rezygnacja z ubezpieczenia kredytu - Forum Prawne

 

rezygnacja z ubezpieczenia kredytu

Spłacam kredyt gotówkowy w eurobanku w kwocie 3 tyś zł.Przy podpisywaniu umowy kredytowej pośrednik oświadczył,że ten kredyt będzie ubezpieczony bo to warunek udzielenia kredytu. Zgodziłem się bo potrzebne były mi pieniądze.Podpisałem umowę i otrzymałem ogólne ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta

Prawa konsumenta - aktualne tematy:

  • § Gwarancja NEONET
    Witam, otóż w sobotę odkupiłem od mojego znajomego telefon, który na następny dzień przestał działać ( płyta...
  • § Nota obciarzeniowa dwa razy za...
    Kwiatami chciałbym się dowiedzieć czy można za zerwanie umowy dwa razy wystawić notę obciarzeniowa za zerwanie...
  • § Odbiór śmieci wielkogabarytowy...
    Chciałem zapytać szanowne koleżanki i kolegów na kim ciąży obowiązek odbioru śmieci wielkogabarytowych - w moim...

Odpowiedz
 
20-12-2010, 10:17  
karol65
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie rezygnacja z ubezpieczenia kredytu

Spłacam kredyt gotówkowy w eurobanku w kwocie 3 tyś zł.Przy podpisywaniu umowy kredytowej pośrednik oświadczył,że ten kredyt będzie ubezpieczony bo to warunek udzielenia kredytu.
Zgodziłem się bo potrzebne były mi pieniądze.Podpisałem umowę i otrzymałem ogólne warunki udzielania kredytu i ubezpieczenia.
Teraz wczytując się głębiej w otrzymane dokumenty nie znalazłem nigdzie zapisu o obowiązkowości ubezpieczenia tego kredytu,a to znacząco podnosi ratę spłaty kredytu.
Chciałbym zrezygnować z ubezpieczenia ponieważ zostałem wprowadzony w błąd
NIE MA NIGDZIE W DOKUMENTACH BANKOWYCH ZAPISU O OBOWIĄZKOWOŚCI UBEZPIECZENIA KREDYTU I O EWENTUALNEJ REZYGNACJI Z TEGO UBEZPIECZENIA.
NIE MAM POLISY NA TEN KREDYT,JEST TYLKO MOJE OŚWIADCZENIE,ŻE W RAZIE MOJEJ ŚMIERCI ŚWIADCZENIE Z TEGO UBEZPIECZENIA POKRYJE ZADŁUŻENIE.
OBECNIE MOJA ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA SIĘ POPRAWIŁA.
BANK STOI NA STANOWISKU TAKIM-ŻEBY ZREZYGNOWAĆ Z UBEZPIECZENIA
POTRZEBNYCH BY BYŁO DWÓCH ŻYRANTÓW(PORĘCZYCIELI).
CZY BANK DZIAŁA ZGODNIE Z PRAWEM W SYTUACJI GDZIE O OBOWIĄZKOWYCH UBEZPIECZENIACH MÓWI USTAWA I TAM MOŻNA WYCZYTAĆ CO JEST UBEZPIECZENIEM OBOWIĄZKOWYM?????????
karol65 jest off-line  
20-12-2010, 10:22  
Ag_Maz
Moderator globalny
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.310
Domyślnie RE: rezygnacja z ubezpieczenia kredytu

Nie musisz KRZYCZEĆ. Potrafimy czytać. Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe. Może jednak warto dopłacić te kilka złotych, żeby Twoja rodzina nie musiała potem pisać tutaj postów "Jak nie płacić kredytu po zmarłym ... (tu wstaw stopień pokrewieństwa)"?
Ag_Maz jest off-line  
21-12-2010, 08:13  
matti82
Ekspert
 
matti82 na Forum Prawnym
 
Posty: 4.512
Domyślnie RE: rezygnacja z ubezpieczenia kredytu

Cytat:
Napisał/a karol65
CZY BANK DZIAŁA ZGODNIE Z PRAWEM W SYTUACJI GDZIE O OBOWIĄZKOWYCH UBEZPIECZENIACH MÓWI USTAWA I TAM MOŻNA WYCZYTAĆ CO JEST UBEZPIECZENIEM OBOWIĄZKOWYM?????????
Ale to nie jest obowiązkowe tylko dobrowolne. Aby dać Ci kredyt bank wymagał ubezpieczenia. Podpisałaś deklarację i zostałaś objęta polisą na czas spłaty kredytu. Wszystko jest zgodne z prawem.
matti82 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rezygnacja z ubezpieczenia na życie w PZU - Witam. Moja mama ubezpieczyła mnie w 2000 roku w PZU. Od tego czasu płaciła składki, które ostatnio znów podnieśli. Rocznica polisy mija pod koniec...
§ Rezygnacja z ubezpieczenia kredytu na wypadek utraty pracy. - Mam taki problem. W maju tego roku złożyłem w banku w którym mam kredyt mieszkaniowy, wniosek o rezygnację z tegoż ubezpieczenia. Czekałem dość...
§ oc wieksze rezygnacja z ubezpieczenia - Witam , właśnie otrzymałam druk zapłaty polisy oc na samochód , jednakże ostatnio płaciłam 450 zł teraz przysłali mi druk do zapłaty na kwotę 750 zł...
§ Zwrot ubezpieczenia kredytu - Witam. Kilka mcy temu,zmarł mój tata który miał zaciągnięty kredyt.Kredyt był ubezpieczony na 6 lat,tata zmarł po roku spłaty a ubezpieczyciel...
§ dot. ubezpieczenia komunikacyjnego OC - rezygnacja - Dzień Dobry. Proszę o poradę. Zakupiłem internetowo ubezpiecznie OC samochodu osobowego prywatnego (nie na firmę), polisa już została przysłana...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:55.