stan nowego licznika energii elektrycznej - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawa konsumenta


Odpowiedz
 
01-10-2013, 18:34  
ladyprism
Użytkownik
 
Posty: 115
Domyślnie stan nowego licznika energii elektrycznej

Dzień dobry,
Czy stan nowego licznika energii elektrycznej jest bezdyskusyjny?
Dnia 13. września zmieniono licznik w moim mieszkaniu (wcześniej była umowa na poprzednich właścicieli). Po zmianie licznika nie otrzymałam żadnej informacji o stanie tego licznika, nie podpisałam żadnego protokołu odbioru. Dnia 29. września licznik wskazywał zużycie prądu 3860kWh (to znaczy, że za 2 tygodnie w mieszkaniu 34m zużyłam prądu na 1200zł, a wszytstkie sprzęty, które posiadam mogłyby pobrać co najwyżej 2200kWh włączone non stop przez 24h w tym okresie). Zadzwoniłam do firmy energetycznej w celu uzyskania informacji jaki był stan licznika w momencie montażu. Pani powiedziała, że stan licznika wynosił 11kWh. Później sprawdzałam działanie licznika i działał normalnie, więc nie licze na to, ze ekspertyza wykaże wadliwe działanie.
Czy ten stan który podaje Energa jest bezdyskusyjny? To jest fizycznie niemożliwe, abym zużyła tyle prądu. Wiem, że to nie jest forum elektryczne, ale może ktoś wie, co oprócz początkowego stanu licznika mogło wpłynąć jednorazowo na duże podwyższenie zużycia energii?
ladyprism jest off-line  
02-10-2013, 12:40  
MarceliSzpak
Stały bywalec
 
Posty: 1.155
Domyślnie RE: stan nowego licznika energii elektrycznej

Po zmianie licznika nie otrzymałam żadnej informacji o stanie tego licznika, nie podpisałam żadnego protokołu odbioru.

Dziwne, jak mi zmieniali licznik to otrzymałem kopię zlecenia wymiany, w którym było bardzo wiele róznych danych, np. numer starego, numer nowego, stan starego, stan nowego licznika (nowy licznik więc miałem 1kWh) itd.
Coś mi się wydaje, ze albo nie pamiętasz albo ktoś (technik/monter) cię wpuścił w kanał, 3860kW to moje roczne zużycie a mam naprawde sporo sprzetu, który jest intensywnie uzywany.
MarceliSzpak jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32.