Zmiana abonamentu Play. Niedotrzymanie zmiany wysokości stawki. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
06-12-2011, 20:19  
michaelJ1993
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Zmiana abonamentu Play. Niedotrzymanie zmiany wysokości stawki.

Witam wszystkich użytkowników. Spraw wygląda następująco.
Mam z umowę z Play do sierpnia 2012. Dnia 24.11.2011 zadzwoniła do mnie konsultantka i powiedziała że mogę moją obecną ofertę (OnePlay 25, a dodatkowo miałem 3 pakiety po 5 zł) zamienić na korzystniejszą ofertę, gdzie będę płacił abonament w wysokości 39 złotych i będę miał pakiet internetowy oraz nielimitowany dostęp do facebooka i nk, a także "stan darmowy" gratis przez 3 miesiące. Pani powiedziała, że obniży mi stawkę za minutę rozmowy do 0,26 zł i stawkę za sms do 0,12 zł/szt. Oferta była dla mnie rzeczywiście korzystniejsza więc się zgodziłem. Dziś na stronie Play24 sprawdziłem biling, z którego wynika, że cena sms wynosi 0,18 zł/szt a minuta rozmowy 0,39 zł. Postanowiłem zadzwonić do obsługi klienta. Po przedstawieniu sytuacji (tylko sms, bo do stawki za rozmowy doszedłem przed chwilą) pan powiedział, że koleżanka mogła podawać cenę netto, bo brutto jest to właśnie 0,18 zł/szt. Ja stwierdzam, że dzwoniąca do mnie konsultantka nie wspominała nic o tym, że jest to cena netto a więc zostałem zwyczajnie wprowadzony w błąd, można to sprawdzić bo przecież rozmowa była nagrywana. Pan konsultant nie zaprzeczył.

Moje pytania brzmią następująco. Co powinienem zrobić? Czego mogę oczekiwać? Czy zmniejszą mi stawki, czy mogę dociekać jakiegoś zadośćuczynienia? Czy w tym przypadku można odstąpić od umowy?
michaelJ1993 jest off-line  
06-12-2011, 20:37  
canon84
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Zmiana abonamentu Play. Niedotrzymanie zmiany wysokości stawki.

hej,
wg mnie wcale nie odpuszczaj ty baranom, ja mialem podobna sytuacje zglosilem rekalamacje przez strone play24 tam jest taka zakladka jak sie zalogujesz. moja rozmowa zostala odsluchana i faktycznie przyznali mi racje lecz niestety odpisali mi ze skoro podpisalem umowe to sie zgodzilem na takie warunki. odpisalem im ze sprawe keiruje do mediów i uokik-u ( a jak pewnie wiesz play juz dostal upomnienie od nich i to chyba nawet nie jedno) szybko odpisali ze obniza mi stawki za abonament. tak wiec nie odpuszczaj im i domagaj sie swojego bo oni dobrze wiedzą co proponuja a co z tego wychodzi...
pozdrawiam
canon84 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.