Reklamacja opon - Forum Prawne

 

Reklamacja opon

Witam Serdecznie. Mam mały problem, mianowicie jakiś czas temu kupiłem nowe felgi oraz opony. Po założeniu na auto były bardzo duże drgania. Po reklamacji całego kompletu dowiedziałem się ze pierścienie centrujące są winne - dali ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta

Prawa konsumenta - aktualne tematy:

  • § zwrot kosztów przesyłki za błe...
    otrzymała zły towar zakupiony na allegro, pomijając fakt ze ciezko bylo wyegzekwować wogle zwrot, otrzymałam...
  • § HTC One m7 gwarancja
    Witam! Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem HTC One m7. Mam małe pytanie co do gwarancji. Telefon został oddany...
  • § Abonament radiowo telewizyjny-...
    Witam. Jeśli taki temat już pojawił się na forum, to przepraszam, ale sprawa jest poważna i chciałbym dokładniej...

 
10-01-2012, 19:29  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Reklamacja opon

Witam Serdecznie.
Mam mały problem, mianowicie jakiś czas temu kupiłem nowe felgi oraz opony. Po założeniu na auto były bardzo duże drgania. Po reklamacji całego kompletu dowiedziałem się ze pierścienie centrujące są winne - dali inne lecz nie przyniosły rezultatu. Uzgodnili ze mną ze mogą oddać pieniądze za felgi ponieważ nie potrafią dobrać odpowiednich. Zgodziłem się.
Kupiłem inne felgi oryginalne do mojego samochodu.
Po założeniu problem pozostał lecz w mniejszym stopniu. Koła były wyważane kilkukrotnie u innych wulkanizatorów. Zgłosiłem reklamacje opon (bridgestone potenza RE050A 225/45/17). Po badaniach stwierdzili wadę 2-óch opon i przysłali nowe. Problem pozostał dalej. Kolejny raz opony poszły do reklamacji, dostałem odpowiedz o odmowie wymiany/zwrotu pieniędzy.
Badanie wykazało że opony są sprawne bez wad. Pomiar wariacji siły osiowej wyszedł od 6,5 do 9kg - każda z 4-ch opon inaczej. Dopuszczalne jest 12kg.
Napisałem jeszcze raz reklamację pisząc że opony były montowane na dwóch innych kompletach felg, wyważane kilka razy i nie przynosiło to poprawy. Objawy bicia, drgania nie występują na innych kołach (zimowych 15" i obecnie zakupionych na lato 18") co wyklucza wadę samochodu.
Od razu dostałem odpowiedz że nie odbiorą opon do kolejnej reklamacji ponieważ jest pismo z bridgestona w którym pisze iż opony są bez wad i w normie.
Co mogę w tej sprawie zrobić, bo widzę że zostałem już całkowicie olany.
Boję się oddać sprawę do sądu ponieważ jak przegram to ja poniosę wszystkie wydatki a i tak już wydałem masę pieniędzy na to wszystko.

Pozdrawiam Marek
 
10-01-2012, 20:06  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Reklamacja opon

A czy w całym procesie Twoich działań udało się ustalić co jest powodem problemu?
 
10-01-2012, 20:14  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Reklamacja opon

Tzn. tak. Z moich działań wynika że wadę ponoszą opony. Na dwóch rodzajach felg te same opony powodują drgania. U kolegi po założeniu także drgania. Na innych kołach tego nie ma, więc wykluczyłem samochód.
Myślałem sprawdzić na trzecim komplecie felg ale nie mam od kogo pożyczyć takich a kupować specjalnie nie bardzo mi się uśmiecha.
Może miałem takiego pecha i te dwa komplety felg były wadliwe. Tego nie wiem, choć wulkanizacja sprawdzała same felgi przynajmniej ten drugi komplet i nie były krzywe ani nic z tych rzeczy.
 
10-01-2012, 20:16  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Reklamacja opon

A badając w wulkanizacji nie wykryli jakichkolwiek odchyłek?

Może warto zgłosić się ze sprawą do PZMotu i uzyskać opinię rzeczoznawcy, iż konkretna opona/opony są jednak uszkodzone. Wtedy będzie łatwiej w sądzie, sądy lubią wierzyć rzeczoznawcom.
 
10-01-2012, 20:33  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Reklamacja opon

A ile taka opinia może kosztować.
Już myślałem właśnie zorganizować inne felgi i pójść do rzeczoznawcy.
Tylko kłopot skąd je wziąć. Tych poprzednich już nie mam. Ewentualnie same opony oddać. Może coś w nich wynajdą......
 
10-01-2012, 20:42  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Reklamacja opon

Zadzwoń do PZMOTu i zapytaj, nie mam niestety zielonego pojęcia
 
10-01-2012, 20:56  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Reklamacja opon

Ok. Dzięki, zadzwonię popytam co i jak.
Jak się coś dowiem to dam znać.
 
12-01-2012, 18:38  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Reklamacja opon

To tak, dzwoniłem do tego rzeczoznawcy z pzmot i co usłyszałem, że on o takim przypadku nie słyszał i praktycznie nie potrafi mi pomóc. Także wydaje mi się że sprawę mam przegraną. Nie wiem co mam robić już z tymi oponami.
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wymiana opon parami - przepis? - Witam Czy istnieje przepis nakazujący wymianę opon parami? Wpadłem w dość dużą dziurę i zupełnie zniszczyłem sobie oponę, kupiłem dwie nowe opony....
§ gwarancyjna reklamacja opon - W ubiegłym roku zakupiłem nowe opony do samochodu. Dzisiaj zauważyłem po zewnętrznej stronie jednej z opon pęknięcie w kształcie litery "U"...
§ reklamacja opon - Witam ma taki problem kupiłem w lutym 4 opony nowe w sklepie internetowych, opony po założeniu strasznie "tłukły" sprawdziłem auto zawieszenie...
§ Zezwolenie na przewóz zurcytych opon - Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Mam nadzieje że znajdę tu pomoc w nurtujących mnie tematach. Jestem zainteresowany sprawą...
§ kradziez opon :/ - Witajcie, mam pewien problem i licze na odpowiedz. Otóż mój narzeczony pod koniec listopada włamał się wraz z kolegą do magazynu i skradli 400opon o...
§ co grozi za przebicie opon? - Witam Koleś oskarżył mnie o przebicie dwóch opon w swoim fiacie 126p. Miałem z tym dużo wspólnego, ale to wynikło z tego, że on męczył moją...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.