wypowiedzenie umowy PURE FITNESS - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
10-11-2011, 21:39  
joasia.jd88
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie wypowiedzenie umowy PURE FITNESS

Moje pytanie dotyczy wypowiedzenia umowy. Uczęszczam na zajęcia fitnessu jestem zobowiązana umową na 12 m-cy chcę zrezygnować ponieważ czas pracy to 9 h często jestem zmęczona itp dodtego uczelania w weekendy i nie mam czasu. Gdy dziś przyszłam Pani na recepcji pwowiedziała ,że wypowiedzieć umowę moge dopiero po rozmowie z menagerem ,który jest od pon do pt od 9-17 odpwoiedziałam ,że w tych godzinach jestem w pracy i nie mam możliwości. A przemiła Pani powiedziala ,że menager ma tylko jakiś formularz rezygnacyjny i ona go nie posiada. wycinek z regulaminu :
Rozwiązanie umowy przez Członka.

3.4. Jeżeli Członek z jakiegokolwiek powodu jest niezadowolony z usług Klubu, w ciągu pierwszych 10 dni od uzyskania statusu Członka, Członek ma prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu wszystkich zapłaconych opłat członkowskich, z wyjątkiem opłat administracyjnych, które nie podlegają zwrotowi.
3.5. W czasie minimalnego okresu członkostwa Członek nie może zrezygnować ze swojego członkostwa, z powodów innych niż: i) Klub rażąco narusza warunki umowy i pomimo pisemnego wezwania udzielającego mu 21 dniowego terminu na zaniechanie naruszeń nie naprawia takiej sytuacji; lub ii) z istotnych i istniejących względów medycznych dotyczących Członka uniemożliwiających mu korzystanie z usług Klubu (potwierdzonych odpowiednim zaświadczeniem lekarskim).
3.6. Po upływie okresu minimalnego, w przypadku woli zrezygnowania z członkostwa, Członek jest zobowiązany do: i) spotkania z Generalnym Managerem lub Managerem ds. obsługi klienta i wypełnienia Formularza wniosku o rozwiązanie umowy; lub ii) złożenia pisemnego zawiadomienia do Generalnego Managera swojego macierzystego klubu. Zawiadomienie powinno być wysłane za pomocą listu poleconego ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, aby upewnić się, że zawiadomienie o rozwiązaniu zostało doręczone.
3.7. Okres wypowiedzenia umowy wynosi jeden miesiąc kalendarzowy, który jest liczony od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca następującego po złożeniu wypowiedzenia, z zastrzeżeniem postanowień artykułu 3.4, oraz 3.2.
3.8. Klub jest uprawniony do zatrzymania wszelkich opłat członkowskich, co do których Członek nie odwołał w swoim banku polecenia zapłaty, jeżeli opłaty te są niezbędne do pokrycia strat Klubu wynikających z umowy z Członkiem.
joasia.jd88 jest off-line  
13-11-2011, 15:31  
sysunia88
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy PURRE FITNESS

Witam, ja równiez próbowałam rozwiązać umowę . Lewego zaświadczenia tez nie chciałam i nie miałam jak załatwiać. Jakoś udało mi się znaleśc osobę chętną przejąć karnet chociaż przy tylu negatywnych opiniach dla klubu cieżko o chetnych. Przy przepisywaniu umowy zaproponowano jej że dane do zapłaty ustawi sobie sama w domu przez internet ponieważ jej bank i firma pure akceptują takie rozwiązanie. Dostała formularze które również miała w domu wypełnić i przynieść. Umowę podpisała. Ponieważ był to 23 października pracownik zapytał czy chcę oddać członkostwo dzisiejszego dnia czy od pierwszego listopada. Ja już chciałam się pozbyć tego jak najszybciej więc zgodziłam się aby nowa członkini przejeła członkostwo od razu mimo że za miesiąc październik zapłaciłam ja. Pani X jeszcze tego samego dnia po tym jak podziekowalysmy sobie nawzajem za udana transakcje dostała kartę i poszła ćwiczyć na siłowni dzięki nowoprzejętemu karnetowi. Dostała plecak, słuchawki, i inne bajery. Wszytko jak należy. Nagle 2 listopada zostały mi pobrane pieniądze z konta. Okazało się że tamta Pani nie ustawila w domu polecenia zaplaty tak jak jej kazano i czlonkostwo z tego powodu nadal nalezy do mnie. Czyli jednym słowem mówiac umowa którą ona podpisała jest nic nie warta. A teraz moje pytanie:

Pracownicy Pure utzrymują że członkostwo nie zostało przepisane bo nowy członek nie dostarczył dokumentów do polecenia zapłaty, czy w takim razie Pani X została słusznie wpuszczona na siłownie dnia 23 października? Przecież teoretycznie członkostwo nadal było moje czy mieli prawo ją wpuścić?

Uważam że pracownik wprowadzilł mnie w błąd pytając czy członkostwo ma być przepisane teraz czy od 1 listopada skoro wiedział że nie będzie dopoki ta pani nie ustwi polecenia zapłaty

Zadałam też pytanie: czy moj numer konta zostanie usunięty z systemu i usłyszałam:'' ja tam zaraz odznaczę''

Dodam jeszcze że została zapłacona opłata administracyjna 99 zł za coś co nie doszło do skutku

Pani która przejeła karnet teraz zwleka z udaniem się do klubu i wydaję mi sie że wcale nie ma zamiaru, pewnie już dowiedziała się że jeśli nie doniesie danych do zapłaty jej umowa będzie nieważna a moja nadal aktywna.

