czy jest jakiś termin dni od podpisania umowy w którym mogę ją rozwiązać nie ponosząc konsekwencji?
zgoda150 jest off-line  
30-05-2010, 10:06  
doro6891
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy z PKT

hej

tak jak pisałam na samym początku poinformowano mnie ze jakoby istnieją jakieś "ogólne postanowienia umowy" zgodnie z którymi mam prawo odstąpic od umowy w ciągu jednego dnia od daty jej podpisania. w innym przypadku jest to nie możliwe...
szkoda gadać...

póki co, po moim ostatnim piśmie do nich, nadal cisza

pewnie odezwą się za pół roku jak poprzednio?
istna kpina, prawdziwy wzór dbałości o klienta...
doro6891 jest off-line  
22-11-2010, 22:07  
Gaja83
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy z PKT

słuchajcie ja zgodziłam się na pozycjonowanie swojej strony 03,11 umowa była zawarta niby telefonicznie i od tego czasu przysłali mi formularz do zrobienia przelewu i więcej nic, nie ma żadnego pozycjonowania narazie, czy mogę zrezygnować z umowy, jeśli nic nie podpisywałam tylko rozmawiałam przez telefon?
Gaja83 jest off-line  
26-11-2010, 12:21  
zmieszana
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy z PKT

Witam Wszystkich,
ja również dałam się złapać na nieuczciwe metody handlowe pkt. Nie będę się rozpisywała o całej hostorii bo jest długa. Dla tych którzy pracują w dużych firmach i często podpisują umowy na które nie mają prokury, w regulaminie pkt jest zapis ,że odpowiadacie osobicie za podpisaną umowę a nie firma. Także uwaga, bo mozecie za to słono zapłacić jak ja jesli handlarz z pkt jest nieuczciwy.
Uważajcie na handlowców są wyrachowani i wcisną każdy kit żeby tylko sprzedać powierzchnię a pózniej zlewają klienta. Nie wchodzcie w umowy Z PKT Ostrzegam!!!
zmieszana jest off-line  
04-10-2011, 10:30  
drzewiec
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy z PKT

Witam.
Temat oczywiście rozwiązanie umowy z PKT.
Po rozmowie z konsultantką, która pytała o moje dane usłyszałem że umowa jest zawarta. Coś nie dawało mi spokoju i za pośrednictwem strony internetowej w/w firmy wypowiedziałem umowę. Po trzech dniach mając dostęp do faksu wysłałem wypowiedzenie. Oczywiście otrzymałem odp. "iż zgodnie z punktem 4.1 zaakceptowanego regulaminu świadczenia usług reklamowych odstąpienie od umowy jest możliwe jedynie w terminie jednego dnia kalendarzowego od daty zawarcia i jedynie faksem".
Wysłałem skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Jutro mija 2 m-c ślemy sobie pisma, pkt.pl żąda zapłaty.
I tu moje pytanie czy płacić ( 123 zł co miesiąc ) i czekać, czy nie płacić i czekać. I czy pkt.pl umieści mnie i moją firmę w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
drzewiec jest off-line  
04-10-2011, 22:34  
Roberto1252
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy z PKT

Widzę że dużo osób ma problem z niekompetencją PKT... Ja tak samo dałem się nabrać na ich "profesjonalizm" wielokrotnie wydzwaniałem pisałem itd każdy stwierdził rezygnacja tylko do jednego dnia po podpisaniu umowy. Zawarłem umowę przez telefon, konsultantka zapewniała że rozmowa jest nagrywana dla bezpieczeństwa obydwojga. A jak przyszło co do czego niby nagranie wysłuchali i stwierdzili że z ich strony wszystko jest ok hehe. Projektanci strony sami stwierdzili w e-mailu że zostałem oszukany, że do ich obowiązków nie należy wiele rzeczy co konsultantka zapewniała mnie. Rachunki miały przychodzić po opublikowaniu strony a od razu zaczęły przychodzić... Strona do połowy jest zrobiona a i tak kompletnie nie podoba się mi i wstyd mi że takie coś reprezentuje moją firmę!!! Ma ktoś na nich jakąś rade? Może zainteresować w to media? Mój nr 609 390 317
Roberto1252 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rozwiązanie umowy z Plusem - uzależnienie kary od podanego powodu rozwiązania umowy odpowiedzi: 19
§ Rozwiązanie umowy o pracę (nie podpisanej umowy) odpowiedzi: 4
§ rozwiązanie umowy oc odpowiedzi: 3
§ Rozwiązanie umowy... odpowiedzi: 15
§ Aneks do umowy o pracę a rozwiązanie umowy i odprawa odpowiedzi: 0


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:15.