Zwrot pieniędzy za zakup wadliwego auta - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
18-01-2011, 18:32  
rybol77
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie Zwrot pieniędzy za zakup wadliwego auta

Witam

W dniu 11.11.10 nabyłem auto od osoby która zarzekał się że pojazd jest sprawny i jedynie co to miał malowany prawy zderzak ale nic innego nie zostało uszkodzone. Osoba ta posiada firmę i zajmuje się sprowadzaniem samochodów i na auto otrzymałem FV. W pierwszych tygodniach kontaktowałem się ze sprzedającym ponieważ wykryłem dość sporo usterek i o wszystkim informowałem na bieżąco sprzedającego. Wyszło tego tyle że oddał mi 500zł. Auto to mazda 3 z 2007 roku i przebiegiem 95tyś i nie ma możliwości żeby w takim aucie z tego roku nie działało aż tyle rzeczy. Po 2 miesiącach jazdy zauważyłem że nie działa ESP oraz auto jak stoi na postoju zostawia ślad oleju.
Pojechałem na oględziny i okazało się że pojazd miał poważną kolizje w skutek czego był naprawiany i wykazuje bardzo dużo usterek i niezgodności z tym co opowiadał sprzedający. Słyszałem że mogę napisać pismo i wysłać listem do sprzedawcy o zwrot kosztów naprawy i wszystkich zaistniałych z tego powodu przykrości. Jeżeli sprzedawca nie odpowie w ciągu 2 tyg i nie weźmie odpowiedzialności za popełnienie oszustwa mogę sprawę kierować na drogę sądową. Czy to prawda i jakie mam szanse wygrania sprawy.
Dodam jeszcze że sprzedawca był tak pewny tego samochodu że powiedział ze jak będę go chciał sprzedać to go ode mnie kupi.
rybol77 jest off-line  
18-01-2011, 22:48  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.166
Domyślnie RE: Zwrot pieniędzy za zakup wadliwego auta

To czy do niego napiszesz czy też nie nie ma znaczenia przy występowaniu na drogę prawną w dochodzeniu swoich racji.

Druga kwestia: szanse na wygraną. Jeśli masz udokumentowany stan (lub świadków) z momentu sprzedaży, jeśli masz pokwitowanie wypłacenia 500 zł (nota bene kto by wypłacił 500 zł wiedząc, że samochód jest tak dobry, że sam by go chciał odkupić?), jeśli masz na piśmie oględziny ze stacji diagnostycznej potwierdzające wady, o których nie wspominał sprzedający, to Twoje szanse rosną. Jeśli tego wszystkiego nie masz, to warto byłoby przed wszczęciem sprawy sądowej coś takiego zdobyć.
nomnes jest off-line  
19-01-2011, 08:18  
rybol77
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie RE: Zwrot pieniędzy za zakup wadliwego auta

Świadkiem jest moja zona , bo była przy zakupie, mam przelew bankowy że wpłacił 500zł i zamieram pojechać do warsztatu na diagnostykę i podnieść samochód i zrobić zdjęcia jako dowód że auto było naprawiane. O swoich prawach przeczytałem tutaj i widzę że mam szanse

Kupiłeś złom, nie samochód? Zobacz co robić w takiej sytuacji
rybol77 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zakup Allegro i zwrot pieniędzy. odpowiedzi: 7
§ Zakup (zwrot) auta używanego (niby sprawnego) odpowiedzi: 3
§ zwrot pieniędzy za zakup auta odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.