wypowiedzenie umowy o internet - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
14-10-2010, 17:05  
andrzej17116
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie wypowiedzenie umowy o internet

witam i proszę o podpowiedź:
dnia 02.08.2007 zawarłem umowę o świadczenie usługi dostępu do sieci internet
umowa była na okres 12 m-cy z 3-miesięcznym terminem wypowiedzenia. okres ten minął dosyć dawno temu ja dalej korzystam z tego dostępu lecz operator ani nie zwiększa transferu ani nie obniża opłaty za dostęp a u konkurencji jest o wiele korzystniej. teraz chciałbym zrezygnować pomijając okres 3 m-cy czy jest to możliwe???? z góry dziękuje za podpowiedzi.
andrzej17116 jest off-line  
14-10-2010, 17:18  
Fioletowy
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy o internet

Jeżeli umowa 12-miesięczna się skończyła to w większości wypadków następuje jej przedluzenie na czas nieokreślony (jeżeli w umowie nie jest napisane inaczej) i można ja wypowiedzieć w każdej chwili bez ponoszenia kar za jej zerwanie przed upływem okresu lojalnosciowego, korzystać nadal z usługi na obecnych warunkach lub zawrzeć nową umowę na czas określony w promocji. Co do okresu wypowiedzenia to najprawdopodobniej obowiązuje nadal 3-miesięczny okres wypowiedzenia (choć tego pewien nie jestem - trzeba przeczytać dokładnie umowę).
Fioletowy jest off-line  
10-11-2010, 18:49  
rasti100
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy o internet

Podpisałem umowę na czas nieokreślony na internet. W umowie oraz regulaminie jest napisane, że abonent może odłączyc się od sieci trwale na własny pisemny wniosek. Moje pierwsze pytanie brzmi czy to jest równoważne z rozwiązaniem umowy.
Kolejne pytanie to ile w takim wypadku wynosi okres wypowiedzenia(Na stronie internetowej dostawcy internetu napisano, że w przypadku umów na czas nieokreślony okres wypowiedzenia wynosi 30 dni, ale w Regulaminie oraz w samej umowie nie ma ani słowa jaki jest termin wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony. Jest w nim mowa o złożeniu oświadczenia 30 dni przed upływem terminu umowy na czas określony tak aby umowa nie stała się umową na czas nieokreślony ale to chyba nie to samo?).
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
rasti100 jest off-line  
11-11-2010, 10:17  
Colder
Moderator globalny
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.782
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy o internet

Cytat:
Moje pierwsze pytanie brzmi czy to jest równoważne z rozwiązaniem umowy.
Powinno to wynikać z umowy.
Cytat:
ale to chyba nie to samo?
Wynikałoby z tego, że umowa jest jednak ja czas określony i należy ją wypowiedzieć przed upływem tego terminu aby nie przekształciła się w umowę na czas nieokreślony (klauzula prolongacyjna).
Colder jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:52.