Nieuczciwy Sprzedawca - jak odzyskać pieniądze ? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
21-01-2009, 22:33  
scorpion_1982
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Nieuczciwy Sprzedawca - jak odzyskać pieniądze ?

Witam, kupiłem towar poprzez portal Allegro, dopytałem sprzedającego o kilka szczegółów, wymienił że jest gwarancja itp. po wpłacie na konto, okazało się że z tą gwarancją to ściema, a sprzedawca jest prywatną osobą, kontaktowałem się z innym kupującym na tej aukcji, dostał konsolę nie dość że starą to i bez dysku, zadzwoniłem do sprzedawcy i odmówiłem przyjecia towaru, głównie z powodu braku gwarancji, oraz dla tego że poprostu tej osobie przestałem ufać bo kreciła, zrobiłem zwrot na towar, wcześniej dzwoniłem do sprzedawcy, poinformowałem go o tym fakcie powiedział że nie wróci pieniedzy, a ja do niego że towaru nie przyjmuję i że zwracam za koszt przesyłki od niego do mnie oraz w 2 stronę, i chce otrzymać resztę pieniedzy, powiedziałem że zgłoszę sprawę na allegro i policję jeśli nie odda mi pieniedzy.

Sprzedający miał mi oddać pieniądze jak towar do niego dojdzie, lecz nie ma zamiaru, powiadomiłem go że zgłoszę na policje, nie pomogło, zgłosiłem to na policję i pozostaje mi czekać 30 dni, a sprzedający ma moje pieniądze suma 920 zł, co mogę jeszcze zrobić by przyśpieszyć odzyskanie moich pieniedzy ??, gdzie mogę się udać ??

Z Góry serdecznie dziękuje za pomoc.
scorpion_1982 jest off-line  
23-01-2009, 23:00  
xan25
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie

bardzo dobrze zrobił Pan zgłaszając sprawę na policję. W ciagu 30 dni lub wcześniej otrzyma pan zawiadomienie o wszczęciu śledztwa. Z tymzawiadomieniem może Pan zwrócić się do allegro i poprosić o możliwosc skorzystania z programu ochrony kupujacych. Jeśli allegro uzna że Pana przypadek kwaliwikuje się do tego programu to zwrucą panu całą sumę (koszt towaru ) nie wiem tylko czy zwracają koszty przesyłki , ale na 100% koszt towaru zwracają.

Allegro może Panu dać odpowiedz też że Pana przypadek nie kwalifikuje się do tego programu.

policja ( z reguły wszczynają śledztwa w takich sprawach ) ale jeśliby (czysto teoretycznie ) odmówili to pozostaje Panu założenie sprawy cywilnej o zwrot pieniędzy za towar oraz koszty przesyłki.

w przypadku wygranej sprawy przysługuje Panu także zwrotkosztów sądowych jakie Pan poniusł przy zakładaniu saprawy cywilnej oraz zwrot kosztów obrońcy jesli wynajął pan adwokata.

chetnie odpowiem na dodatkowe pytania.
xan25 jest off-line  
24-01-2009, 21:27  
scorpion_1982
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Nieuczciwy Sprzedawca - jak odzyskać pieniądze ?

Dziękuje za odpowiedź, mineło w sumie dopiero 6 dni od zgłoszenia tego na policję, napisałem emaila ponieważ kolejny raz przysłał mi towar, oczywiście odmówiłem, doszliśmy do porozumienia, przynajmniej tak mi się wydaje, ma zwrócić mi pieniądze, okaże się w poniedziałek jeśli wróci wycofam oskarzenie a jeśli nie to jade jeszcze do federacji konsumenta, może oni coś zdziałają..

W poniedziałek jeśli pieniążków nie otrzymam góra wtorek to w razie w będę jeszcze pytał, jak narazie temat zamrażam na kilka dni dziękuje za odpowiedź..
scorpion_1982 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:55.