Orange zerwanie umowy - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
08-06-2011, 20:08  
tora117
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie Orange zerwanie umowy

Witam,
mam pytanie do prawnika, czy operator Orange ma prawo żądać zapłacenia kary za zerwanie umowy przed okresem, na który została zawarta. Czytałam ostatnio, że kilka lat temu sąd w tej sprawie wydał wyrok nakładający podobno na nich ogromną karę, że nie mają takiego prawa. A jak jest teraz?
tora117 jest off-line  
08-06-2011, 20:16  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Orange zerwanie umowy

Jeżeli podpiszesz umowę na czas określony w której jest napisane że w razie zerwania ponosisz takie a takie koszty to jak mogą nie mieć takiego prawa?

P.S. Tak według mnie ;] Trochę bezsensu by było brać np dobry telefon a potem zrywać umowę.
 
08-06-2011, 22:39  
tora117
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Orange zerwanie umowy

Może i dla ciebie to bez sensu ale różnie się w życiu może zdarzyć przez 2 lata więc jak nie znasz sytuacji to nie oceniaj.
Mogą nie mieć prawa jeśli jakiś punkt umowy jest sprzeczny z prawem polskim, które chyba stoi wyżej niż wewnętrzne ustalenia pomiędzy dwiema stronami prawda. Poza tym czytałam, że był taki precedens dlatego prosiłam o profesjonalną poradę a opinię na ten temat zachowaj da siebie...
A poza tym ja pytam hipotetycznie z ciekawości. W którym miejscu napisałam że chcę zerwać umowę?
tora117 jest off-line  
08-06-2011, 23:22  
tora117
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Orange zerwanie umowy

Zresztą znalazłam już na tym forum odpowiedź na moje pytanie więc temat jest do zamknięcia.
tora117 jest off-line  
21-06-2011, 16:19  
croopkaa121
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Orange zerwanie umowy POMOCY!

Witam, potrzebuję pomocy prawnika.
W październiku b.r. zawarłam umowę o udział w promocji Zetafon z miesięcznym zobowiązaniem. Było to na zasadzie tego, że wybrałam sobie telefon i dostałam też kartę z nowym numerem telefonu, która podlegała umowie. Miałam doładowywać konto tak, aby suma miesięcznego doładowania wynosiła 25 zł. Wszystko było jasne... do czasu kiedy nie otrzymałam paczki, (była to przysyłka kurierska, która kosztowała mnie 119 zł) Karta sim, którą otrzymałam była inną kartą niż mam jej nazwa to KARTA MICRO SIM 3G i nie pasowała mi do żadnego telefonu w związku z czym nie miałam możliwości uaktualnienia numeru i wywiązania się z umowy (doładowania konta) po czym miesiąc później przyszedł mi do zapłaty rachunek w wysokości 515,01zł (kwota upustu, którą udzielili mi przy zakupie telefonu ) z wyniku tego, że nie wywiązałam się z umowy Nie opłaciłam go do dziś. Nie dostałam też jak na razie jeszcze kolejnego wezwania do zapłaty, ale myślę, że mnie to nie ominie, zapewne narosły mi też odsetki... czy jest możliwość sprawdzenia jakoś tego ile mam na dzien dzisiejszy do zapłaty i czy będzie możliwość opłacenia tego rachunku na raty? Jestem 19-latką, uczę się, ale nie pracuję, nie będę miała takiej sumy na raz.. Proszę o jakieś rady. Z góry dziękuję.
croopkaa121 jest off-line  
21-06-2011, 16:38  
tora117
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Orange zerwanie umowy

Karta Micro SIM 3G to karta do tabletu Apple czyli iPod`a i tylko do takiego pasuje i służy m.in. do internetu bezprzewodowego musiałaś więc taki tablet zamówić bo inaczej by ci takiej karty nie przysłali. Jeśli jednak się pomylili a ty nie zamawiałaś tabletu to zadzwoń do biura obsługi i wyjaśnij całą sytuację. Radze z tym nie zwlekać im szybciej zgłosisz pomyłkę tym szybciej sprawa się wyjaśni najlepiej trzeba było to zrobić od razu jak tylko przysłali ci tą kartę SIM zwlekanie działa na twoją niekorzyść. W BOK dowiesz się też jaką kwotę masz na dzień dzisiejszy do zapłaty. Chociaż nie rozumiem dlaczego czekałaś z tym aż miesiąc? Trzeba było od razu do nich zadzwonić mają przecież szczegóły twojego zamówienia i na pewno wymieniliby ci kartę na właściwą, która pasuje do telefonu, który zamówiłaś czyli na zwykłą kartę SIM. A co do samej karty wystarczy poszukać w google. Tutaj masz linki:

