Zwrot wadliwego towaru - Forum Prawne

 

Zwrot wadliwego towaru

Czy jest możliwość zwrotu towaru który po 4 dniach okazał się wadliwy??? Nie dawno zakupiłam w sklepie piecyk naftowy do salonu fryzjerskiego.Sprzedawca zapewniał mnie że można go używać wszędzie wystarczy tylko dobra wentylacja i piecyk ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta

Prawa konsumenta - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
26-10-2011, 18:37  
witosik
Użytkownik
 
Posty: 45
Domyślnie Zwrot wadliwego towaru

Czy jest możliwość zwrotu towaru który po 4 dniach okazał się wadliwy???
Nie dawno zakupiłam w sklepie piecyk naftowy do salonu fryzjerskiego.Sprzedawca zapewniał mnie że można go używać wszędzie wystarczy tylko dobra wentylacja i piecyk będzie się spisywał rewelacyjnie.Ku mojemu zdziwieniu po przeczytaniu instrukcji obsługi okazało się iż piecyk ten nie może być używany w salonach fryzjerskich ze względu na chemikalia.Wstawiłam go do zaplecza socjalnego żeby chociaż się na coś przydał po 4 użyciach piecyk się zepsuł(dodam że nie mi9ał styczności z oparami ani innymi chemikaliami fryzjerskimi.).Oddałam więc go na reklamację.I co się okazuje W piśmie od serwisu dostaję wiadomość że piecyk ten nie powinien mieć uwzględnionej reklamacji ponieważ jest on używany w miejscu do tego nieodpowiednim.Mimo iż piecyk nie był wystawiony na działanie środków chemicznych w opisie reklamacji jest napisane co innego.Panowie z serwisu zasugerowali się tym iż faktura wystawiona jest na zakład fryzjerski i w tym miejscu piecyk jest używany..WYDAJE MI SIĘ ŻE TOWAR BYŁ JUŻ WADLIWY PRZY ZAKUPIE PONIEWAŻ KONTAKTUJĄC SIĘ Z RÓŻNYMI SPRZEDAWCAMI TAKICH PIECYKÓW USŁYSZAŁAM IŻ NIE JEST MOŻLIWE ABY PO TAK KRÓTKIM CZASIE NASTĄPIŁA JAKAKOLWIEK AWARIA.Chciałabym, wiedzieć czy moge domagać się zwrotu zakupionego towaru????????
witosik jest off-line  
26-10-2011, 18:41  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Re: Zwrot wadliwego towaru

A czytałaś tematy wyróżnione?
 
26-10-2011, 18:43  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.155
Domyślnie RE: Zwrot wadliwego towaru

Cytat:
Czy jest możliwość zwrotu towaru który po 4 dniach okazał się wadliwy???
Przepis prawny:
Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.


Cytat:
Chciałabym, wiedzieć czy moge domagać się zwrotu zakupionego towaru????????
Tak.
nomnes jest on-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ Allegro, zwrot towaru wadliwego badminton Prawa konsumenta 7 20-02-2011 09:30
§ Allegro zwrot wadliwego towaru emb Prawa konsumenta 1 04-12-2009 18:27
§ Zwrot lub wymiana wadliwego towaru. Calipso Prawa konsumenta 1 05-09-2009 19:00
§ zwrot wadliwego towaru - drukarka atramentowa aaggaa Prawa konsumenta 2 12-09-2007 19:47


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:59.