Strona dobre-programy - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta

Prawa konsumenta - aktualne tematy:


Zamknięty temat
 
14-05-2012, 15:14  
gapa33
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Strona dobre-programy

Witam bardzo serdecznie, dałam się oszukać przez głupotę i nieuwagę. W lutym zarejestrowałam się na stronie dobre-programy.pl i pobrałam Flash Playera. Niestety nie przeczytałam regulaminu i zapomniałam o sprawie. 10 maja przyszedł mail z podziękowaniami za uczestnictwo i prośba o uiszczenie opłaty w wysokości 98 zł. Czy jest jakiś sposób, aby odwołać się od tego. Dzwoniłam jedynie na infolinię do UOKiK i mi powiedzieli, że dużo już osób do nich dzwoniło i że mam napisać oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.
Proszę o komentarz i opinie.
gapa33 jest off-line  
15-05-2012, 08:25  
tcp
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.201
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Po raz pierwszy słyszę o tym portalu, jednak schemat działania jest analogiczny jak w przypadku Pobieraczka. Jest milion inf. o tym, poczytaj sobie.
tcp jest off-line  
21-05-2012, 10:05  
kataryneczka
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Witaj, ja również dostałam taki e-mail . Ale z tego co rozmawiałam ze znajomymi, to nie ma co zawracać sobie tym głowy. Nie podpisywałam żadnej umowy dotyczącej płatności, więc i nie będę płacić. Nie mają nigdzie moich podpisów więc tak naprawdę nic nie mogą mi zrobić. To jest zwykłe wyłudzanie pieniędzy od ludzi.
kataryneczka jest off-line  
21-05-2012, 10:13  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.166
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

@kataryneczka - Wyłudzanie to uzyskiwanie czegoś poprzez kłamstwo. Zostałaś okłamana czy też może nie przeczytałaś regulaminu?
nomnes jest off-line  
21-05-2012, 11:54  
gapa33
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Co jeśli firma podaje adres w Warszawie przy ul. Postępu 15 c (jest to dzielnica Mokotów), a dzwoniąc do Punktu Informacyjnego XIII Wydział KRS Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy - dla spraw z dzielnic miasta stołecznego Warszawy: Bemowo, Bielany , Mokotów, Ursynów i Wilanów, Ursus i Włochy oraz Pragi-Południe i Pragi-Północ i pytając o firmę G and G LTD otrzymałam odpowiedź, że nie mają takiej firmy w bazie danych? Czy to nie jest oszustwo?
gapa33 jest off-line  
21-05-2012, 12:36  
cedwah
Ekspert
 
cedwah na Forum Prawnym
 
Posty: 12.242
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Cytat:
Napisał/a gapa33
dałam się oszukać
Konkretnie w jaki sposób usługodawca Panią oszukał?
cedwah jest off-line  
21-05-2012, 14:52  
gonzo121
Użytkownik
 
Posty: 197
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

to podroba dobreprogramy.pl

prosze : Niebezpieczna podróbka naszego portalu — ponownie przestrzegamy! - dobreprogramy
gonzo121 jest off-line  
21-05-2012, 15:52  
Ag_Maz
Moderator globalny
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.752
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Byłabym daleka od pomawiania serwisu. Możecie sobie napytać biedy.
Ag_Maz jest off-line  
21-05-2012, 16:33  
gapa33
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

Szanowna Pani M***,

Dziękujemy serdecznie za złożone w dniu 20.02.2012 o godzinie 17:10:08 zamówienie usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów.

Cieszymy się, iż jest Pani zadowolona z funkcjonalności, które udostępniliśmy do Pani dyspozycji realizując przyjęte zamówienie. Fakt, iż zdecydowała się Pani pozostać Członkiem Klubu Dobrych Programów przez pełen 12-to miesięczny okres trwania umowy, motywuje nas do dalszej wzmożonej pracy nad udoskonalaniem świadczonej usługi premium.

Zgodnie z postanowieniami zawartej umowy, w zamian za otrzymane Członkostwo w Klubie Dobrych Programów jest Pani zobowiązana do uiszczenia jednorazowej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych.

