Termin wykonania umowy. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
07-10-2007, 16:06  
mikemi
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Termin wykonania umowy.

Witam.
Mam pytanie , zawarłem umowę na wykonanie usługi w której w jednym z punktów było napisane że termin wykonania umowy - 6 tygodni od czasu jej podpisania, a poniżej tego punktu jest punkt że termin wykonania umowy może ulec przedłużeniu z przyczyn niezależnych od wykonawcy. Moje pytanie: czy do przedłużenia czasu wykonania tej umowy potrzebny jest aneks, i o jaki okres może sobie taką umowę przedłużyć wykonawca. Obecnie już nimęło dwa miesiące od terminu wykonania umowy i nadal usługa nie jest wykonana, a ja zapłaciłem zaliczkę i nie wiem co teraz robić
mikemi jest off-line  
11-10-2007, 09:15  
stichus13
Użytkownik
 
Posty: 269
Domyślnie

Skorzystaj z art. 491 KC i wyznacz (pisemnie) dodatkowy termin na wykonanie umowy z zagrożeniem że po bezskutecznym upływie tego terminu odstąpisz od umowy i zażądasz zwrotu zaliczki.
stichus13 jest off-line  
12-10-2007, 00:18  
zrz
Użytkownik
 
Posty: 82
Domyślnie

Zalezy od powodu zwloki dluznika... Jezeli jest to np jakas super choroba to niestety chyba trzeba czekac.
Jezeli nie jest to swiadczenie osobiste, ktore moze zostac wykonane przez innego wykonawce to - art 480 art 1 oraz 3. W art. 1 sad upowaznia do wykonania uslugi przez innego wykonawce na koszt dluznika. W art 3, musi wystapic nagly wypadek i wtedy mozna sad ominac. Pewnie po tym wszystkim sad i tak musi wydac swoja opinie w tej kwestii.
Biorac pod uwage 491... Jezeli wplaciles juz jakas kwote pieniedzy, ja wolalbym rozwiazanie z 480. 491 da Ci tyle ze bedziesz musial sie pozniej bujac jeszcze ze zwrotem kasy od dluznika a i tak bedziesz musial zaplacic nowemu wykonawcy.
zrz jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.