Sprzedawca nie chce wymienić wadliwego towaru - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
08-10-2011, 19:01  
bocian24
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Sprzedawca nie chce wymienić wadliwego towaru

Witam.

Moja sprawa zaczęła się od zakupu suwmiarki na allegro. Niestety przyszła do mnie wadliwa (wyświetlacz cyfrowy w wielu miejscach podawał przekłamane pomiary). Czyli jest to wada fabryczna, bądź niezgodność towaru z opisem (deklarowana dokładność 0,02mm - tutaj jest może dokładność 10mm). Napisałem do sklepu jednego maila i nie otrzymałem odpowiedzi. Napisałem im na gadugadu (pomyślałem że może im mail padł czy coś - ale tutaj też nikt nie odpisał). Potem kolejne 2 maile. W ostatnim przestrzegłem, że jeśli nie ustosunkują się do mojego zgłoszenia w ciągu 48h jak to mieli w swoim regulaminie (a wtedy już czekałem tygodnie), to wystawie negatywa i założę sprawę na allegro. Negatyw poszedł, a oto jego treść:

"Odradzam jakichkolwiek zakupów. Sprzęt wadliwy od nowości (patrzac na inne negatywy nadzwyczaj częsty przypadek). Mimo wielu prób kontaktu mailowo i przez gg brak odpowiedzi na zgłoszenie. Dzis (po 2tyg) moja cierpliwość sie skonczyła. NEGATYW!!!"

I nagle sprzedawca daje oznakę życia w postaci odpowiedzi, w której ewidentnie kłamie:

"Otrzymał Pan emailowo wskazówki co należy zrobić w przypadku wadliwego produktu. Dodatkowo procedura reklamacji widnieje na stronie "o mnie". Nie polecam, wręcz przestrzegam"

Nie otrzymałem żadnego maila co jest na pewno do udowodnienia. Poza tym widać, że nawet nie przeczytał moich wiadomości w której mówiłem o 48h na odpowiedź (cytat z jego regulaminu widniejącego na stronie o mnie) i mówi że nie przeczytałem procedury reklamacji. Wszystko zostało zrobione wg w/w instrukcji. Sprawa założona na allegro. Sprzedawca chyba czuje się nezkarny. Nic nie mogę zrobić poza zgłoszeniem sprawy do sądu. Po negatywnych komentarzach widać że nie jestem jedyną osobą w taki sposób zrobioną " w balona". Rozmyślam nad napisaniem do osób, które zostały także oszukane przez tego sprzedawcę. Co mogę zrobić? Nie mam jak domagać się zwrotu pieniędzy...
bocian24 jest off-line  
08-10-2011, 19:07  
Ślimak
Moderator
 
Ślimak na Forum Prawnym
 
Posty: 5.822
Domyślnie RE: Sprzedawca nie chce wymienić wadliwego towaru

Proszę poczytać o programie ochrony kupujących allegro.
Ślimak jest off-line  
08-10-2011, 19:10  
bocian24
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Sprzedawca nie chce wymienić wadliwego towaru

Poczytałem. Z tego co zrozumiałem - muszę zgłosić sprawę do sądu. Dopiero po wyroku oddadzą mi pieniądze...

A nie wiem czy sam zgłaszając sprawę na policję cokolwiek zdołam zwojować. Być może jak zgadam się z kilkoma osobami i kwota szkód przekroczy wartość bodajże 300zł (kiedy jest to już przestępstwem a nie wykroczeniem) to coś się ruszy i allegro zwróci koszty.
bocian24 jest off-line  
08-10-2011, 21:14  
Ślimak
Moderator
 
Ślimak na Forum Prawnym
 
Posty: 5.822
Domyślnie RE: Sprzedawca nie chce wymienić wadliwego towaru

W razie wątpliwości co do możliwości skorzystania / trybu wnioskowania o wypłatę odszkodowania w ramach programu ochrony kupujących proszę się skontaktować z allegro.

Jeśli jest Państwa dużo oszukanych proszę poczytać również o pozwach zbiorowych.
Ślimak jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.