Zamówioną usługę należy opłacić w terminie 7 dni. Prosimy o uiszczenie należności poprzez przekaz pocztowy lub przelew bankowy, uzupełniony poniższymi danymi:

nazwa odbiorcy: G and G LTD
moderacja

Przygotowując dla Pani usługę premium, nasi specjaliści zebrali w jednym miejscu najlepsze legalne oprogramowanie, podzielone na kategorie tematyczne oraz opatrzone opisami informacyjnymi. Dodatkowo w celu zapewnienia najwyższego komfortu korzystania z usługi, zagwarantowaliśmy Pani całkowity brak reklam w serwisie! Pobieranie plików odbywa się w zoptymalizowany sposób dzięki programowi Downloader Gold.

W przypadku pytań dotyczących usługi prosimy o kontakt:

email: moderacja
tel.: moderacja

Życzymy przyjemnego korzystania z usługi.

Z pozdrowieniami,
Klub Dobrych Programów


Nie zapłaciłam im, więc teraz wysłali następny mail:
Szanowna Pani M***,

w dniu 20.02.2012, o godzinie 17:10:08, korzystając z komputera o adresie fizycznym IP: 157.158.162.241, zarejestrowała się Pani na stronie dobre-programy.pl i zawarła umowę Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, zobowiązując się do uiszczenia jednorazowej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych.

Pomimo upływu terminu płatności, do dnia dzisiejszego nie uregulowała Pani w pełni swojego zobowiązania. Wobec powyższego wzywamy Panią do zapłaty długu, wyznaczając w tym celu dodatkowy termin płatności wynoszący 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

Informujemy, iż dalsze uchylanie się od uiszczenia Opłaty Członkowskiej wywoła szereg dotkliwych dla Pani konsekwencji prawnych. Wykorzystując przysługujące nam środki prawne będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę postępowania sądowego, czego następczym efektem może być egzekucja komornicza Pani długu powiększonego o kwotę odsetek za zwłokę oraz sumę kosztów windykacyjnych, sądowych i egzekucyjnych.

Z chwilą gdy Pani łączne zadłużenie wobec spółki G&G Ltd. przekroczy kwotę 200 złotych, wystąpimy z wnioskiem o wpisanie Pani danych osobowych do rejestru dłużników niewypłacalnych, prowadzonego przez wybrane biuro informacji gospodarczej - zgodnie z ustawą z 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. z dnia 14 maja 2010 r.). Dokonanie takiego wpisu może oznaczać dla Pani całkowitą utratę zdolności kredytowej.

Niezależnie od powyższych konsekwencji cywilnoprawnych, brak uiszczenia zaległej Opłaty Członkowskiej, stanowi rażące naruszenie warunków udzielonej Pani licencji członkowskiej na korzystanie z programu komputerowego Downloader Gold. Działanie takie może zostać zakwalifikowane jako forma piractwa komputerowego.

W takim wypadku skierujemy do właściwych organów ścigania wniosek o ściganie Pani jako sprawcy przestępstwa określonego w art. 115 ust. 3 w związku z art. 17 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), zagrożonego karą pozbawienia wolności na okres do jednego roku.

Chcąc uniknąć nieprzyjemnego dla Pani obrotu spraw, związanego ze skutkami postępowania sądowego, ponownie wzywamy Panią do dobrowolnego uiszczenia zaległej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych, w terminie 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

Prosimy o uiszczenie należności poprzez przekaz pocztowy lub przelew bankowy, uzupełniony poniższymi danymi:

nazwa odbiorcy: G and G LTD.
kwota przelewu: 98 PLN
nr rachunku:moderacja
tytuł płatności: moderacja

W przypadku pytań dotyczących usługi prosimy o kontakt:

email: [moderacja
tel.: moderacja

Z poważaniem,
Klub Dobrych Programów
gapa33 jest off-line  
22-05-2012, 16:09  
bpachel
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Strona dobre-programy

a kiedy dostałaś tą wiadomość
bpachel jest off-line  
Linki sponsorowane
Zamknięty temat

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Prywatność i dobre imię odpowiedzi: 3
§ Dobre imie odpowiedzi: 2
§ czy dobre warunki dla dziecka????? odpowiedzi: 2
§ Programy freeware trial itp a strona www odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:41.