REKLAMACJA buty; niedostosowanie się do żądania kupującego - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
28-05-2011, 11:38  
Bizek
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: REKLAMACJA buty; niedostosowanie się do żądania kupującego

Witam,
Buty trafiły do reklamacji po raz trzeci!
Podeszwy były przyklejone bardzo słabym klejem, który praktycznie od razu puścił. Mogłem sobie prawie połowę ręki wsadzić między podeszwę, a but. (dotyczy lewego i prawego buta na pięcie). Najgorsze to jest to, że klej łączący podeszwę z butem jest na tyle kiepski, że podeszwa odkleiła się w śródstopiu i nie ma jej jak przykleić (w sumie mnie to nie obchodzi jak oni to zrobią i czy w ogóle to zauważą). Więc jak mi podkleją tylko tył obuwia to po prostu stwierdzę ,że nie zrobili tego należycie i dam znowu do reklamacji, tylko będę znowu czekał 2 tygodnie na kolejną naprawę.
Najlepsze to że reklamacja butów jest prawie taka sama. Dotyczy zawsze rozklejenia podeszwy. Różnica polega na tym że raz reklamuję jeden but, raz drugi, a raz oba.

Zastanawiam się dlaczego tak jest że jak kupie tanie buty to po reklamacji od razu zwracają pieniądze, czasami nawet bez rozpatrzenia uszkodzenia, a jak kupię drogie to coś tam podkleją i zwracają. Moim zdaniem tak nie powinno być żeby cały czas naprawiać to samo i nic sobie z tego nie robić. Ja nie jestem taki bogaty żeby mieć kilka par butów do chodzenia i jedne reklamować, a w drugich chodzić.

Od sprzedawcy dostałem informację, że gwarancja na obuwie jest 2 lata, ale nie otrzymałem żadnych warunków gwarancji ani czego ona dotyczy. W niektórych sprzedawanych butach jest karteczka w języku polskim, która opisuje warunki gwarancji. Dlaczego tak jest że raz jest gwarancja (na piśmie), a raz jej nie ma.

Prawda jest taka, że buty są naprawiane byłe jak. Zawsze jak reklamowałem buty, które potem były naprawiane to po jakiś 2 tygodniach znowu się ujawniała ta sama wada i z powrotem trafiały do reklamacji. Najgorsze to jest oczekiwanie aż naprawią buty, bo muszę używać wtedy albo butów wojskowych albo halówek (jedne są nie wygodne do chodzenia po mieście, w drugich podeszwa się szybko zdziera). Jednak zawsze przy trzeciej reklamacji otrzymywałem z powrotem pieniądze, ale nie wiem czy tak będzie i w tym przypadku.

Na koniec chciałbym podkreślić że nie ma w Polsce przedstawiciela producenta butów tej marki (chodzi o firmę Trezeta z Włoch).
Bizek jest off-line  
21-07-2011, 19:43  
Bizek
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: REKLAMACJA buty; niedostosowanie się do żądania kupującego

Witam, Ponownie.
Buty po trzeciej reklamacji (oczywiście naprawy) zostały źle naprawione, podeszwa nie została cała przyklejona, jedynie podklejona dookoła. Podeszwa w obuwiu ma zrobioną dziurkę (pewnie dla celów estetycznych) przez którą można włożyć palec. Stwierdziłem, że to już jest za wiele i postanowiłem pójść do rzecznika praw konsumenta. Po rozmowie z rzecznikiem odnośnie tych 3 reklamacji spowodowanej ciągłym rozklejaniem obuwia i złej naprawy, stwierdził że na podstawie art. 8 pkt. 4 "gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny albo odstąpić od umowy; od umowy nie może odstąpić, gdy niezgodność towaru
konsumpcyjnego z umową jest nieistotna" Na odstawie tego art. stwierdził że ciągła naprawa naraża mnie na znaczne niedogodności (buty ciągle są na reklamacji z powodu rozklejonej podeszwy), oraz iż niezgodność towaru
konsumpcyjnego z umową jest istotna. Powiedział żebym napisał do niego stosowne pismo.
Następnie napisałem do niego to pismo prosząc o pomoc w rozwiązaniu sprawy (tak mi rzecznik doradzał). Następnie Rzecznik napisał skargę do sklepu z zapytaniem o możliwości polubownego załatwienia sprawy. Dnia 15.07.11r otrzymałem pismo że sprzedawca jest skłonny do 20% obniżki ceny obuwia, z racji tego iż używałem je ok. 10 miesięcy(czysta kpina). W rzeczywistości buty używałem jakieś 6 miesięcy, ponieważ 1,5 miesiąca buty były na reklamacji (3 reklamacje razy ok. 2 tygodnie każda), a w zimie w nich nie chodziłem (tylko jak to udowodnić? buty były reklamowane raz w jesieni i dwa razy na wiosnę).
Stwierdziłem że chcę złożyć sprawę do sądu konsumenckiego(rzecznik powiedział że mam dużą szansę na wygraną), ale zastanawiam się czy nie pójść do sprzedawcy albo lepiej do kierownika i spróbować pogadać z nim że np. jestem skłonny do wymiany obuwia na nowe, a jeżeli się nie zgodzi powiem że złożę wniosek do sądu konsumenckiego. Czy to dobry pomysł?
Jakie dowody mam zebrać oprócz oryginałów reklamacji i uszkodzonego obuwia?
Proszę o odpowiedz,
pozdrawiam

PS: Przepraszam Moderatorów, że piszę post pod postem ale wydaje mi się że dzięki temu temat się "odświeży".
Bizek jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Buty reklamacja po raz 3_naprawa_problem odpowiedzi: 1
§ nie podpisanie aktu notar. przenoszącego prawo własości-konsekwencje dla kupującego odpowiedzi: 0
§ Buty Reklamacja.. odpowiedzi: 6
§ Buty-reklamacja odpowiedzi: 3
§ Reklamacja towaru (buty) odpowiedzi: 2
§ Reklamacja na buty! odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.