Umowa wykonania i montażu mebli kuchennych. Po terminie. - Forum Prawne

 

Umowa wykonania i montażu mebli kuchennych. Po terminie.

Witam. Potrzebuję porady w następującej kwestii: 21 października podpisałem ze studiem mebli kuchennych umowę na wykonanie i montaż mebli kuchennych który zgodnie z zapisem w umowie miał się odbyć: "w 46 tygodniu 2010r. (15-21 listopada)" ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta

Prawa konsumenta - aktualne tematy:

  • § Rozwiązanie umowy z winy opera...
    Witam. Moja babcia (ehh lubią naciągać starsze osoby) podpisała umowę z Telestradą (powiedziała, że coś ją...
  • § Zakup starego auta
    Witam ! Zakupiono auto z komisu. Auto za kwotę bardzo niską ok 1000 zł okazało się że podwozie posiada...
  • § Nieuczciwa stacja - więcej pal...
    Witam, kilka razy zdarzyło mi się zatankowanie nieprawdopodobnie dużej ilości paliwa na stacji. Głównie chodzi o...

Odpowiedz
 
18-02-2011, 15:14  
Doody
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Umowa wykonania i montażu mebli kuchennych. Po terminie.

Witam.

Potrzebuję porady w następującej kwestii:

21 października podpisałem ze studiem mebli kuchennych umowę na wykonanie i montaż mebli kuchennych który zgodnie z zapisem w umowie miał się odbyć: "w 46 tygodniu 2010r. (15-21 listopada)"

Niestety montaż nie odbył się do końca grudnia choć monterzy byli kilkakrotnie, to skręcali kilka desek i zostawiali bałagan zatem spisałem z w/w studiem porozumienie w którym przedłużyliśmy termin do dnia 31 stycznia.

Monterzy przyjechali 31stycznia o godzinie 20:30 (zapowiadając się parę godzin wcześniej twierdzili, że będą o 16:00). Wnieśli materiały które mieli, a o 22:00 chcieli zabrać się za montaż, przy okazji nie mając nawet wszystkich elementów potrzebnych aby ten montaż zakończyć. Na montaż w tym dniu nie pozwoliłem gdyż mieszkam w bloku, było po 22:00 i sąsiedzi nie byli by szczęśliwi.

Sprawę próbowałem jeszcze z właścicielką studia jakoś załatwić ale wygląda to tak, że do tej pory nie mam zmontowanej kuchni, a elementy które u mnie leżą są poobijane i niekompletne.

Niestety, ale jak to zwykle przy tego typu umowach bywa, zapłaciłem zaliczkę 50% w wysokości 6000,00 zł no i teraz pat. Mam stertę desek z którą nic nie mogę zrobić, bo formalnie rzecz biorąc nie są moje ale nie mam moich 6tyś. Nie mogę też zamówić kuchni w innej firmie, bo blokuje mine zaliczka którą dałem.

Wysłałem więc do studia wypowiedzenie umowy na podstawie Art. 636 Kodeksu Cywilnego - tak doradził mi Miejski Rzecznik Konsumentów. Mimo wszystko chciałem jeszcze negocjować z Wykonawcą ale wszystko wygląda na to, że sprawa skończy się w sądzie. W związku z tym mam pytanie: czy zapis przedstawiony poniżej który jest w umowie, dotyczy również sytuacji kiedy rozwiązanie zachodzi winy Wykonawcy jak w powyższej sytuacji?

"W przypadku rozwiązania lub odstąpienia od umowy przez Zamawiającego zaliczka zostaje zaliczona na poczet zamówionego towaru i wykonanej pracy"

Dodatkowo mam pytanie czy mogę zgłosić tą sprawę np. do Inspekcji Handlowej i w jaki sposób to zrobić?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Doody jest off-line  
18-02-2011, 18:38  
Doody
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Umowa wykonania i montażu mebli kuchennych. Po terminie.

Nikt nic nie wymyśli ... ?
Doody jest off-line  
18-02-2011, 20:43  
Afrykańczyk
Użytkownik
 
Posty: 298
Domyślnie RE: Umowa wykonania i montażu mebli kuchennych. Po terminie.

Złóż oświadczenie o odstąpieniu od umowy z winy producenta/sprzedawcy (czy kto tam jest po drugiej stronie) - powód niedotrzymanie terminu. Zażądaj jednocześnie zwrotu zaliczki w terminie X dni (realny termin, np. 7 dni), Poinformuj że po tym terminie zaczniesz zgodnie z prawem naliczać odsetki ustawowe.

To nie Ty rozwiązujesz umowę, tylko sprzedawca nie dotrzymując terminu. (rozwiązanie umowy z winy sprzedawcy).
Afrykańczyk jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ reklamacja mebli kuchennych - witam mam problem i nie wiem czy jest to własciwy dział do jego wyjasnienia - jezeli tak to proszę adm o przeniesienie do własciwego 3 miesiące...
§ Niezrealizowanie zamówienia Mebli w terminie - Witam, mam pewien przypadek do rozwikłania. Otóż zamówiłem w listopadzie meble. Miałem wpłacić zaliczkę do 15.11 ( co uczyniłem ) , abym miał...
§ reklamacja mebli kuchennych pilne! - witam w styczniu 2009 roku kupiłam meble kuchenne na wymiar nie dostałam zadnego rachunku ani pokwitowania czy warunków gwarancji miedawno fronty...
§ Problem z montażystami mebli - Witam, proszę o pomoc w następującej sprawie. Zawarłem umowę o kupno i montaż mebli BRW w Emka Meble. Meble przyjechały wraz z ekipą montażową (która...
§ umowa wykonania mebli kuchennych - witam, wykonawca przedstawił mi w umowie zapis iż jest to kuchnia wzorcowa lub jak to stwierdził ekspozycyjna. Czy jest to poprawne biorąc pod uwagę...
§ Umowa o dzieło - rozwiązanie umowy po terminie wykonania - Mam pytanko czy można w przypadku umowy o dzieło po upływie terminu do jej wykonania rozwiązać taką umowę nie płacac wykonawcy?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:38.