Forum Prawne

Forum Prawne (http://forumprawne.org/)
-   Prawa konsumenta (http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/)
-   -   umowa podpisana poza siedzibą firmy, bank odmawia kredytowania, czy jest wiążąca (http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/302140-umowa-podpisana-poza-siedziba-firmy-bank-odmawia-kredytowania-czy-jest-wiazaca.html)

Czarna9 05-03-2012 14:02

umowa podpisana poza siedzibą firmy, bank odmawia kredytowania, czy jest wiążąca
 
Witam.
22.02 podpisałam u siebie w domu umowę na montaż drzwi na raty. Następnie firma poinformowała mnie że bank nie wyraża zgody na kredyt. Przy próbie dowiedzenia się jak mogę zrezygnować w tym wypadku z umowy, bardzo niemiły Pan nakrzyczał że umowa jest wiążąca kredyt mogę sobie wsiąść nawet na kolegę albo zapłacić za całość w innym wypadku ukarają mnie i po za zadatkiem 50 zł który przepada zapłacę "jeszcze z 200" bo oni już drzwi zamówili i na tym skończył się kontakt z firmą.
Termin montażu minął i nikt się nie pokazał, i tu moje pytanie. Czy firma ta ma racje i może mnie ukarać, i czy jest jakaś możliwość wyplątania się z tej sytuacji?

Monika7 21-04-2012 22:55

RE: umowa podpisana poza siedzibą firmy, bank odmawia kredytowania, czy jest wiążąca
 
Witam.
Czarna ja nie jestem prawnikiem, ale jak tak przeczytałam Twój post, to wg mnie powinien przepaść Ci tylko ten zadatek. Nie wiem, co w tej umowie jest dokładnie zawarte? I czy to ta sama firma, która te drzwi miała montować, załatwiać miała również kredyt? Tak zrozumiałam, z tego, co napisałaś. Dużo tu niejasności, jak dla mnie. Co dokładnie było w tej umowie?
Pozdrawiam,
Monika

cedwah 22-04-2012 15:30

RE: umowa podpisana poza siedzibą firmy, bank odmawia kredytowania, czy jest wiążąca
 
Cytat:

Napisał/a Czarna9 (Post 1557815)
Witam.
22.02 podpisałam u siebie w domu umowę na montaż drzwi na raty. Następnie firma poinformowała mnie że bank nie wyraża zgody na kredyt. Przy próbie dowiedzenia się jak mogę zrezygnować w tym wypadku z umowy, bardzo niemiły Pan nakrzyczał że umowa jest wiążąca kredyt mogę sobie wsiąść nawet na kolegę albo zapłacić za całość w innym wypadku ukarają mnie i po za zadatkiem 50 zł który przepada zapłacę "jeszcze z 200" bo oni już drzwi zamówili i na tym skończył się kontakt z firmą.
Termin montażu minął i nikt się nie pokazał, i tu moje pytanie. Czy firma ta ma racje i może mnie ukarać, i czy jest jakaś możliwość wyplątania się z tej sytuacji?

Czy zostałaś poinformowana (na piśmie za pokwitowaniem, albo w podpisanej umowie), ze przysługuje Ci prawo do odstąpienia od umowy w terminie 10 dni. Jeśli takiej informacji nie otrzymałaś, złóż pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy n/p przepisów art. 2. i nast. ustawy z dnia 2 marca 2002 r.

Zadatek podlega zwrotowi!

Możesz też wkleić tę umowę (po usunięciu danych identyfikacyjnych)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:23.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.1 PL2 ©2009, Crawlability, Inc.