cyfrowy polsat rozwiązanie umowy - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
12-07-2011, 15:18  
aandziaa170
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Witam!!!
Mam konkretny problem a dotyczy on wypowiedzenia umowy. A mianowicie:
Mój ostatni okres rozliczeniowy z CP to 16.09.2011 chcąc zrezygnować z dalszej współpracy pani z obsługi klienta (okolo pół roku temu) poinformowała mnie żę w takim razie muszę napisać trzymiesięczne wypowiedzenie (tak samo pisze w umowie), zapytałam czy mogę to wypowiedzenie wysłać wcześniej niż trzy miesiące przed zakończeniem umowy, ponieważ jestem już zdecydowana na co pani odpowiedziała ze tak oczywiście chodzi tylko o to aby nie było wysłane później niż trzy miesiące wcześniej przed zakończeniem umowy, więc nie zastanawiając się wysłałam rezygnacje cztery miesiące przed wygaśnięciem umowy. Jak już zaksięgowali u siebie moją rezygnacje to na sile dzwonili i chcieli mi zaoferować niby "lepszy" pakiet ale się nie zgodziłam. Tydzień temu dostałam od nich pismo że muszę zapłacić karę za to że za wcześnie wysłałam rezygnację. I tu moje pytanie czy mają prawo tak postępować? Czy w takim wypadku muszę tą karę zapłacić skoro wywiązałam się z umowy nie wysłałam rezygnacji później niż trzy miesiące przed wygaśnięciem umowy a wręcz przeciwnie wysłałam ją 4 miesiące wcześniej?
aandziaa170 jest off-line  
12-07-2011, 16:07  
castroland
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Witam,
A czy w wypowiedzeniu zawarła Pani informację o terminie, w którym miałaby ta umowa przestać obowiązywać?
Pozdrawiam.
castroland jest off-line  
12-07-2011, 20:48  
aandziaa170
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

tak napisałam że ostatni okres rozliczeniowy to 16.09.2011 i że z tym dniem kończy się nasza umowa, którą właśnie wypowiadam, więc nie mam pojęcia dlaczego mam im płacić jakaś kare?
aandziaa170 jest off-line  
13-07-2011, 08:11  
SAFAR
Stały bywalec
 
Posty: 402
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Powołują się na jakiś punkt umowy albo regulaminu? Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją... Zapytaj ich jaka jest podstawa tej kary.
SAFAR jest off-line  
13-07-2011, 09:05  
zatarius
Użytkownik
 
Posty: 100
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Jezeli ma pani abonament oplacony do konca okresu rozliczeniowego i wyraznie zaznaczyla kiedy chce rozwiazac umowe to nie ma sie czym przejmowac. Sam wypowiadalem umowe z zachowaniem 3 miesiecznego okresu wypowiedzenia. Wyslalem ja 6 miesiecy przed koncem okresu i tak jak pani otrzymalem standardowe pismo o regulaminowych karach za zerwanie umowy. Dzwonilem do obslugi klienta, gdzie potwierdzono ze wszystkie zobowiazania sa uregulowane a umowa ulegnie rozwiazaniu w przewidzianym terminie bez zadnych kar. W zwiazku z przysylanymi mi pismami dotyczacymi kar finansowych za zerwanie umowy zarzadalem pisemnego potwierdzenia o rozwiazaniu umowy z dniem tym a tym... Do tej pory cisza. Umowa rozwiazana.
zatarius jest off-line  
13-07-2011, 09:38  
aandziaa170
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

do safar; nie na żaden punkt umowy albo regulaminu się nie powołują poprostu pisza że tak u nich jest. Kontaktwalam sie juz z kilkoma osobami które mialy taka sytuacje jak ja i dopuki chcieli to zalatwic na spokojnie to CP podwyzszalo kare dopiero jak powiedzieli ze spotkaja sie w sadzie CP sie wycofalo umowy byly rozwiazywane natychmiastowo
aandziaa170 jest off-line  
30-01-2012, 21:30  
marianow
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

witam.Mam pytanie może ktoś mi pomoże. podpisałem umowę z Cyfrowym Polsatem w grudniu i chce ja teraz rozwiązać ponieważ mam pół roku za darmo a w chwili obecnej wyłączyli mi telewizję twierdzą że za poprzedniej umowy był nie zapłacony rachunek i teraz od cieli mi telewizję z obecnej umowy. a na tamtej umowie miałem okres wypowiedzenia miesiąc i po wypowiedzeniu niby miało być wszystko w porządku aż tu nagle przedłużyli jeszcze na pół roku ponieważ stwierdzili że się pomylili. a ja mam już ich pomyłek dosyć i chcę rozwiązać obecną umowę od grudnia 2011 do lutego.czy mogę i na jakich zasadach. proszę o odpowiedz
marianow jest off-line  
31-01-2012, 10:14  
aandziaa170
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