Micro SIM 3G w Orange – oficjalnie już od dziś | Aktualizacja | Blog - iPod, iOS (iPad, iPhone, iPod touch, Apple TV) - informacje ...
Micro SIM 3G w Orange - Orange - Media2.pl
tora117 jest off-line  
21-06-2011, 16:55  
natalie-s1959
Zbanowany
 
Posty: 10.771
Domyślnie RE: Orange zerwanie umowy

1. Trzeba uważnie przeczytać UMOWĘ - czy tam przypadkiem nie jest wpisana właśnie taka karta. JEżeli wpisano inną, nalezy wyslać PISEMNĄ reklamację do operatora. Ale odradzam korzystania z jego formularza zgłoszeniowego - zgłoszenie potrafi się "ulotnić" bez śladu. Najpewniej napisać oddzielny tekst reklamacji i wysłać z własnego adresu mailowego jako załącznik.
2. Przeczytać REGULAMIN.
Zresztą, te dokumenty należy uważnie czytać nie PO, lecz PRZED...
Radzę także ściągnąć sobie ze strony UKE Ustawę Prawo telekomunikacyjne - jest bardzo przydatne.
3. Dzwonienie do BOK jest najczęściej bez sensu: jak nawet przyjmą reklamację "do protokołu" (jest taka forma), jest problem z pilnowaniem przebiegu.
4. Jeżeli operator rzeczywiście się pomylił (patrz umowę i regulamin), ale nie będzie chciał cofnąć opłaty, należy złożyć skargę do UKE (może być departament terenowy, niekoniecznie centrala w Warszawie).
5. Mozna spróbować z pomocy Miejskiego/Powiatowego Rzecznika Konsumentów (choc nie wszyscy się znają na prawie telekomunikacyjnym, niestety).
natalie-s1959 jest off-line  
21-06-2011, 17:02  
tora117
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Orange zerwanie umowy

Telefon do BOK oczywiście na początek żeby uzyskać informacje potem oficjalne pismo zresztą w razie czego ich rozmowy są przecież nagrywane a i pismo u nich potrafi się zagubić nie wspominając już o mailu (wiem to z własnego doświadczenia) więc najlepiej wysłać listem poleconym priorytetowym aby mieć dowód w razie czego, że takie pismo zostało wysłane. A karta Micro SIM 3G pasuje też do iPhone`a Apple więc o ile takiego nie zamawiałaś (spójrz w umowę) to nie powinni ci takiej karty przysłać. Pozdrawiam
tora117 jest off-line  
21-06-2011, 18:15  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.568
Domyślnie RE: Orange zerwanie umowy

Szkoda tylko, że nie zareagowałaś na początku w październiku ubiegłego roku tylko teraz ! Wg mnie był to wyraźny błąd z ich strony, a Ty z tym nic nie zrobiłaś tylko czekałaś nie wiadomo na co...
Semmao jest off-line  
21-06-2011, 18:23  
natalie-s1959
Zbanowany
 
Posty: 10.771
Domyślnie RE: Orange zerwanie umowy

@tora117
Nie nagrywają oraz ukrywają niewygodne nagrania - vide skargi do UKE i żądania dowodów w postaci nagrań.
Mysłanego maila nie należy kasować w swojej skrzynce. Jest to dowód, więc proszę nie pisać takich rzeczy. No i jest drobna kwestia: wysyła się papierowy list, ale jakiej treści, żadne pokwitowanie ani zwrotka nie udowodnią.

@croopkaa121
Rzeczywiście czekała Pani nie wiadomo na co. Ale operator ma obowiązek przyjmować reklamacje za ostatnie 12 okresów rozliczeniowych, więc nic straconego.
natalie-s1959 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zerwanie umowy Orange odpowiedzi: 3
§ Zerwanie umowy z Orange odpowiedzi: 4
§ Zerwanie umowy z orange odpowiedzi: 7


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:40.