rozwiązanie umowy ze SPEAK UP - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
02-12-2012, 17:22  
Colder
Moderator globalny
 
Colder na Forum Prawnym
 
Posty: 10.782
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy ze SPEAK UP

Czym innym jest odstąpienie od umowy o świadczenie usług edukacyjnych, a czym innym odstąpienie od umowy o kredyt. Tak więc radzę bez wczytania się w obie umowy pochopnych ruchów nie podejmować.
Colder jest off-line  
14-04-2013, 16:11  
Pomalina
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy ze SPEAK UP

Witam.
Również mam problem ze SpeakUp. Oczarowana przez konsultanta podpisałam umowę na 21 miesięcy z kredytem. Sytuacja wygląda jednak tak, że nie będę mogła chodzić już na zajęcia, ponieważ studiuję i mieszkam w dwóch różnych miastach, a na czas wakacji wracam do domu oraz mam problemy finansowe, które uniemożliwiają mi kontynuację nauki. Oczywiście to w całości moja wina, ale nie o to tu chodzi. W lutym poszłam do siedzimy szkoły w mieście, gdzie studiuję, chcąc złożyć wymówienie. Niestety pan konsultant nastraszył mnie, że nie mogę zrezygnować z kursu bez zrealizowania przynajmniej jednego poziomu - niestety nie mogę tego zrobić, ponieważ musiałam podjąć pracę, której połączenie ze studiami dziennymi jest już trudne i po prostu nie mam czasu. Kiedy uparłam się, że muszę zrezygnować, kazał mi napisać ręcznie wypowiedzenie, jednak zastrzegł, że pewnie będę musiała zapłacić jakąś kwotę z racji tego, że nie zrealizowałam tego jednego poziomu. Szczerze mówiąc przy podpisywaniu umowy nie było najmniejszej wzmianki o takiej sytuacji, zostałam natomiast powiadomiona o tym, że bez problemu, z miesięcznym wypowiedzeniem mogę w każdej chwili zrezygnować z ich usług. I teraz nie wiem, czy facet tak gada, bo może stracić klientkę, czy naprawdę będę musiała płacić jakieś horrendalne kwoty tylko dlatego, że chcę z niego zrezygnować?
Pomalina jest off-line  
21-04-2013, 16:21  
POZIOMKA111
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy ze SPEAK UP

Witam
Pomalina, czy możesz napisać, której dokładnie szkoły dotyczy Twój problem?
Mojego Męża - po wypowiedzeniu umowy - potraktowano dokładnie, jak opisujesz.
Wyliczono koszty za poziom, na który nie uczęszczał. Szkoła wysyła różne pisma usilnie domagając się, by zaakceptował wyliczone przez nich koszty. Równorzędnie - oddzielną linią działa bank - choć dla mnie to bank tylko formalnie, gdyż sposób działania odbiega od działań poważnego banku, a przypomina raczej coś w rodzaju instytucji parabankowej.
My nie zamierzamy się poddać takim nieuczciwym praktykom, a tym bardziej próbom zastraszania, czego dopuszczają się powyższe instytucje. Dlatego wdaliśmy się w spór z przedmiotową szkołą językową (w Warszawie), obecnie jest to wymiana pism, ale uważam, iż skończy się w Sądzie, gdyż nie zamierzamy tolerować takich nieuczciwych praktyk.

WSZYSTKIM ZAŚ SZCZERZE ODRADZAM SZKOŁĘ SPEAK UP W WARSZAWIE .
POZIOMKA111 jest off-line  
21-04-2013, 19:46  
Pomalina
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy ze SPEAK UP

Opisywałam sytuację ze szkoły szczecińskiej, choć wiem, że tego typu przekręty robione są również w innych miastach (co zresztą sama potwierdzasz). Ja złożyłam rezygnację na początku ubiegłego tygodnia (oczywiście nagle znalazło się wiele rozwiązań mojej sytuacji) u samego dyrektora i podczas rozmowy okazało się, że faktycznie - muszę dopłacić różnicę (w moim przypadku jest to równowartość 3 rat, choć wiem z opowieści znajomych, którzy byli w podobnej sytuacji, że każdemu mówili do samo - 3 raty do zapłacenia, więc można podejrzewać, że jest to ich forma kary pod przykrywką wyrównania kosztów za rozpoczęty poziom). Po kilku dniach dostałam rozliczenie z centrali z włączonym do sumy do uregulowania kosztem podręcznika (126zł!), który na ich nieszczęście zdałam zaraz przy rezygnacji. Podczas rozmowy z dyrektorem szkoły dowiedziałam się od niego, że rezygnacja w szkole jest równoznaczna z rezygnacją z kredytu - upewniałam się kilka razy, ale czy tak faktycznie jest? Co powinnam jednak zrobić, gdyby okazało się, że tak nie jest? Państwo pracujący w szkole nie są zbyt chętni odpowiadaniu na pytania klientom, którzy od nich uciekają.

