Internet w cyfrowym polsacie - wypowiedzenie umowy. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
15-03-2013, 11:14  
Kamilo25
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Internet w cyfrowym polsacie - wypowiedzenie umowy.

Witam serdecznie.

4 dni temu podpisałem umowę z cyfrowym polsatem na internet LTE - pakiet 10GB za 49.90zł. Sprzedawca w punkcie powtwarzał wielokrotnie wyrażenie "pakiet dzienny", tak też przeczytałem na stronie internetowej. Zasugerowałem się tym i byłem pewien, że to jest dzienny transfer. Niestety okazało się, że pakiet jest miesięczny (słowo "miesięczny" nie jest użyte nigdzie na stronie internetowej) z taryfikacją dzienna - czyli po prostu manipulacja słowami. Dałem się nabrać jak głupi. Problem polega na tym, że wziąłem sprzęt na własność i sprzedawca nie chce przyjąć wypowiedzenia. Czy jest jakaś możliwość wypowiedzenia tej umowy? Nie stać mnie na internet u dwóch usługodawców.

Pozdrawiam i proszę o przeniesienie jeżeli napisałem w złym dziale.
Kamilo25 jest off-line  
15-03-2013, 14:23  
Jaczuro
Użytkownik
 
Posty: 40
Domyślnie RE: Internet w cyfrowym polsacie - wypowiedzenie umowy.

Nic nie zrobisz, teraz płać, bo jesteś gópi Panie ~Hex

A poważnie, od każdej umowy możesz odstapić w ciągu 10dni od jej zawarcia.
Masz poczytaj sobie:
Odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży - kiedy możliwe? - eGospodarka.pl - Prawo konsumenckie
A kiedy wchodzi manipulacja słowami kluczowymi, to UOKiK oraz sąd. Generalnie, w tym wypadku, nie rozmawia się z jakimś panem konsultantem, bo ten przekona Cie że on nic nie może ani nie pomoże - składasz zwykłe odstapienie od umowy w punkcie, masz na to 10 dni od momentu zakupu (nie musisz w głównym salonie, każdy nawet mniejszy salonik firmowy MUSI przyjąć Twoją reklamację i sobie najwyżej przesłać wyżej, Ciebie niech to nie inetresuje), dołączasz załączniki, sprzęt, paragon i cały zestaw po czym informujesz, że mają zwrócić Ci kasę jako powód podając manipulację i wprowadzenie klienta w błąd. jak nie poskutkuje, tak jak pisałem wyżej - UOKiK oraz sąd.

Ważne - masz 10 dni, sprzęt ma być w stanie nienaruszonym (może być użyty, ale nie zniszczony, wszystko ma wygladac na nowe) oraz wszystko ma być na piśmie, a Ty masz miec kopię złozonego podania oraz potwierdzenie przyjęcia takich dokumentów.

Siema ~Hex :amused:


PS. jeśli gdzieś pomyliłem pojęcia, nie katować, tylko poprawić. Pozdrawiam!
Jaczuro jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:13.