Straciłam czas i pieniądze a na dodatek jakaś obca osoba moim kosztem ćwiczyla na siłowni dostała ekwipunek i nie ponosi z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Czy klub Waszym zdaniem naruszył warunki umowy? Czy wpuszczając tą panią mimo nieważności umowy przepisania członkostwa działał zgodnie z prawem? Porszę o pomoc. kon takt z menadzerem tej firmy jest niemozliwy bo ciagle zbywają, mam zamiar wysłać im moją rezygnację z umowy listem poleconym a jako powod podać naruszenie regulaminu przez klub a konkretnie punktu:

"1.15. Wstęp do obiektów Klubu jest możliwy tylko za okazaniem karty członkoskiej. Karta członkoska może być używana tylko przez Członka, chyba że umowa przewiduje inaczej. "

Pani X dostała tego dnia karte zastępczą i w systemie jest odnotowane że 23 października korzystała w siłowni przy użyciu mojego członkostwa, skoro członkostwo nadal należało do mnie klub chyba złamał ten punkt wpuszczając ją ...nie wiem czy mam racje proszę o pomoc

Dodatkowo jako powód podam niezadowolenie z usług: brak kontaktu z menadzerem i celowe wprowadzenie klienta w bład przy przepisaywaniu umowy...
sysunia88 jest off-line  
13-11-2011, 16:17  
joasia.jd88
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy PURRE FITNESS

uwazam też za poważne naruszenie tego ,że kilka razy zajęcia się nie odbyły bo trener personalny który miał prowadzić zajęcia trenował kogoś.
joasia.jd88 jest off-line  
13-11-2011, 16:33  
Colder
Moderator globalny
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.779
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy PURE FITNESS

Ostatnio w wolnym czasie przeczytałem ich regulamin bo różne rzeczy słyszałem. Regulamin ma zapisy mogące naruszać prawa konsumentów. Osobiście radzę dochodzić należności każdemu osobiście + dodatkowo treść regulaminu zgłosić do UOKiKu.
Colder jest off-line  
22-11-2011, 07:51  
joasia.jd88
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie

PROSZĘ DALEJ NIE UMIEM PORADZIĆ SOBIE Z PURE FITNESS

BYłam na spotkaniu z generalnym menagerem i powiedziała ze odstąpienie od 12 miesięcznej umowy można rozwiązać ,albo cesją czyli znajde kogoś na zastepstwo albo żaśwaidczenie lekarskie + 40 % składek.

Porównują mój regulamin z regulamienm na stronie internetowej jest on nieco inny.

Chce odstapić od członkostwa i unniknąć kary umownej.
Dodatkowo jak nie bede im płacić ( oni oczywiscie nieiformują ze składka nie wpłyneła ) po 4 m-ce spr idze do windykacji

Dodatkowo jak patrzę u siebie na umowie i regulaminie Pani , która podpisywała to ze mna z miejsca skreśliła punkt 3.3 Jezeli członek z jakiegokolwiek powodu jest niezadowolony z usług klubu, w ciągu pierwszych 10 dni od daty rozpoczecia członkostwa. Członek ma prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu wszytskich zapłaconych opłat Członkowskich za wyjątkiem opłaty wpisowej i Administracyjnej,które nie podlegają zwrotowi. i to zaparafowała
joasia.jd88 jest off-line  
22-11-2011, 08:50  
Colder
Moderator globalny
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.779
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy PURE FITNESS

Proszę udać się z regulaminem do Rzecznika Konsumentów w Pani powiecie/mieście
Colder jest off-line  
06-12-2011, 11:56  
November84
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy PURE FITNESS

Hej, sprawdźcie wszystkie wątki o PURE. Na jednym pisałam o swoich działaniach i mi się udało - jestem "wolna". Oni działają bezprawnie.
November84 jest off-line  
13-12-2011, 04:39  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy PURE FITNESS

mam ten sam problem; (


macie jakis pomysl jak to zrobic zeby w miare bez bolesnie zakonczyc znajomosc z pure ?
 
13-12-2011, 05:57  
joasia.jd88
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy PURE FITNESS

BYłam u rzecznika...poinformował mnie , że mam prawo na wypowiedzenie umowy do 3m-cy od podpisania w tylko musze wypowiedziec w ciagu 10 dni od momentu otrzymania takiej własnie inf. defakto klub puree fitness jest tylko najmecą wiec to nie jest ich lokal.
joasia.jd88 jest off-line  
28-03-2012, 20:51  
nikozja91
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy PURE FITNESS

We wrzesniu zawarlam umowe na 24 miesiace z pure poland. Chcialabym teraz zrezygnowac (5miesiecy korzystalam z ich uslug, zamrozilam raz umowe). Okazalo sie ze musze im zaplacic za wypowiedzenie umowy 1200zl bo umowa byla zobowiazujaca. Reekompensata za przedwczesne zerwanie umowy.
Ciekawe jest to ze umowa wygladala tak :
Minimialny okres czlonskostwa 24miesiace, i tutaj pytanie czy rozumiem mozna zakrslic tak lub nie, zadna z tyc opcji nie zostala zaznaczona tylko (albo az) moj podpis teoretycznie zgadzajacy sie na to. Co robic aby nie placic??? Czy oni wogole maja prawo do sciagania takich pieneidzy. Dodam ze jestem studentka i nie pracuje.
nikozja91 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wypowiedzienie umowy Pure Jatomi Fitness odpowiedzi: 10
§ Odstąpienie od umowy Pure Jatomi Fitness odpowiedzi: 25
§ Pure Fitness Nieuczciwe naciąganie na umowy odpowiedzi: 4
§ Odstąpienie od umowy podpisanej z PURE JATOMI FITNESS - Pytanie odpowiedzi: 3
§ zerwanie umowy z Pure Jatomii Fitness odpowiedzi: 1
§ zerwanie umowy PURE fitness odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.