Wydaje mi się, że to wszystko jest grubymi nićmi szyte, wszystko jest ustawione tak, aby ich "było na wierzchu".
Pomalina jest off-line  
17-06-2013, 17:58  
No-Namee
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy ze SPEAK UP

ja również mam problem ze szczecińską szkołą, w piątek zawarłam umowę, w sobotę poszłam powiedzieć, że chcę zrezygnować z kursu, konsultant powiedział mi, że w poniedziałek mam przyjść to dostanę rozliczenie, myślałam, że dostanę rozliczenie za wpłacenie 200 zł jako wpisowe, dałam im do podpisu ich druk "oświadczenie o odstąpieniu od kredytu konsumenckiego" niestety gość powiedział, że nie podpisze mi tego dopóki ja nie podpiszę rozliczenia o rozwiązaniu umowy, w rozliczeniu piszą, że zgodnie z punktem umowy, który mówi o jednomiesięcznym wypowiedzeniu umowy muszę za niego zapłacić - za ten miesiąc i jest to 395,12 minus te 200 zł wpisowych czyli jeszcze mam dopłacić różnicę, jak przyjdę z pieniędzmi podpiszą mi to oświadczenie o odstąpieniu, które muszę wysłać do banku - podobno bez ich podpisu bank mi tego nie będzie respektował, ja ich kartkę zabrałam "rozliczenie rozwiązania umowy" tam jest podpis i pieczątka dyrektora, więc wychodzi na to że się rolizczyłam? kopię nie podpisaną przeze mnie zabrali dopóki nie zapłacę, przy tym niby mogę chodzić na zajęcia bądź nie i mnie usilnie chca na nie zapisać, nie wiem czy jak nie będę chodzić nie będzie konsekwencji, w regulaminie 24h przed trzeba odwołać na te inauguracyjne w sobotę nie przyszłam to mi teraz drugie ustawili a niby przepada niewykorzystane, jak się od nich uwolnić? wysłać do banku własne odstąpienie bez ich podpisu??? a z nimi jak się rozliczyć? zapłacić te brakujące 195 zł i mieć spokój? to cos da czy znowu coś wymyślą? proszę pomóżcie
No-Namee jest off-line  
17-06-2013, 17:59  
No-Namee
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy ze SPEAK UP

a i mam im dać pismo że rezygnuję z umowy (o nic takiego nie prosili), nawet nie wiem czy mi to podpiszą
No-Namee jest off-line  
17-06-2013, 20:35  
No-Namee
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy ze SPEAK UP

poprawka głupio się wyraziłam, dał mi do podpisu rozliczenie, w związku z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia nawet jeśli nie chcę chodzić na zajęcia i rezygnuję z kursu muszę zapłacić za miesiąc minuswpisowe które już wpłaciłam, jednocześnie nie chciał mi podpisać oświadczenia od odstąpienia kredytu, jak to się ma do punktu 7 art 56 ustawy z dnia 12 maja 2011 o kredycie konsumenckim i czy jednomiesieczny okres wypowiedzenia zobowiązuje do zaplaty tych 395 zł, nie liczy sie czasem data zawarcia umowy a rozwiazania?
No-Namee jest off-line  
22-09-2013, 14:16  
gosia j.
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy ze SPEAK UP

Aha widze że szkołą speak up oszukuje na dużą skalę Rok temu zawarłam umowe na kurs językowy dla syna który obejmował 6 stopni w 18 miesięcy . Kilkakrotnie upweniałam się u sympatycznej pani czy aby na pewno odstępując od umowy nie ponoszę żadnych kosztów ,pani z uśmiechem i bez mrugnięcia okiem zapewniła mnie że nie ,świadkiem rozmowy był 16 letni syn. Całość kursu Pani podzieliła na równe raty w sumie 240 zł miesięcznie płacone za pośrednictwem Banku . Po roku udałam się do szkoły aby rozwiązać umowe i co sie okazało- spośród 6 stopni trwających przez 18 miesięcy 3 pierwsze są najdroższe i opłata za nie stanowi 4)5 sumy za cały kurs , takżę chcąc zrezygnować musiałabym zapłacić jeszcze ok 1 tyś zł co jest równe sumie opłat do zakończenia kursu.Ostrzegam przed podpisywaniem takich umów ,zastanawiam się co daje szkole takie podejscie do klienta ,podejrzewam że po licznych podobnych wpisach w sieci ubywa uczniów i na nic się zdają coraz to nowsze metody ich werbowania , a zaufanie młodych ludzi do siebie i innych spada
gosia j. jest off-line  
05-12-2013, 10:46  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy ze SPEAK UP

Ja jestem w 'troszkę' gorszej sytuacji: również mam wyliczona 'raty' na 230 zł miesięcznie, umowa na 18 miesięcy czyli 5 poziomów (w sumie - oczywiście 'za pół ceny' - ponad 5000 zł), tylko że przestałam chodzić pod koniec poziomu I - najdroższego. Teraz, zgodnie z 'taryfikatorem', o którym nie byłam poinformowana przy podpisywaniu umowy, jestem (tylko wg. terminu bo oczywiście nie wykorzystałam tego!) na 1/3 poziomu III. Żądają uregulowania za poziom I, II i te 1/3 III-go: w sumie 3300 zł! A byłam w sumie na 15 lekcjach. Przebiłam wszystkich na forum! Ponieważ regularnie wpłacałam raty to już mam opłacone ok 1800 zł ALE żeby się od firmy uwolnić dalej muszę się wykupić. Nie wspomnę już, że mój partner dał się omotać tak samo... (jesteśmy razem na ok. 3000 zł do tyłu...) Próbujemy się wykręcić z pomocą znajomego radcy ale... Zobaczymy. Czy komuś z Państwa się udało?
 
05-02-2014, 19:32  
dora_dora
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: rozwiązanie umowy ze SPEAK UP

Widzę, że sporo osób tu zagląda i wiele prosi o rady opisując swoje sytuacje, w większości podobne... Czy jest ktoś kto przeszedł całą procedurę i będzie jeszcze miał na tyle sił by ją opisać?
dora_dora jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawa konsumenta - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rozwiązanie umowy z Plusem - uzależnienie kary od podanego powodu rozwiązania umowy odpowiedzi: 19
§ Rozwiązanie umowy odpowiedzi: 2
§ Rozwiązanie umowy o pracę (nie podpisanej umowy) odpowiedzi: 4
§ rozwiązanie umowy oc odpowiedzi: 3
§ Aneks do umowy o pracę a rozwiązanie umowy i odprawa odpowiedzi: 0


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.