reklamacja telefonu - jaki czas na naprawe?? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
02-07-2008, 15:44  
nibys
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie reklamacja telefonu - jaki czas na naprawe??

witam.
30 maja zareklamowałam telefon. powód: "uszkodzone wejście usb - nie ładuje". obiecano mi zwrot do max 3 tygodni miną właśnie miesiąc gdzie po 2 wizytach łaskawie zadzwoniono do mnie z stwierdzeniem że trwa to tak długo gdyż czekają na części. co jest trochę nie prawdopodobne gdyż do takiej naprawy nie potrzebne są części ale nie wnikam to. chodzi mi o to czy jest jakiś termin którego powinni sie trzymać. ile ma trwać max naprawa zwłaszcza ze nie poinformowano mnie o przedłużającym sie terminie tylko ja spytałam co się dzieje. kiedy mogę żądać wymiany na nowy?
nibys jest off-line  
03-07-2008, 10:28  
stichus13
Użytkownik
 
Posty: 269
Domyślnie Re: reklamacja telefonu - jaki czas na naprawe??

A co to była za reklamacja? z gwarancji? z ustawy? u sprzedawcy? w serwisie?
stichus13 jest off-line  
10-07-2008, 07:43  
megmeg
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Re: reklamacja telefonu - jaki czas na naprawe??

Witam, jestem w podobnej sytuacji. Kupiłam telefon podczas przedłużania umowy w Orange i okazało się, że nie działa w nim pewna funkcja. Poszłam na następny dzień z reklamacją chcąc wymienić na nowy, skoro ten był wadliwy, ale kierownik stwierdził że może jedynie przyjąc do reklamacji, która potrwa, jak obiecał: do 14 dni. Telefon był oddany do reklamacji 09.06.W kwicie reklamacyjnym jest adnotacja o terminie realizacji: "orientacyjna data odbioru 30.06" zapisana tak małymi lterami, że jej się nie zauważa. Czyli kierownik mnie oszukał - nie poinformował mnie o tym, a jeszcze powiedział że maksymalnie do 14dni. Dodam, że przy zakupie telefonu chciałam obejrzeć dla porównania inny egzemplarz tego samego modelu [mam na to świadka] ale sprzedawca odmówił twierdząc, że oni wszystkie telefony które dostają otwierają, aby sprawdzić czy działają i nie ma potrzeby, abym ja to sprawdzała. Gdy dzwonię do salonu z pytaniem, co z telefonem, to odpowiadają dokładnie to samo: że serwis nie ma części, że musi z zza granicy sprowadzać i że mam być cierpliwa, bo oni [orange] nie mają na to wpływu. Co mogę z tym zrobić?
megmeg jest off-line  
11-07-2008, 07:35  
nalik
Użytkownik
 
Posty: 275
Domyślnie Re: reklamacja telefonu - jaki czas na naprawe??

Do megmeg, z tego co piszesz to reklamowałaś z ustawy konsumenckiej. Oznacza to że musiałaś sprecyzować swoje żądanie: czy chcesz naprawy czy wymiany na nowy. W ciągu 14 mają dać ci odpowiedź czy uznają reklamację. Jeśli w tym terminie nie odpowiedzą oznacza że uznali ją. Wynika z tego że uznali i czekają na części. Chyba że podałaś że chcesz wymiany na nowy - wtedy nie mogą naprawiać (choć wiem że serwisy tak robią ale robią to bezprawnie, mają takie zalecenia). W ustawie nie ma terminu w jakim po uznaniu reklamacji powinni naprawić ale jeśli w rozsądnym czasie tego nie zrobią to możesz żądać wymiany na nowy. Naprawa telefonu nie może trwać moim zdaniem miesiąc.
nalik jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.