do marianow: walcz z nimi ile się da u mnie też chcieli mi wmówić po wszystkim jak umowa się skończyła że mi ją przedłużają bo się pomylili stwierdzili że mi to nie powinno przeszkadzać bo w ramach rewanzu dadza mi to pół roku na które przedluzyli umowę za darmo, nie dałam sobie tego wmówić walczyłam z nimi przez dwa miesiące (oni wysylali mi rachunki do płacenia a niby miało być za darmo) ze tak powiem upierdliwie do nich dzwoniłam i wysyłałam pisma jak powiedziałam ze sprawę oddam do sądu to wtedy chyba zmiekli bo od razu dało się umowę anulować
aandziaa170 jest off-line  
03-08-2012, 12:59  
Focus29
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Witam.
Mam następujący problem. Cyfrowy Polsat od 3 tygodni nie nadaje właściwie sygnału tv dla mojego dekodera. Mimo kilkudziesięciu konsultacji i podwójnej reklamacji z mojej strony sytuacja nie zmieniła się.
Żeby zobrazować pokrótce opiszę w czym rzecz.
Po wielokrotnych interwencjach w tel. biurze obsługi nadawano mi "na nowo" uprawnienia poprzez wysłanie sygnału i programy pojawiały się jedynie na parę do parunastu godzin, po czym problem powracał. Po przyjęciu reklamacji z mojej strony uzyskałem informację, iż od momentu przyjęcia do odpowiedzi CP ma miesiąc czasu (choć nie ma tego zapisanego w umowie, może w regulaminie). Było to niespełna tydzień od kiedy zaczęły się problemy z odbiorem kanałów tv. Mijały kolejne 2 tygodnie, a ja żeby wogóle mieć tv musiałem dzwonić codziennie na infolinię z błogą cierpliwością i prosić o nadanie sygnału. Kanały pojawiały się z nowu znikały za jakiśczas.
W tym momencie zdecydowałem się na wypowiedzenie umowy ponieważ CP nie wywiązuje się z podstawowego punktu umowy tj. pkt. 1 część B "..Cyfrowy Polsat zobowiązuje się do świadczenia na rzecz Abonenta Usług, wskazanych w umowie, w zakresie dostarczania programów telewizyjnych i/lub radiowych oraz w zakresie udostępnienia Urządzenia dekodującego.."
W części umowy poświęconej jej wypowiedzeniu nie ma jednak mowy o postępowaniu w przypadku winy ze strony CP, a jedynie o karach umownych kiedy Abonent wypowie umowę przed terminem jej zakończenia.
Zastanawiająca jest także kwestia reklamacji. Można rozumieć, że po jej zgłoszeniu, jeżeli CP nie rozwiąże problemu do miesiąca czasu, kiedy też musi dać odpowiedź w tej kwestii Abonentowi - przysługiwać powinno prawo do natychmiastowego zerwania umowy przez Abonenta.
Co jednak kiedy nie minie okres na odpowiedź reklamacyjną, a programów dalej nie ma i chciałbym wypowiedzieć umowę ? Co wogóle uważacie w tym temacie ?
Focus29 jest off-line  
18-09-2012, 09:39  
ulaciecko
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: cyfrowy polsat rozwiązanie umowy

Witam mam pytanie pewnie będzie takie same jak wiele innych no cóż, otóż zepsuł nam się dekoder CP no i mąż zaniósł go do siedziby CP no tam pani ładnie pięknie wymieniła mężowi za złotówkę dała następny przy czym mąż oczywiście musiał podpisać następną umowę dnia 21.05.2011r. jest to na okres podstawowy ilość miesięcznych okresów rozliczeniowych to 29 miesięcy więc na to wygląda że ten okres do rozliczenia kończy się 05.04.2013r. czy żeby rozwiązać z nimi umowę to musimy poczekać żeby było 3-miesiące przed i dopiero wtedy wysłać pismo czy możemy teraz wysłać już o wypowiedzenie umowy bo za dwa miesiące szykuje nam się wyjazd na kontrakt no i stwierdziliśmy z mężem że wystarczy nam zwykła jak na razie antena do tego czasu. Więc co radzicie zrobić w tej sytuacji poradzćie coś z góry dzięki.
ulaciecko jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ wypowiedzenie umowy cyfrowy polsat odpowiedzi: 6
§ Cyfrowy Polsat - Rozwiązanie umowy odpowiedzi: 2
§ Wypowiedzenie umowy polsat cyfrowy odpowiedzi: 44
§ Problem z rozwiązaniem umowy w celu podpisania nowej "CYFROWY POLSAT" odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.