Oszust na portalu Tablca.pl - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
18-12-2012, 14:44  
czupryna011
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Oszust na portalu Tablca.pl

Witam
Ponad miesiąc temu zakupiłem przedmiot na portalu Tablica.pl
Wszystko szło b. dobrze do czasu zapłaty, użytkownik podał mi dane na przelew prawdopodobnie na przelew czyjegoś konta, na które wpłaciłem 80 zł.
Po dokonaniu wpłaty zdzwoniłem czy pieniądze doszły na konto, po czym on temu zaprzeczał.W związku z tym faktem udałem się na pocztę w celu rozstrzygnięcia sporu składając reklamację. Po tygodniu otrzymałem wiadomość zwrotną iż pieniądze zostały wpłacone na konto już następnego dnia od wpłaty.
Dzwoniąc do owego Pana przedstawiłem mu całą sytuację po czym on powiedział że zadzwoni do mnie czy pieniądze są na koncie w poniedziałek(wczoraj), dzwoniąc do niego słychać tylko pocztę głosową.
Czy mogę zgłosić ten incydent na Policję mając tylko jego e-maila, konto na tablicy.pl oraz (prawdopodobnie) czyjeś konto bankowe ?
czupryna011 jest off-line  
18-12-2012, 15:09  
demons
Użytkownik
 
Posty: 111
Domyślnie RE: Oszust na portalu Tablca.pl

Oczywiście, że pan może, kwota nie ma znaczenia - bo jeśli rzeczywiście to wyłudzenie / oszustwo - to poszkodowanych może być więcej. Pan tylko posiada nr konta, telefonu i e-mail.. żadnych innych danych tego człowieka lub człowieka, za którego się podawał?
Może pan też go uprzedzić o swoich krokach, pisząc do niego nawet e-mail (z potwierdzeniem dostarczenia na serwerze, dlaczego nie ...), że jeśli nie nastąpi zwrot pieniędzy w określonym przez pana terminie to nada pan bieg tej sprawie.
demons jest off-line  
18-12-2012, 15:31  
czupryna011
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Oszust na portalu Tablca.pl

ogłoszenia tego użytkownika: http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/BrDZ/
do nr konta podane zostały adres zamieszkana właściciela konta Adrianny T.,a kiedy dzwoniłem był to głos męski na co także wskazuje jego e-mail (nie podaję pełnego) Mateusz K.
czupryna011 jest off-line  
19-12-2012, 06:39  
demons
Użytkownik
 
Posty: 111
Domyślnie RE: Oszust na portalu Tablca.pl

Proszę jeszcze raz spróbować się skontaktować ze sprzedawcą. Możliwe, że doszło do jakiegoś nieporozumienia. Potwierdzenie wykonania przelewu przez pocztę w formie skanu, może pan przecież załączyć. Jeżeli nadal będzie pan ignorowany, jak mówiłam wcześniej - z korespondencją, uzyskanymi danymi, potwierdzeniem przelewu w ramach transakcji (tytuł przelewu jest?) - może pan zgłosić się na policję.
demons jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Punkty na portalu odpowiedzi: 2
§ oszust w portalu aukcyjnym odpowiedzi: 6
§ Konkurs na portalu odpowiedzi: 0
§ Rejestracja portalu odpowiedzi: 3
§ Opłata za rejestrację na portalu odpowiedzi: 3
§ Spór na portalu internetowym odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.