"Komputronik" - Naprawa laptopa na gwarancji - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
20-11-2012, 14:26  
Majkelangelo
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie "Komputronik" - Naprawa laptopa na gwarancji

Witam wszystkich. Mam pewne pytanie dotyczące naprawy laptopa na gwarancji i pewnej 'taktyki' stosowanej przez "Komputronik". Kupiłem laptopa w salonie "Komputronik" w mojej miejscowości. Po kilku miesiącach od zakupu salon splajtował czy cokolwiek, nie mam pojęcia. Najbliższy jest 30+ km ode mnie. Zadzwoniłem tam, czy przyjmą mojego laptopa na gwarancji(jeszcze go obejmuje), mimo, że kupiłem gdzie indziej, bo przecież to ta sama sieć sklepów.
Odpowiedziano mi, że jak najbardziej, ale muszę wnieść opłatę pośredniczą w wys. 50 zł, bo oni na tym laptopie nie zarobili, tylko salon który go sprzedał, więc teraz przyjęcie tego laptopa jest dla nich pewnym problemem, z którym wiążą się jakieś koszty i stąd ta opłata. Nie sprzeczałem się, bo nie mam o tym pojęcia.
Jest to normalne/legalne, że wymagają tej opłaty za pośrednictwo między mną a producentem laptopa, czy powinni go przyjąć bez gadania?
Majkelangelo jest off-line  
20-11-2012, 14:59  
nomnes
Przyjaciel forum
 
nomnes na Forum Prawnym
 
Posty: 21.166
Domyślnie RE: "Komputronik" - Naprawa laptopa na gwarancji

Proponuję przeczytać warunki gwarancji i w nich znaleźć informację gdzie i jak ma być dostarczony przedmiot (możliwe, że jest to door to door).

W kwestii dostarczenia do Komputronika to przedstaw problem kontaktując się z nimi bezpośrednio: Komputronik RTV AGD Notebooki, komputery i elektronika i prosząc o wskazanie sposobu dostarczenia towaru.

Zanim zareklamujesz z tytułu gwarancji, przeczytaj: Poradnik Konsumenta
nomnes jest off-line  
21-11-2012, 00:32  
ktaczal
Użytkownik
 
Posty: 305
Domyślnie RE: "Komputronik" - Naprawa laptopa na gwarancji

Zgłoś tą sytuację do centrali komputronika.
ktaczal jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:38.